Zavrieť

Porady

bungalov, alebo malý poschodový dom???čo je lacnejšie??

S manželom sme chceli stavať bungalov, ale projektant nás odhovoril od toho a presvedčil nás, že výhodnejší s tým istým počtom izieb a tou istou obytnou plochou bude lacnejší poschoďák.
Dali sme sa do toho a teraz,ked mám na jar začať, tak pochybujem či to bude pravda.
veľmi nás brzdia totiž financie.

čo je podľa vás naj
Naposledy upravil Dav : 15.11.10 at 19:38
Usporiadat
SamuelSK SamuelSK

SamuelSK je offline (nepripojený) SamuelSK

Samuel
marleau Pozri príspevok
Jedna štúdia hovorí,že každý prejdený schod predlžuje život o 4 sekundy.N.

hmm, ja denne prejdem minimalne 200 schodov, to mam 13 minut kazdy den.

To je jedna stoosmina (1/108) zo dna.

Aka sranda, som milovnik lost serialu a 108 je mi blizke cislo ale fakt, brutal nahoda hahahaha

cize zivot by som si predlzil o cca 1% (niekedy prejdem aj 500 schodov denne, hlavne ak som mal este steniatko...)

to pocitam len cestu hore, ak pocitam aj cestu dole, tak by to bolo vsetko vynasobene dvojkou.

Avsak 1 schod prejdem rychlejsie ako 4 sekundy, cize mozno som prelomil rovnicu na nesmrtelnost?

Teoreticky nie je problem dlhodobo behat po schodoch rychlostou 1 schod za 3 sekundy, 1/4 dna prespat a budem nesmrtelny

no som byval aj tak aj tak, a viac mi vyhovuje bez schodov, a to som dvadsiatnik.

na poschodovom dome je treba mat vysielacky, inak kazde privolanie clena domacnosti pocuje aj sused.
je to sice zdrave, behat hore dole, avsak schody moze byt aj extremne smrtelne - deti ?! maly pes ?! zdravy clovek ked praskne ziarovka napriklad a tak dalej... komplikovane stahovanie, ak nie je RIADNE odizolovane poschodie, ten dole vzdy pocuje toho hore, v pripade poziaru je ten hore bez moznosti bezpecne opustit dom (jedine skokom z okna), niektore schody su tak nechutne "tvrde" ze bez papuc sa na ne neda neopatrne vstupit, doreze mi to nohy (ak zle slapnem na schod). a vedel by som na schodi prisit este viac nevyhod, ale naco

ale vyhoda je asi ta, ze to setri miesto na pozemku, ale ruku na srdce, ak uz tych 50m2 vadi, naco ideme byvat do RD?! aby sme mali 2metre z lava a 4 metre z prava suseda ? to je panelak, len na lezato
dalsia vyhoda je mozno vykurovanie? (predsa len kocka ma jadro blizsie ku kazdemu rohu ako obdlznik atd atd), ale v kocke sa prejavuje fyzika - teplo "ide hore" a jak v zime (dole je zima, hore unika teplo), tak aj v lete (hore je peklo, dole je super) sa to prejavi...

este jedna vec, extremne sa mi nepacia domy bez pivnice.
ved pivnice je chladnicka zadarmo, preco ludia nesetria s tymto riesenim?
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Lebo majú chladničky.Keby nemali tak by kopali pivnice
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

..lebo niektorí sú "zaľúbení" do bungalovov,

a vtedy každá rozumná diskusia KONČÍ.
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

SamuelSK Pozri príspevok
.....

este jedna vec, extremne sa mi nepacia domy bez pivnice.
ved pivnice je chladnicka zadarmo, preco ludia nesetria s tymto riesenim?
... možno aj preto, že niekde majú ľudia pivnice permanentne zatopené ..
1 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

nemuseli by mať zatopené pivnice,

stačila by "jimka" o objeme 50 l , plavak a čerpadlo.

