Zavrieť

Porady

zníženie DPH

Ahojte!
Potrebovala by som niečo zistiť. Prosím, pomôžte mi.
Moji chlapci si nutne potrebujú znížiť DPH a chcem vedieť, či im pomôže kúpiť cirkulu z Rakúska a ako to majú z účtovného hľadiska urobiť, aby im to v tomto kvartáli pomohlo.
Veeeľmi pekne ďakujem!!!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    človiečik Vladimír Ozimý
    no nepomôže im to pretože v konečnom dopade to bude mať 0 dopad na štátny rozpočet...vy to samozdaníte a to znamená že to zahrniete aj na vstup a výstup...to znamená neponížia daňovú povinnosť. Museli by ste to kúpiť tu na slovensku a musí ísť o tuzemské dodanie tovaru aby vám to ponížilo výstup dph...

    svet1 je offline (nepripojený) svet1

    maminka :-) svet1
    Vladimír Ozimý Pozri príspevok
    no nepomôže im to pretože v konečnom dopade to bude mať 0 dopad na štátny rozpočet...vy to samozdaníte a to znamená že to zahrniete aj na vstup a výstup...to znamená neponížia daňovú povinnosť. Museli by ste to kúpiť tu na slovensku a musí ísť o tuzemské dodanie tovaru aby vám to ponížilo výstup dph...

    A nevieš mi poradiť, ako sa "samozdaňuje?" Aký je postup? Alebo aspoň odporučiť, kde si to naštudujem...Napokon, ak by chceli kúpiť ojazdené auto v zahraničí, tiež im to s DPH nepomôže, však?
    človiečik Vladimír Ozimý
    svet1 Pozri príspevok
    A nevieš mi poradiť, ako sa "samozdaňuje?" Aký je postup? Alebo aspoň odporučiť, kde si to naštudujem...Napokon, ak by chceli kúpiť ojazdené auto v zahraničí, tiež im to s DPH nepomôže, však?
    presne tak ešte sa môže stať že pri M1 by museli odviesť daň...proste dovoz zo zahraničia na účely dph nie je riešenie ako ovplyvniť výšku svojej daňovej povinnosti...

    Evulinta je offline (nepripojený) Evulinta

    Evulinta
    Zdravim vsetkych poradakov, mam obchod, neviete mi prosim dat nejake typy cim vsetkym sa da zvysit DPH na vstupe, mam dost male naklady a potrebujem ich nejak zvysit, co sa da vsetko kupit, co by mi aspon trosku pomohlo a moze sa dat uctovne do nakladov.. dakujem za kazdu radu...
    kn-alka do nákladov môžeš dať všetko, čo súvisí s tvojim podnikaním.

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    Evulinta Pozri príspevok
    Zdravim vsetkych poradakov, mam obchod, neviete mi prosim dat nejake typy cim vsetkym sa da zvysit DPH na vstupe, mam dost male naklady a potrebujem ich nejak zvysit, co sa da vsetko kupit, co by mi aspon trosku pomohlo a moze sa dat uctovne do nakladov.. dakujem za kazdu radu...
    Aký obchod? Na čo je zameraný?

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    hmm, tak tam ozaj ani nie je čo dať do N. Čo tak čistiace prostriedky a hygienicke? Alebo napr. PHM, ale to musíš mať auto nahlásené na DU. Ďalej napr. kúpa notebooku, tlačiarne. Ale myslím, že to už všetko asi máte.

    Evulinta je offline (nepripojený) Evulinta

    Evulinta
    vsak to ze hej a aj tie hygienicke pomocky tam je tak mala dph.. ako fakt neviem ako to robia ine firmy
    kn-alka ako to robia? .... platia DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.