Zavrieť

Porady

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Katarína Cigánová
    Ak si cestovný lístok uplatnuje zamestnanec v o vyúčtoavní SC , žiadnu DPH neuplatnuješ. Ak cestovný lístok kupuje firma pre svojho zamestnanca , opdpočet DPH si firma uplatniť môže.

    Martina CF je offline (nepripojený) Martina CF

    Martina CF
    Ak teda vyplatím cestovný lístok cez pokladňu, môžem uplatniť odpočet? Chápem to správne?
    Katarína Cigánová
    Asi sa nerozumieme, . Nie je podstatné ako to vyplatíš , ale ako zaradíš tento náklad.
    Ak to bude vyúčtoavné pri služobnej ceste - / pri účte 512 / tak si DPH neuplatnuješ. Ak to budeš posudzovať , že firma zabezpečila cestovný lístok / príp. iné dalšie služby - ubytovanie ap / , v tom prípade si DPH môžeš uplatniť.

    Martina CF je offline (nepripojený) Martina CF

    Martina CF
    takže ak by som to dala do vedľajších výdavkov do cestovného príkazu, vtedy si DPH neuplatním. Ak to nevyúčtujem cez cestovný príkaz ale samostatne tak potom si uplatniť môžem. Ako to v tomto prípade zaúčtujem?

    Jozef I je offline (nepripojený) Jozef I

    Som kto som Jozef I
    Katarína Cigánová Pozri príspevok
    Asi sa nerozumieme, . Nie je podstatné ako to vyplatíš , ale ako zaradíš tento náklad.
    Ak to bude vyúčtoavné pri služobnej ceste - / pri účte 512 / tak si DPH neuplatnuješ. Ak to budeš posudzovať , že firma zabezpečila cestovný lístok / príp. iné dalšie služby - ubytovanie ap / , v tom prípade si DPH môžeš uplatniť.
    Podľa mňa sa firma neodvezie vlakom nikdy.. vždy to bude zamestnanec čiže ten lístok je použitý na SC.
    Katarína Cigánová
    MAla som podobný problém pri kontrole DPH .
    zamestanci si vyúčtovávali ubytovanie . Ak si to vzúčtovali pri cestáku , tak odpočet nebol možný. Ak firma zabezpečila ubytovanie na hoteli , tak odpočet možný bol. A tiež sa neubytovala firma , ale ich zamestnannec.

    silviaproch je offline (nepripojený) silviaproch

    silviaproch
    uf...tak toto je naozaj zaujímavé. Náš zamestnanec platil za ubytovanie firemnou platobnou kartou, ak to cez ID zúčtujem, môžem odpočítať DPH? A diéty na pracovnú cestu ktorá sa k tomu viaže dám na cesťák a vyplatím samostatne cez pokladňu. Ak by som dala na cesťák aj ubytovanie, tak radšej si nemám odpočítavať DPH...dobre som pochopila?

    cestovný lístok a DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.