Ked nerozmýšľajú, tak majú zatopené pivnice.
0 0
janou janou

janou je offline (nepripojený) janou

Vela dovodov pre a proti jedneho aj druheho uz bolo spomenutych. V neprospech bungalovu je este to, ze sa nielen zmensi plocha pozemku povedzme o 60 m2, ale ta plocha pozemku ma svoju cenu, ak je m2 az 2000 sk, tak je to 120000 sk.
Co sa tyka schodov, tak si myslim, ze sa to trochu zvelicuje. Samozrejme ze nie je prijemne behat za kazdou hlupostou po schodoch. Treba si dom zariadit tak, aby ste to robit nemuselo. To ze v 60-tke bude pre niekoho problem chodit po schodoch je jasne. Preto treba jednu izbu dole a je problem vyrieseny. Pripada mi trochu divne, ze kolkym vadia schody, pricom riesenie je tak jednoduche.
Ja som sa rozhodol pre podkrovny domcek, pricom podkrovie mam znizene. Teraz neviem, mam poschodovy dom alebo bungalov s podkrovim?
V podkrovi mam jednu velku detsku izbu, pracovnu, posilnovnu a skladovaciu izbu. Teraz tam chodim casto, kedze tam pracujem aj cvicim. Ked budem na dochodku a nebudem vladat cvicit, tak uz tam chodit vobec nebudem.
S pivnicou som dlho zapasil, nakoniec som dom nepodpivnicil. Nie ze by som nechcel, ale pre peniaze. Je to velmi draha zalezitost, urcite by som pivnicu necharakterizoval ako chladnicka zadarmo. Mam v plane, ze ak sa financne zotavim zo stavby domu, tak si spravim pivnicu na dvore, peknu klenbovu, ak dovtedy nepridem na to, ze ju vobec nepotrebujem.
0 0
bromid bromid

bromid je offline (nepripojený) bromid

ahojte,
chcem sa spytat, ked sa tu rozobera bungalov alebo poschodak , mam pozemok o rozmeroch sirka 10m krat 36,9m dlzka. tak neviem asi by bol vhodnejsi poschodak dom nie? videl som fotky, resp. fotku od "AndrejaG" a on mal tiez taky podobny pozemok co sa tyka do metra stvocoveho ako ja, a on mal hned oplotenie, resp. mury hned pri dome a moc sa mi to nepacilo. len v uzemnom rozhodnuti su urcite obmedzenia, napr. vyska stavby zastresenych strechou nesmie byt vacsia ako max 8 metrov a ak je vzdialenost medzi domami mensia ako 7 metrov nesmu tam byt okna. tak teraz babo rad
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

nemyslim si ze jimka a cerpadlo je riesenie.. to uz mozes rovno mat tu chladnicku. Nieje nad vlhku plesnivu pivnicu a este aj cerpat vodu drahou elektrinou, ktoru by si ani nemal pustat do kanalizacie.
0 0
evika evika

evika je offline (nepripojený) evika

Staval niekto projekt domu esprit od apexu - arch. Paci sa nam.Chceli by sme ho vidiet. Dakujem
0 0
DrPepper DrPepper

DrPepper je offline (nepripojený) DrPepper

dracul Pozri príspevok
ja som si nasiel domcek ktory sa mi pacil na nete/bungalov beta/.
prekresil som si podoris. trochu upravil rozmery a prisposobil podla terenu a dal nakreslit projektantovy.
musim ti ale poevdat ze si naozaj vsetko!!!! robim sam len na krov som mal jedneho majstra tesara a to len na 4 dni. je to fakt drina ked robis sam. strechu som pokladal 3 tyzdne. ale podarilo sa. mozem poslat foto
pošli to foto zvedavosť je veľka
0 0
DrPepper DrPepper

DrPepper je offline (nepripojený) DrPepper

marleau Pozri príspevok
Ak budem starý (ak sa toho vobec dožijem),zriadim si spálňu na prízemí.Ale zdá sa mi zhýralé,ak mladí ľudia nechcú chodiť po schodoch a len kvoli tomu stavajú bungalow.Čo sa týka zubov,mám ich po otcovi a on ich má ešte všetky.Má síce len 73 rokov,ale hádam mu rýchlo nevypadajú...
preco vsetci pozeraju iba na starobu vela z nas sa jej ani nedozije. ale nielen staroba ta pride neskor a co tak choroby alebo urazy ja som za bungalov, ale fakt nic v zlom je to kazdeho osobna vec a ci niekto poradi tak alebo onak kazdy sa musi rozhodnut sam a postavit to na co ma alebo co sa mu paci a co mu vyhovuje
0 0
drozdm drozdm

drozdm je offline (nepripojený) drozdm

AAAaaaamen
0 0
DrPepper DrPepper

DrPepper je offline (nepripojený) DrPepper

chceli by sme s manzelkou postavit bungalov 110 od prodomu aky mate nan nazor? ma ho niekto postaveny ak ano mate niekto realne foto?
dakujem!
0 0
drozdm drozdm

drozdm je offline (nepripojený) drozdm

DrPepper Pozri príspevok
chceli by sme s manzelkou postavit bungalov 110 od prodomu aky mate nan nazor? ma ho niekto postaveny ak ano mate niekto realne foto?
dakujem!
vcelku fajn domček , Pozerali sme po nom tiež , Nam nevyhovovalo to že tam nieje kotolna na tuhe palivo a chceli sme garaž ako sučasť domu. Tento domček je jednoduchy ale vkusny. Jednoducha strecha vam nevitiahne vela penazi z vrecka a je riešeny dosť prakticky . Len do toho,
0 0
evika evika

evika je offline (nepripojený) evika

Staval niekto projekt domu esprit od apexu - arch. Paci sa nam.Chceli by sme ho vidiet. Dakujem.

Nenajde sa nikto.
0 0
soson76 soson76

soson76 je offline (nepripojený) soson76

No my sme riesili to iste, nakoniec sme sa rozhodli pre bungalov.
Dovod? Ak chces maly dom lebo Ta brzdia financie, tak vies lepsie vyuzite jednoliatu plochu, nez dve poschodia, kde naviac dost priestoru zostane nevyuziteho prave kvoli schodisku. Ale zase zalezi ako je urobeny projekt a aku velku plochu skutocne mate k uzitku.
0 0
bbronaa bbronaa

bbronaa je offline (nepripojený) bbronaa

dracul Pozri príspevok
myslim ze bugalov je drahsi ak berieme do uvahy tu istu podlahovu plochu.
aj som si postavil bungalov s obytnym podkrovym takze som si nasiel strednu cestu.
je to bungalov beta od prodomu.staviam sam a mal by som sa zmestit do 1,5,mil. bez zariadenia a pozemku.
/375 ytong, 6km okna/bramac/...
dobry den aj mne sa paci ten bungalov s prodomu chcela by som poprosit ci by ste mi nemohli poslat nejake foto vasho domu dakujem (helenka101@azet.sk)
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

podla doterajsich skusenosti si myslim, ze lacnejsi je bungalov. Evika.. moj sef ma tusim ten dom espirit.
0 0
xxenak xxenak

xxenak je offline (nepripojený) xxenak

alltracboy Pozri príspevok
podla doterajsich skusenosti si myslim, ze lacnejsi je bungalov. Evika.. moj sef ma tusim ten dom espirit.
Samozrejme, že bungalov je lacnejší, a o koľko. Za prvé základy pri rozlohovo väčšom bungalove sú iba nepatrné ( 1000€). Strecha to isté možno rozdiel 1000 €. A teraz ideme na poschodový. Tehly pre poschodový 2000 € viac. Strop asi tak 2000 , hlavne robota je na tom drahá potom sú tam schody, komín, viac okien, dverí, dva záchody(kúpeľne) kúrenie je zložitejšie a to nehovorím stierkách, lešení atď. Začíname stavať spolu s kamarátom a on má rozpočet na hrubú stavbu 40000€. Ja 30000€. On urobil menšie základy za 9700€. Ja podobne. ON má strechu za 10000€. Ja za 11000.
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

Ako mozu byt tehly pri poschodovom dome pri rovnakom pocte izieb drahsie?
Stavanie do vysky je vseobecne vo veskerej odbornej verejnosti povazovane za lacnejsie ako stavanie do sirky. Pri rovnakej ploche podlazi samozrejma. Neda sa porovnavat bungalov s uzitkovou plochou 120m2 a poschodak s 200m2.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať