Zavrieť

Porady

zabudla som uplatnit DPH z lízingu - co s tym?

Ahoj, mili Poradaci.

Dnes som si prisla na chybu v DPH priznani za 3. stvrtrok (firma je stvrtrocny platca DPH) a mam z toho hlavu v smutku. Zabudla som si totiz uplatnit DPH za splatky lizingu, ktore firma splaca trvalym prikazom kazdy mesiac podla splatkoveho kalandara. Je to cca 6 700 Sk. Minuly stvrtrok sme mali nadmerny odpocet. Neviem, ci mam podat dodatocne DP alebo si to mozem uplatnit v dalsom zdanovacom obdobi. Vobec ma to nenapadlo v tom zhone, ze mam uplatnit aj lizing.
Co myslite, co sa s tym da robit? Da sa nejako vyhnut dodatocnemu priznaniu DPH a tym aj danovej kontrole, ktora zvycajne nasleduje? Lebo je to moja chyba ako uctovnika, ze som to opomenula Dakujem vam vopred za rady a zelam prijemny, aj ked uprsany, den.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Mamoo Pozri príspevok
    a co ak som zabudla uplatnit DPH z leasingovych splatok za cely rok 2012 a uz mam podane aj DP za 2012
    par 51 umoznuje uplatnit spatne len do konca kal.roka
    ako to mam riesit? je dost penazi...
    Podaním DDP za rok 2012.

    Mamoo je offline (nepripojený) Mamoo

    Mamoo
    a co ak som zabudla uplatnit DPH z leasingovych splatok za cely rok 2012 a uz mam podane aj DP za 2012
    par 51 umoznuje uplatnit spatne len do konca kal.roka
    ako to mam riesit? je dost penazi...

    Mamoo je offline (nepripojený) Mamoo

    Mamoo
    Tweety Pozri príspevok
    Podaním DDP za rok 2012.
    otazka: ked som sa rozhodla podat dodatocne DP k DPH, lebo mi vznika narok na odpocitanie DPH cca 4000€,
    tak v tomto roku urobim interny zapis, kde tento narok na vratenie DPH zauctujem takto: 343xxx/474xxx ?
    ​alebo uplatnit nejake ine postupy

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Mamoo Pozri príspevok
    otazka: ked som sa rozhodla podat dodatocne DP k DPH, lebo mi vznika narok na odpocitanie DPH cca 4000€,
    tak v tomto roku urobim interny zapis, kde tento narok na vratenie DPH zauctujem takto: 343xxx/474xxx ?
    ​alebo uplatnit nejake ine postupy
    Nárok uplatníš cez DDP v roku 2012, tak ako som napísala. Iba splátku do roku 2013.

    Mamoo je offline (nepripojený) Mamoo

    Mamoo
    Tweety Pozri príspevok
    Nárok uplatníš cez DDP v roku 2012, tak ako som napísala. Iba splátku do roku 2013.
    takze v dodatocnom DP za rok 2012 upravim vysku nakladov, cim upravim aj HV a nasledne vypocet dane.
    Dodatocne DP podam s riadnymi uctovnymi vykazmi, ktore uz boli podane, nakolko UZ uz je schvalena.
    v tomo roku 2013 spravim uctovny zapis 341/428 vo vyske preplatku na dani, ktory mi vznikne v dod.DP.

    dakujem za uistenie!

    zabudla som uplatnit DPH z lízingu - co s tym?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.