Zavrieť

Porady

bungalov, alebo malý poschodový dom???čo je lacnejšie??

S manželom sme chceli stavať bungalov, ale projektant nás odhovoril od toho a presvedčil nás, že výhodnejší s tým istým počtom izieb a tou istou obytnou plochou bude lacnejší poschoďák.
Dali sme sa do toho a teraz,ked mám na jar začať, tak pochybujem či to bude pravda.
veľmi nás brzdia totiž financie.

čo je podľa vás naj
Naposledy upravil Dav : 15.11.10 at 19:38
Usporiadat
pucifalek pucifalek

pucifalek je offline (nepripojený) pucifalek

čože? aký? to nemyslíš vážne...ja sa tu vytešujem zo svojho diela, inšpirovaná susedom a ty na mňa takto...pekné od teba. asi takto vyzeral náš sen, ktorý dal architekt na papier. chcela som sa len podeliť s človekom, ktorý má dilemu či bungalov alebo poschoďák a takéto obvinenie. a čo je podobné-strecha? taký skleník by som nechcela, asi toľko
0 0
kristina.kukanova kristina.kukanova
Ahojte, my ideme tiež stavať dom a ja som skôr za poschodový domček lebo tiež mám pocit že je lacnejší. Kamarát stavia bungalov a má ho 4 izb. z toho 1 izba je totálne maličká zmestí sa tam manželská posteľ a viac nič. My máme projekt na 5 izb. domček a rozpočet je o niečo menší ako mál on (pri priemerných cenách) samozrejme záleží aký materiál sa použije. Ale je to na celý život.
0 0
aaerdna aaerdna

aaerdna je offline (nepripojený) aaerdna

to pucifalek ----ahoj, jejky pekne, tiez chceme stavat,ale este riesime pozemok, a tento tvoj výber je pekný velmi, nieco take si predstavujem, neprilozíš prosim ta aj podorys... díík
Naposledy upravil aaerdna : 17.03.09 at 09:21
0 0
siva siva

siva je offline (nepripojený) siva

myslím, že 60 nieje vek nato, aby som si ani šnurky nedokázala zaviazať. myslím, že trocha pohybu ešte nikoho nezabila!
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

pucifalek Pozri príspevok
ahoj, prikláňam sa k bungalovu po všetkých odhováračkách známych a ľudí, ktorí majú poschoďák. mňa síce tiež lákali schody a pekné oddelenie nočnej časti ale vyhral bungalov-jednoduchá strecha, dom bez vrchnej deky, žiadne schodisko...Príloha 34273
vrchna deka moze stat tak okolo 2000E? ja chcem lacny dom, ale stale mam pocit ze poschodovy musi byt drahsi. Rozmyslam nad domom alfa 105 (106) z wranders, s tym ze tam spravit betonovy strop s dierou + par radov tehal navyse pre pripad zobytnenia podkrovia. Dufam, ze pri vsetkej skromnosti sa zmestime do 1,5mega aby sa to dalo skolaudovat a obyvat.
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
viera d Pozri príspevok
aj my sme stavali nizkoenergeticky dom a uvazovali sme tak isto vyhral poschodovy s nie klasickym poschodim ale vyvysenym bol cca o tretinu lacnejsi a co sa tyka schodov rano vstanes odides zo spalne a vsetko sa odohrava dole hore sa spi a su tam decka a co bude ked budeme mat 60 ci viac rokov? to mi je jedno vsak su aj vytahy domace ak mas zaujem co a ako daj vediet mame to s tepelnym cerpadlom a krbom super!dam vam urobit cenovu ponuku a potom sa rozhodnete.jaro
Tiež sa chystám stavať pd alebo aspoň ned, a rozhodujem sa čo a ako. Ja by som preferovala poschodový, ale tie projekty sú dosť drahé oproti ned bungalov. Rozmýšľam nad TAU119 od wranders
možem sa opýtať, koľko izieb, z akých materiálov ste stavali a čo vás vyšiel?
Naposledy upravil bettylou : 23.07.09 at 08:04
0 0
ivettstar ivettstar

ivettstar je offline (nepripojený) ivettstar

Zdravim vybrali ste podobny doma aky chceme my len o izbu mensi a 2m kratsi mohli by ste nam prezradit kolko vas vysla hruba stava:zaklady,mury a strecha..........dakujem.
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

alltracboy Pozri príspevok
vrchna deka moze stat tak okolo 2000E? ja chcem lacny dom, ale stale mam pocit ze poschodovy musi byt drahsi.
Rozmyslaj logicky...za cenu deky, schodiska a 3 radov tehal v podkrovi ziskas 2x tolko m2. Poschodovy je ovela lacnejsi.
0 0
sulko sulko

sulko je offline (nepripojený) sulko

??? a ked nechce raz tolko m2??? tieto nekonecne debaty co je vyhodnejsie mi pridu hrozne chabe a k nicomu veduce-to co neusetris na bungalove na vacsej streche a vacsom pzoemku, to das na poschodovom do zateplenia strechy schodov vacsieho komina atd..

mam tiez v plane stavat dom, MALY dom, a 1podlazny nam prisiel ako najvyhodnejsie riesenie-male lacne 2podlazne domy maju kupelnu len na poschodi, a neviem si predstavit to sustavne behanie po schodoch. A to nevravim na stare kolena.

K tym cenam staci si pozriet katalogy projektov a porovnat-vychadza to +/- rovnako.

Podstatne je to co chces ty

alltracboy> my Alfa107, z rovnakym planom podkrovia
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

AndrejG Pozri príspevok
Rozmyslaj logicky...za cenu deky, schodiska a 3 radov tehal v podkrovi ziskas 2x tolko m2. Poschodovy je ovela lacnejsi.
ale bungalov co chcem ma 12,5x8,5m..bezny poschodovy ma tak 9x9. navyse vecsina ma izby v podkrovy a ja proste nebudem mat ana to asi prachy aby som spravil komplet spodok a este aj podkrovie so zateplenim a pod.. ale chcel by som bungalov s neskorsim moznym rozsirenim na podkrovie..na co najrychlejsie byvanie za malo penazi mi stale zatial vychadza bungalov. alebo poschodovy s tym ze vrchne poschodie bude povala. ale to by som mal ibe jednu izbu dolu v najlepsom pripade.
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

Ved ked urobis poschodovy, to neznamena ze hore musis hned byvat...moze to kludne ostat ako hruba stavba. Ale nieje dobre mat nejakych 100m2 v zalohe? Ovela jednoduchsie ako neskor to riesit, ked bude chybat. Navyse strecha sa musi zateplit aj v bungalowe...je jedno ci vo forme vaty priamo do strechy, ked je nizsi bungalow, alebo vo forme zateplenia stropu.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

AndrejG Pozri príspevok
Ved ked urobis poschodovy, to neznamena ze hore musis hned byvat...moze to kludne ostat ako hruba stavba. Ale nieje dobre mat nejakych 100m2 v zalohe? Ovela jednoduchsie ako neskor to riesit, ked bude chybat. Navyse strecha sa musi zateplit aj v bungalowe...je jedno ci vo forme vaty priamo do strechy, ked je nizsi bungalow, alebo vo forme zateplenia stropu.
ja ti poviem preco tak rozmyslam.. hlavne preto ze ked pozriem na katalogovy projekt bungalovu, je tam pisana cena 1,9M sk bez dph a poschodovy 2,3M sk. Bungalov by som dal spravit tak aby sa dalo zobytnit podkrovie ked by bolo treba, cize zodpovedajuci strop s dierou ale bez schodiska. izolacia strechy sa vraj da spravit tak ze sa ta izolacia nauklada na povalu a ked by sa robilo podkrovie tak by sa dala medzi krokvy. a hlavna vec asi bola ze ten bungalov ma hned 4 izby na prizemi, a poschodovy len 2. mne sa aj paci poschodak, ale asi by som to neutiahol. uz takto budem zrejme mat co robit. nic nieje u mna iste.. ja sa neviem totiz rozhodnut. ale momentalne som nakloneny bungalovu. Kolega stavia poschodak, tak uvidim ako to dopadne u neho.
0 0
sulko sulko

sulko je offline (nepripojený) sulko

najlepsi mas asi 2 poschodak s tym ze spodok mas komplet byvanie a vrch len postupne. ale to bude potom BRUTAL velke-vykurit to a poriadit nebude lahke. pri bungalove hodis na strop sklenenu vatu, a to je cele.. pri podkrovnom dome to znamena nejaky sadrokarton, do toho komplet rozvody s dokoncenim rozvodov

maly 2-poschodak by bol mozno vyhodnejsi, ale dole mas obyvacku kuchynu mozno komoru a hore zvysok a musis to dokoncit cele ak ches byvat

myslim ze o naklady tu nejde, podstatne je co od toho chces a kolko mas penazi-ci uz poschodovy alebo prizemny
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

Co sa tyka zobytnenia casti domu, v tom pripade je idealne zobytnit podkrovie ako prve a spodok nechat tak. Ved hore je prakticky vsetko, staci pridat nejaku malu kuchynku zatial. Lebo potom sa spodok moze robit akokolvek dlho, podkrovie sa nebude spinit, nebude to tam provizorne byvanie. Ked je to naopak, pri dorabani podkrovia sa moze ponicit cely spodok, ved vieme aky su majstri ohladuplni.
0 0
kero64 kero64

kero64 je offline (nepripojený) kero64

Nedá mi, aby som sa nepripojil k tejto téme. Bývame v paneláku, ale máme chalupu a som rád, že nemá poschodie. A aj keby som sa rozhodoval stavať, určite si vyberiem z ponuky radšej bungalov, ako poschodie. Myslím, že je to jednoduchšie na stavbu a aj ostatné práce. Robil som istý čas kúrenie, inštalatérske práce a môžem povedať, že je oveľa jednoduchšie a aj lacnejšie robiť rozvody po dome, ak je iba prízemie, ako to všetko ťahať aj na poschodie. A to sa týka aj kanalizácie, elektriny, strešné okná atď. Myslím, že je to zbytočné. Iné je, ak je niekto obmedzený pozemkom. Tam je to jednoznačné. Ak nie do strán, tak do vrchu. Ale inak..... Asi to už bude tým, že som vo veku,keď mi schody prestávajú voňať. Bývame na štvrtom poschodí, ale čím som starší, mám pocit, že je to vyššie a vyššie. A to tu máme výťah.
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

kero64 Pozri príspevok
Nedá mi, aby som sa nepripojil k tejto téme. Bývame v paneláku, ale máme chalupu a som rád, že nemá poschodie. A aj keby som sa rozhodoval stavať, určite si vyberiem z ponuky radšej bungalov, ako poschodie. Myslím, že je to jednoduchšie na stavbu a aj ostatné práce. Robil som istý čas kúrenie, inštalatérske práce a môžem povedať, že je oveľa jednoduchšie a aj lacnejšie robiť rozvody po dome, ak je iba prízemie, ako to všetko ťahať aj na poschodie. A to sa týka aj kanalizácie, elektriny, strešné okná atď. Myslím, že je to zbytočné. Iné je, ak je niekto obmedzený pozemkom. Tam je to jednoznačné. Ak nie do strán, tak do vrchu. Ale inak..... Asi to už bude tým, že som vo veku,keď mi schody prestávajú voňať. Bývame na štvrtom poschodí, ale čím som starší, mám pocit, že je to vyššie a vyššie. A to tu máme výťah.
Stresne okna vobec nemusia byt...alebo inak povedane, mozu byt rovnako aj v bungalowe. Co sa tyka schodov, uz to tu bolo povedane, ze schody ludia potrebuju...predlzia si tak zivot, lebo pri nich sa aspon donutia nejako hybat, bez nich sa iba hnije.

p.s. Zda sa ti to vyssie a vyssie nie lebo si starsi, ale lebo si lenivsi. Neber to osobne, ale clovek sa musi hybat, lebo potom zacne od 50tky pernamentne na vsetko frflat.
0 0
kero64 kero64

kero64 je offline (nepripojený) kero64

AndrejG Pozri príspevok
Stresne okna vobec nemusia byt...alebo inak povedane, mozu byt rovnako aj v bungalowe. Co sa tyka schodov, uz to tu bolo povedane, ze schody ludia potrebuju...predlzia si tak zivot, lebo pri nich sa aspon donutia nejako hybat, bez nich sa iba hnije.

p.s. Zda sa ti to vyssie a vyssie nie lebo si starsi, ale lebo si lenivsi. Neber to osobne, ale clovek sa musi hybat, lebo potom zacne od 50tky pernamentne na vsetko frflat.
Ano, asi máš pravdu. Človek potrebuje pohyb. Ale ja mám pohybu dosť aj bez schodov. Ale to sme už . V podstate som pochopil, že poschodové domy sa stavajú, aby sa ľudia hýbali. Asi si ma presvedčil, nadstavím si chalupu.

Nič neberiem osobne. Vyslovil som svoj názor a ty si mi napísal svoj.
0 0
milan395 milan395

milan395 je offline (nepripojený) milan395

Ja som sa tiež rozhodoval medzi podkrovným alebo bungalovom, kedže mám šírku pozemku len 13,5m a vyhral bungalov. a nie preto že som lenivý ale skor z praktického hladiska.
0 0
panamera panamera

panamera je offline (nepripojený) panamera

Ja mam pozemok 17,5m a tiež chceme bungalov. Pači sa nam ALFA 121, ak ho dakto stavia rad by som videl realne fotky, chceli by sme začat na jar. Inač si tiež myslim že bungalov je lacnejši ale pravda ako ktorí.
0 0
plamen4 plamen4

plamen4 je offline (nepripojený) plamen4

Bungalov je lacnejší, ale iba ak je malý a jednoduchý. Ak niekomu stačia skromnejšie 2 detské, spálňa, obývačka s kuchyňou, kúpeľňa a špajzka, je to OK. Ak chcete viac izieb, šatník, 2 kúpeľne, nejaká tá technická miestnosť, jednoznačne poschodový. Taktiež sa bungalov značne predražuje, ak sa špekuluje s komplikovanou strechou atď. Čo sa týka energetickej náročnosti, vyhráva poschodový dom – menšie tepelné straty. Ak by mal niekto záujem o slušný individuálny projekt – poradenstvo tu je môj mail K.projekt @post.sk
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať