Zavrieť

Porady

DPH z prijatej zálohy

Ahoj poraďáci, potrebujem od Vás jednu radu!
Zákazníkovi som vystavila v júli zálohovú FA na 200 000 Sk, tie mi uhradil 13.8. a zároveň v ten deň som mu poslala FA na DPH z prijatej zálohy, t. j. 31.932,80 Sk.
Chcem mu teraz vystaviť celkovú faktúru, aby mi mohol doplatiť zvyšok.
Problém je v tom, že neviem, ako mám do tej faktúry uviesť, že DPH v sume 31.932,80 si už uplatnil...Účtujem v OMEGE...
Ďakujem!!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    človiečik Vladimír Ozimý
    myslím že táto téma sa nehodí do tejto rubriky treba to zadať do účtovných softwarov...

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    mirkajanco Pozri príspevok
    Ahoj poraďáci, potrebujem od Vás jednu radu!
    Zákazníkovi som vystavila v júli zálohovú FA na 200 000 Sk, tie mi uhradil 13.8. a zároveň v ten deň som mu poslala FA na DPH z prijatej zálohy, t. j. 31.932,80 Sk.
    Chcem mu teraz vystaviť celkovú faktúru, aby mi mohol doplatiť zvyšok.
    Problém je v tom, že neviem, ako mám do tej faktúry uviesť, že DPH v sume 31.932,80 si už uplatnil...Účtujem v OMEGE...
    Ďakujem!!
    Prečo len na 31 932,80 Sk , keď zaplatil 200 000 SK ????

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    mirkajanco Pozri príspevok
    Ahoj poraďáci, potrebujem od Vás jednu radu!
    Zákazníkovi som vystavila v júli zálohovú FA na 200 000 Sk, tie mi uhradil 13.8. a zároveň v ten deň som mu poslala FA na DPH z prijatej zálohy, t. j. 31.932,80 Sk.
    Chcem mu teraz vystaviť celkovú faktúru, aby mi mohol doplatiť zvyšok.
    Problém je v tom, že neviem, ako mám do tej faktúry uviesť, že DPH v sume 31.932,80 si už uplatnil...Účtujem v OMEGE...
    Ďakujem!!
    Príklad vyúčtovacej faktúry:

    Cena bez dph: 400.000,-
    DPH: 76.000,-
    Záloha bez DPH: -168.067,20
    DPH zo zálohy: -31.932,80

    K úhrade: 200.000,-

    mirkajanco je offline (nepripojený) mirkajanco

    mirkajanco
    31.932,80 preto, lebo tá záloha sa vraj v tomto prípade ráta, tak že je to suma aj s DPH...to mi poradil náš daň.poradca...

    mirkajanco je offline (nepripojený) mirkajanco

    mirkajanco
    smith Pozri príspevok
    Príklad vyúčtovacej faktúry:

    Cena bez dph: 400.000,-
    DPH: 76.000,-
    Záloha bez DPH: -168.067,20
    DPH zo zálohy: -31.932,80

    K úhrade: 200.000,-
    to znamená, že tú zálohu bez DPH a DPH zo zálohy môžem uviesť ako jednotlivé položky faktúry len so znamienkom mínus? alebo som to nepochopila?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    mirkajanco Pozri príspevok
    to znamená, že tú zálohu bez DPH a DPH zo zálohy môžem uviesť ako jednotlivé položky faktúry len so znamienkom mínus? alebo som to nepochopila?
    Dobre si to pochopila. Do textu by som ešte uviedol, že uhradená záloha na základe fa. č. xxx.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    mirkajanco Pozri príspevok
    31.932,80 preto, lebo tá záloha sa vraj v tomto prípade ráta, tak že je to suma aj s DPH...to mi poradil náš daň.poradca...
    OK , ja som to asi veľmi dobre nepochopila z Tvojho príspevku a som si myslela , že je tam niečo nesprávne .
    Ale si správne vystavila FA k prijatej platbe ....cena bez DPH + 19% DPH = 200 000 Sk ..

    mirkajanco je offline (nepripojený) mirkajanco

    mirkajanco
    smith Pozri príspevok
    Dobre si to pochopila. Do textu by som ešte uviedol, že uhradená záloha na základe fa. č. xxx.
    už som to tak aj urobila, len DPH mi tam zobrazuje z celej sumy. Myslím, že to by nemalo prekážať, keď v texte je vyčíslená už uplatnená DPH.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    mirkajanco Pozri príspevok
    už som to tak aj urobila, len DPH mi tam zobrazuje z celej sumy. Myslím, že to by nemalo prekážať, keď v texte je vyčíslená už uplatnená DPH.
    Samozrejme, že ti musí zobraziť DPH aj z celkovej ceny, ale keď tam uvedieš už vyúčtovanú DPH, tak ti tam ostane iba rozdiel, ktorý ty odvedieš, a odberateľ si ju uplatní.

    mirkajanco je offline (nepripojený) mirkajanco

    mirkajanco
    smith Pozri príspevok
    Samozrejme, že ti musí zobraziť DPH aj z celkovej ceny, ale keď tam uvedieš už vyúčtovanú DPH, tak ti tam ostane iba rozdiel, ktorý ty odvedieš, a odberateľ si ju uplatní.
    nerozumiem, kam mám uviesť tú vyúčtovanú DPH?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    mirkajanco Pozri príspevok
    nerozumiem, kam mám uviesť tú vyúčtovanú DPH?
    Pozri môj príspevok č. 4

    Erika 1982 je offline (nepripojený) Erika 1982

    Erika 1982
    Myslím si že by to malo byť asi takto (sumy sú vymyslené):

    Pr.:
    stavebné práce: základ 210.084,- + DPH 39.916,- = celkom: 250.000,-
    prijatá záloha: základ -168.067,- + DPH -31.933,- = celkom -200.00,-
    doplatok: základ 42.017,- + DPH 7.983,- = celkom 50.000,-

    ak sa mýli, opravte ma, ale takto ja faktúry vystavujem.
    Pekný deň prajem

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Erika 1982 Pozri príspevok
    Myslím si že by to malo byť asi takto (sumy sú vymyslené):

    Pr.:
    stavebné práce: základ 210.084,- + DPH 39.916,- = celkom: 250.000,-
    prijatá záloha: základ -168.067,- + DPH -31.933,- = celkom -200.00,-
    doplatok: základ 42.017,- + DPH 7.983,- = celkom 50.000,-

    ak sa mýli, opravte ma, ale takto ja faktúry vystavujem.
    Pekný deň prajem
    Končný výsledok môjho príkladu je rovnaký tiež. Ostane tam základ dane a dan doplatku.

    Ildigo je offline (nepripojený) Ildigo

    Ildigo
    v OMEGE pri vystavení faktúry máš možnosť "vyfakturované predavky" a cez "pridaj" si vyberieš faktúru, ktorou si vyúčtovala preddavok, a vo fa sa ti to pekne odpočíta

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.