Zavrieť

Porady

bungalov, alebo malý poschodový dom???čo je lacnejšie??

S manželom sme chceli stavať bungalov, ale projektant nás odhovoril od toho a presvedčil nás, že výhodnejší s tým istým počtom izieb a tou istou obytnou plochou bude lacnejší poschoďák.
Dali sme sa do toho a teraz,ked mám na jar začať, tak pochybujem či to bude pravda.
veľmi nás brzdia totiž financie.

čo je podľa vás naj
Naposledy upravil Dav : 15.11.10 at 19:38
Usporiadat
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
danakl Pozri príspevok
S manželom sme chceli stavať bungalov, ale projektant nás odhovoril od toho a presvedčil nás, že výhodnejší s tým istým počtom izieb a tou istou obytnou plochou bude lacnejší poschoďák.
Dali sme sa do toho a teraz,ked mám na jar začať, tak pochybujem či to bude pravda.
veľmi nás brzdia totiž financie.

čo je podľa vás naj
A čím podložil svoje tvrdenie projektant? Prízemný dom podľa mňa vždy je lacnejší ako poschodový.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
vieroslava vieroslava

vieroslava je offline (nepripojený) vieroslava

No veď projektant ich presvedčil na poschodový. Oni chceli bungalov.
Inak je to pravda, bungalov je drahší, ale tých schodov, čo sa človek nabehá v poschodovom dome........
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Prečo je bungalov drahší?
Ja mám bungalov, brat poschodový. Plocha je rovnaká. Jeho RD je asi o 1/3 drahší ako môj.
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

smith Pozri príspevok
Prečo je bungalov drahší?
Ja mám bungalov, brat poschodový. Plocha je rovnaká. Jeho RD je asi o 1/3 drahší ako môj.
čim sa poschodový predražil o tretinu?začínam uvažovať
0 0
inuš inuš

inuš je offline (nepripojený) inuš

Predstavte si, s akou sviežosťou a radosťou budete v 60-Tke a viac chodiť denne viackrát horedolu po schodoch . Všetko má svoje za aj proti. Vy si to musíte zvážiť, ale nedajte si vnútiť niečo, čo nechcete.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Ninna Pozri príspevok
čim sa poschodový predražil o tretinu?začínam uvažovať
Ja napríklad nemám plafón. On má, čo je minimálne takých 60-100 tisíc rozdiel. On má viac okien kvôli schodisku. Kúrenie je drahšie, lebo sa ťahalo všetko na poschodie, voda tak isto.....
0 0
vieroslava vieroslava

vieroslava je offline (nepripojený) vieroslava

Tiež chceme stavať a máme také informácie, že porovnanie poschodového domu a bungalovom je cenove v prospech poschodového. Samozrejme za predpokladu, že je použitý rovnaký materiál, nepodpivničený a úžitková plocha je rovnaká. Veď si len zober že napr. pri bungalove máš strechu na väčšej ploche ako pri poschodovom. Bungalov 200 m2 plochy musíš zastrešiť celý a pri pochodovom máš 200 m2 plochy, ale zastavaných plošne máš len 100 m2 a aj strecha je len 100 m2.
To bol len taký zjednodušený príklad.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Dokonca ja mám o jednu izbu viac ako on, ale počet okien ja mám 8 on 13.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
vieroslava Pozri príspevok
Tiež chceme stavať a máme také informácie, že porovnanie poschodového domu a bungalovom je cenove v prospech poschodového. Samozrejme za predpokladu, že je použitý rovnaký materiál, nepodpivničený a úžitková plocha je rovnaká. Veď si len zober že napr. pri bungalove máš strechu na väčšej ploche ako pri poschodovom. Bungalov 200 m2 plochy musíš zastrešiť celý a pri pochodovom máš 200 m2 plochy, ale zastavaných plošne máš len 100 m2 a aj strecha je len 100 m2.
To bol len taký zjednodušený príklad.
S tou strechou to nie je celkom pravda. Ja mám na bungalove 170 m2, brat na poschodovom dome (rozlohovo rovnaké) má 135 m2. Takže tá úmera nie je taká.
0 0
vieroslava vieroslava

vieroslava je offline (nepripojený) vieroslava

smith Pozri príspevok
Ja napríklad nemám plafón. On má, čo je minimálne takých 60-100 tisíc rozdiel. On má viac okien kvôli schodisku. Kúrenie je drahšie, lebo sa ťahalo všetko na poschodie, voda tak isto.....
A keď nemáš plafón, vykuruješ aj ten vzduch pod strechou? Alebo ako to máš vyriešené? Sadrokartónom?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
vieroslava Pozri príspevok
A keď nemáš plafón, vykuruješ aj ten vzduch pod strechou? Alebo ako to máš vyriešené? Sadrokartónom?
Nemám sadrokartón. Dom je otvorený od podlahy až po krov.
Mám podlahové kúrenie.
0 0
vieroslava vieroslava

vieroslava je offline (nepripojený) vieroslava

O.K., ale vykuruješ viacej m3, ako tvoj brat keď má plafóny.
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

smith Pozri príspevok
Ja napríklad nemám plafón. On má, čo je minimálne takých 60-100 tisíc rozdiel. On má viac okien kvôli schodisku. Kúrenie je drahšie, lebo sa ťahalo všetko na poschodie, voda tak isto.....
Tak že máte otvorený strop. Je to projekt kúpený?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
vieroslava Pozri príspevok
O.K., ale vykuruješ viacej m3, ako tvoj brat keď má plafóny.
Napriek tomu mám nižšie náklady na kúrenie.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Ninna Pozri príspevok
Tak že máte otvorený strop. Je to projekt kúpený?
Je to z Prodomu Bungalov 13, zväčšený o 2 izby.
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

smith Pozri príspevok
Je to z Prodomu Bungalov 13, zväčšený o 2 izby.
veď preto lebo je to dosť malé. Okná - plastové?Farebná kombinacia?
0 0
vieroslava vieroslava

vieroslava je offline (nepripojený) vieroslava

Nerozumiem tomu, asi si bol šikovnejší, keď sa Ti ten bungalov podarilo urobiť lacnejšie ako poschodový dom. A želám Ti to.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Ninna Pozri príspevok
veď preto lebo je to dosť malé. Okná - plastové?Farebná kombinacia?
Plastové okná. Farbu nemám zatiaľ, lebo fasáda nie je ešte dokončená. Ale rozmýšlame o nejakých teplých farbách v spektre od žltohnedej po maslovú farbu.
Naposledy upravil Zoltán Kovács : 08.02.08 at 14:19
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

smith Pozri príspevok
Plastové okná. Farbu nemám zatiaľ, lebo fasáda nie je ešte dokončená.
a terenne úpravy- dvor, terasa
A brat má dom z katalogu?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
vieroslava Pozri príspevok
Nerozumiem tomu, asi si bol šikovnejší, keď sa Ti ten bungalov podarilo urobiť lacnejšie ako poschodový dom. A želám Ti to.
Ďakujem. Rozdiel je zhruba 300 - 350 tisíc.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať