Zavrieť

Porady

Vymáhanie pohl.a DPH

SZCO obdržal fa od leasingovej spol.,kde mu refakturovali náklady za vymáhanie pohladávky, voči nemu inou firmou.Fa je s DPH,je tam nárok na odpočet DPH? Ja si mylím že nie ,lebo je to nedaňový výdavok.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    Ak si myslíš, že je to nedaňový výdavok, tak tam nárok na odpočet DPH nie je. Aj ja si to myslím.
    http://www.porada.sk/t7176-zakon-o-d...2007-a.html#49 prvá veta ods.2

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    zhv Pozri príspevok
    SZCO obdržal fa od leasingovej spol.,kde mu refakturovali náklady za vymáhanie pohladávky, voči nemu inou firmou.Fa je s DPH,je tam nárok na odpočet DPH? Ja si mylím že nie ,lebo je to nedaňový výdavok.
    Ja by som to považovala za daňový výdavok , bez nároku odpočtu DPH.

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    Bolo by na polemiku, či tento výdavok slúži na dosiahnutie a udržanie príjmu.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Ak je to v súlade so všeobecnými zmluvnými pomienkami lízingovej spoločnosti , že v prípade neuhradenia lízingových splátok dajú tieto vymáhať tretej osobe a vzniknuté náklady im budú prefakturované , tak by som povedala že áno sú to výdavky OVZ.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    DPH by som neuplatňovala , nakoľko ak porovnám exekučné trovy , ani tam nie je možnosť odpočtu DPH .
    Ale samozrejme , nebránim sa tomu , ak mi to niekto potvrdí alebo vyvráti .

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    Pomôžem si citáciou:
    (2) Platiteľ môže odpočítať od dane, ktorú je povinný platiť, daň z tovarov a služieb, ktoré použije na účely svojho podnikania ako platiteľ ...

    čiže podľa uvedeného nie.

    Vymáhanie pohl.a DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.