Zavrieť

Porady

Reprezentácia a DPH

Mám klienta ktorý nakupuje tovar/víno/ v EU. Čiže nakúpený tovar si tzv.samozdaní. Ale nie je mi jasné, keď použije tento tovar na reprezentáciu čo sa stane s DPH. Mala by sa vyčísliť so spotrebovaného množstva trovaru na sklade? Keďže viem že reprezentácia je nedaňovým nákladom spolu s DPH ako to mám zaúčtovať? Alebo DPH sa to už netýka? Ďakujem za rady. Slávka.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Slávka33 je offline (nepripojený) Slávka33

    Slávka33
    Trochu som sa pohrabala v porade a dočítala som sa, že tie degustácie by mohli byť aj daňovým nákladom, keďže klient používa zakúpený tovar na dosiahnutie svojho zisku a tým pádom je jedno, že ho dáva zadarmo. Vie mi niekto porďiť, či uvažujem správne. Ak dodá tovar na degustáciu je to daňovo uznaný náklad?

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Ak je vino evidovane ako tovar, doporucovala by som nejake male mnozstvo preuctovat na analyticky ucet tovaru a nazvat to VZORKY. Tieto vzorky sa budu normalne odpisovat zo skladu do danovych nakladov a DPH sa bude uctovat len pri predaji vina. Ale treba dat pozor, aby na ucte VZORKY bolo len adekvatne mnozstvo tovaru, najviac 1 % z celkoveho nakupu.
    človiečik Vladimír Ozimý
    reprezentácia na účely DpH sa chápe za bezodplatné dodanie len vtedy ak je nad 500 Sk. V takom prípade musíte vystaviť internú Fa a odviesť dph na výstupe. Ak to budete deklarovať ako obchodnú vzorku tam nie je finančné obmedzenie ako píše príspevok nado mnou.

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Financne obmedzenie sice nie je, ale kvoli dobrym vztahom s danovym uradom by som preradenie velkeho mnozstva vina na ucet VZORKY asi nerobila. Mam skusenost s uctovanim o vzorkach a bolo mi doporucene to jedno percento.

    babula12 je offline (nepripojený) babula12

    začínajúci, snažiaci sa účtovník ...viac babula12
    Dobrý deň,
    prosila by som Vás o pomoc pri zaúčtovaní
    Spoločnosť vystavila sama sebe Fa za tovar s DPH, ktorý potom dala ako sponzorské teda na reprezentačné účely prosím Vás ako to mám správne zaúčtovať?

    Ak je to nezrozumiteľné, tak to upresním.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    babula12 Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    prosila by som Vás o pomoc pri zaúčtovaní
    Spoločnosť vystavila sama sebe Fa za tovar s DPH, ktorý potom dala ako sponzorské teda na reprezentačné účely prosím Vás ako to mám správne zaúčtovať?

    Ak je to nezrozumiteľné, tak to upresním.
    Je to teda dosť nezrozumiteľné, upresni.

    babula12 je offline (nepripojený) babula12

    začínajúci, snažiaci sa účtovník ...viac babula12
    spločnosť darovala určitý tovar ktorý mala na sklade ( čaj, vitamíny, krém )ako sponzorské, na ten tovar vystavila Fa s DPH kde je spoločnosť aj odberateľ aj dodávateľ
    Naposledy upravil babula12 : 23.08.09 at 13:58

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    babula12 Pozri príspevok
    spločnosť darovala určitý tovar ktorý mala na sklade ( čaj, vitamíny, krém )ako sponzorské, na ten tovar vystavila Fa s DPH kde je spoločnosť aj odberateľ aj dodávateľ
    Výdaj tovaru zo skladu na repre: 513/504, odvod dph 513/343.

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    babula12 Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    prosila by som Vás o pomoc pri zaúčtovaní
    Spoločnosť vystavila sama sebe Fa za tovar s DPH, ktorý potom dala ako sponzorské teda na reprezentačné účely prosím Vás ako to mám správne zaúčtovať?

    Ak je to nezrozumiteľné, tak to upresním.
    Stačilo vystaviť interný doklad a zaúčtovať ako radí Tweety.

    Tweety Pozri príspevok
    Výdaj tovaru zo skladu na repre: 513/504, odvod dph 513/343.

    babula12 je offline (nepripojený) babula12

    začínajúci, snažiaci sa účtovník ...viac babula12
    Ďakujem veľmi pekne,
    takže aj keď je to Fa, môžem to zaúčtovať ako ID.
    Ďakujem

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    babula12 Pozri príspevok
    Ďakujem veľmi pekne,
    takže aj keď je to Fa, môžem to zaúčtovať ako ID.
    Ďakujem
    Áno, zaúčtuj na základe výdaju zo skladu cez ID- faktúra je bezpredmetná.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.