Zavrieť

Porady

DPH zo zahra na software?!

Čo urobiť s faktúrou zo zahraničia-Nemecko, ktorá obsahuje aj DPH, je to za software.
Tak v rýchlosti by som to hodnotila ako službu, kde miesto dodania služby je naše sídlo. Teda mala byť vystavená bez DPH.
Radíte mi nechať ju tak?
Naposledy upravil Lueli : 07.11.07 at 08:07
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    človiečik Vladimír Ozimý
    1. no buď ide o predaj tovaru - ak ste platitelia obaja potom daňová povinnosť prechádza na SR podnikateľa
    2. alebo ide o službu podľa par. 15 ods 8 pism d. - takisto prechádza daňová povinnosť na SR podnikateľa pričom tu už nie je podmienka registrácie podnikateľského subjektu - odberateľa

    Jednoznačne by som žiadal o opravu faktúry a vystavenia bez DPH s príslušnou odvolávkou na zákon...

    Lueli je offline (nepripojený) Lueli

    Lueli
    Inak, ak sa Vám ešte chce zauvažovať. Čo by sa zmenilo, keby ten soft, alebo v inom prípade tovar bol dodaný na adresu v Nemecku ale odberateľom by bol slovenský plátca DPH.
    Máme aj také prípady, často dodávateľ argumentuje, že dodali sme do nemecka, tak fakturujeme dph. Pritom aspoň náš zákon v §11 hovorí,:
    § 11
    Nadobudnutie tovaru v tuzemsku
    z iného členského štátu
    Na začiatok

    (1) Na účely tohto zákona sa nadobudnutím tovaru v tuzemsku z iného členského štátu rozumie nadobudnutie práva nakladať ako vlastník s hnuteľným hmotným majetkom odoslaným alebo prepraveným nadobúdateľovi dodávateľom alebo nadobúdateľom alebo na ich účet do tuzemska z iného členského štátu.

    Vďaka
    Naposledy upravil Lueli : 07.11.07 at 09:56

    DPH zo zahra na software?!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.