Zavrieť

Porady

bungalov, alebo malý poschodový dom???čo je lacnejšie??

S manželom sme chceli stavať bungalov, ale projektant nás odhovoril od toho a presvedčil nás, že výhodnejší s tým istým počtom izieb a tou istou obytnou plochou bude lacnejší poschoďák.
Dali sme sa do toho a teraz,ked mám na jar začať, tak pochybujem či to bude pravda.
veľmi nás brzdia totiž financie.

čo je podľa vás naj
Naposledy upravil Dav : 15.11.10 at 19:38
Usporiadat
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

KvetkaK Pozri príspevok
Ahojte. Je vhodné stavať bungalow nie moc na rovinatom pozemku, skôr naopak že je viac do kopca?
Čo znamená do kopca? My staviame tiež na "miernom svahu", kde výškový rozdiel medzi prednou a zadnou časťou je okolo 2 m (možno aj viac).
Okrom toho tento problém sa dá vyriešiť aj tak, že v dome budeš mať medziposchodie.
0 0
KvetkaK KvetkaK

KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

Gabi03 Pozri príspevok
Čo znamená do kopca? My staviame tiež na "miernom svahu", kde výškový rozdiel medzi prednou a zadnou časťou je okolo 2 m (možno aj viac).
Okrom toho tento problém sa dá vyriešiť aj tak, že v dome budeš mať medziposchodie.
Dá sa povedať, že v "miernom svahu". Nieje to zasa úplne strmé.
0 0
AxelC AxelC

AxelC je offline (nepripojený) AxelC

pistik8 Pozri príspevok
Composite.... tvojou predoslou uvahou ta nezaradujem medzi strednu vrstvu
1500 az 2000 m2 na dom????

Ja budem spokojny ked prerobim stary dom o zast. ploche 98 m, a pozemok ma 480 m...

My mame 27 arov a dom aj s chodnikmi a garazou nema viac ako 220 stvorakov. A myslim, ze je to tak primerane na pristupovu cestu ku garazi, zahradku, letnu terasu na posedenie, ovocny sad(ik) a nejaky ten travnicek na bazen a santenie deti... Aj ked uznavam, ze aj 15 arov by asi stacilo. (Ale na druhej strane mame k dispozicii nieco v rezerve na predaj, keby nahodou trebalo)

Vela zalezi na celkovej dispozicii pozemku, osadeni domu a okolitej zastavbe.
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

AxelC Pozri príspevok
My mame 27 arov a dom aj s chodnikmi a garazou nema viac ako 220 stvorakov. A myslim, ze je to tak primerane na pristupovu cestu ku garazi, zahradku, letnu terasu na posedenie, ovocny sad(ik) a nejaky ten travnicek na bazen a santenie deti... Aj ked uznavam, ze aj 15 arov by asi stacilo. (Ale na druhej strane mame k dispozicii nieco v rezerve na predaj, keby nahodou trebalo)

Vela zalezi na celkovej dispozicii pozemku, osadeni domu a okolitej zastavbe.
No ja som vtesnal do 140m2 miesto pre psa, pohodlnny vjazd do garaze, bazen, 2 terasy, travu a este vojdu nejake okrasne palmy.
0 0
sixtinka sixtinka

sixtinka je offline (nepripojený) sixtinka

Ak to ma byt klasicky bungalov, tak potom bud sa upravi pozemok, alebo sa nadimenzuju zaklady, prip. bude cast popivnicena.
Ale vsetko zavisi od prevysenia.
0 0
elenalen elenalen

elenalen je offline (nepripojený) elenalen

103 zastavaná a pozemok 454m2
0 0
rybanka rybanka

rybanka je offline (nepripojený) rybanka

U nás sú pozemky bežne okolo 900-1000 m2. 400 sa mi zdá málo, ale niekomu to stačí. A tých 140 m2 - to si fakt neviem predstaviť. Záhrada musí byť veľká, nech majú deti kde behať a aby tam vošlo všetko - altánok,hojdačka, bazén, pieskovisko, aj stromčeky a kvety. Môj muž tvrdí, že dom bez pivnice a pôjdu je bytovka. Ja si fakt neviem predstaviť, že by som nemala aspoň jedno z toho - buď pôjd al. pivnicu. Takže keď budeme stavať dom, určite bude podpivničený. Kde by som odkladala, všetky tie sezónne veci.
0 0
borbi borbi

borbi je offline (nepripojený) borbi

a nezda sa vam ze ste na tych malych pozemočkoch nalepeny na susedov?
0 0
borbi borbi

borbi je offline (nepripojený) borbi

mne to totiz pri takych vymerach pripada ako v bytovke.sused na susedovi.
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

Mne sa to zda este velke, napravo bude trava, nejake 2-3 stromceky a kvetiny, pri terase pieskovisko, na terase drevo a nejake sedacky/hojdacka a gril. Neviem ci predstavit co este by mi mohlo chybat.
779.jpg  
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
AndrejG Pozri príspevok
Mne sa to zda este velke, napravo bude trava, nejake 2-3 stromceky a kvetiny, pri terase pieskovisko, na terase drevo a nejake sedacky/hojdacka a gril. Neviem ci predstavit co este by mi mohlo chybat.
Priznám sa, že pri takejto "veľkosti" pozemku asi by som mal ponorkovú nemoc.
0 0
šeri šeri

šeri je offline (nepripojený) šeri

my sme postavili aj bungalov aj poschodový dom (ale nie malý) nuž, zober si to tak....ušetriš na jednom minieš inde. napr na bungalov potrebuješ na strechu viac materiálu...drevo (rátaj aj rezanie) potom strešnú krytinu a pod. ..ale napr. pri omietkách toho toľko nie je. Treba zvážiť najmä aké požiadavky od domu očakávate a na aký pozemok bude osadený.
0 0
Composite Composite

Composite je offline (nepripojený) Composite

AndrejG Pozri príspevok
Mne sa to zda este velke, napravo bude trava, nejake 2-3 stromceky a kvetiny, pri terase pieskovisko, na terase drevo a nejake sedacky/hojdacka a gril. Neviem ci predstavit co este by mi mohlo chybat.
Kokos, to oproti domu je čo?
To je fakt mini pozemok a hlavne, keď tam je bazén.

Teraz kamarát predáva dom s pozemkom 8 tis m2 , zaplatíte len za pozemok dom a humno máte zadara je to 2 minuty od centra.
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

Composite Pozri príspevok
Kokos, to oproti domu je čo?
To je fakt mini pozemok a hlavne, keď tam je bazén.
Tam bude fitko, popripade niekedy sauna, biliard, atd. Taky chlapsky dom, ked pridu chlapske navstevy.

smith: Ja som zasa "bytove dieta", takze toto je pre habadej. Uz len aby som na tej terase aj oddychoval.
0 0
Composite Composite

Composite je offline (nepripojený) Composite

No, tak to už ano, ja som myslel, že sú to susedia
Ale predsa, budú tam behať deti, pes, a v bazéne voda, to budeš musieť dávať bacha, resp. to zakrývať poriadne.
-
Si tam nedal prístup pod strechou, keby pršalo, aby žena neotravovala
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
AndrejG Pozri príspevok
Tam bude fitko, popripade niekedy sauna, biliard, atd. Taky chlapsky dom, ked pridu chlapske navstevy.

smith: Ja som zasa "bytove dieta", takze toto je pre habadej. Uz len aby som na tej terase aj oddychoval.
Ja tiež som panelákové dieťa. Po 36 rokoch môjho života som sa nasťahoval do RD, kde mám 600 m2 pozemok a neviem si to vynachváliť. A silno rozmýšlam, že ešte si dokúpim asi 100-200 m2, nakoľko mám možnosť.
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

Composite Pozri príspevok
Ale predsa, budú tam behať deti, pes, a v bazéne voda, to budeš musieť dávať bacha, resp. to zakrývať poriadne.
Kym nebudem mat prekrytie, nemoze byt spojazdneny ani bazen. Mam 2 male deti a to by som bol stale v strese...musi to byt zakryte a este zamknute.
0 0
Composite Composite

Composite je offline (nepripojený) Composite

Zakryté aj ked tam nieje voda, neviem aké to je hlboké, ale poriadne sa zraniť môžeš aj po pádu zo stoličky, aj ked deti sú v mladosti húževnaté , ale od prázdneho bazénu padnúť, by som nechcel.
0 0
verads verads

verads je offline (nepripojený) verads

Ja mám velky, ale dost uzky pozemok, chcem ho predat alebo uvažujem aj o stavanie domu.Ćo by ste mi odporučili? dom je len 15 alebo 16 metrov široky ale velmi dlhý je 45 árový ako by ste riešili garáž?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
verads Pozri príspevok
Ja mám velky, ale dost uzky pozemok, chcem ho predat alebo uvažujem aj o stavanie domu.Ćo by ste mi odporučili? dom je len 15 alebo 16 metrov široky ale velmi dlhý je 45 árový ako by ste riešili garáž?
Pozemok je asi 15-16 m široký a nie dom. Na takom širokom pozemku sa už dá celkom pekne stavať.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať