Zavrieť

Porady

bungalov, alebo malý poschodový dom???čo je lacnejšie??

S manželom sme chceli stavať bungalov, ale projektant nás odhovoril od toho a presvedčil nás, že výhodnejší s tým istým počtom izieb a tou istou obytnou plochou bude lacnejší poschoďák.
Dali sme sa do toho a teraz,ked mám na jar začať, tak pochybujem či to bude pravda.
veľmi nás brzdia totiž financie.

čo je podľa vás naj
Naposledy upravil Dav : 15.11.10 at 19:38
Usporiadat
dracul dracul

dracul je offline (nepripojený) dracul

pripojky budem robit teraz v maji . este som zabudol dodat ze mam sice podkrovie ale nejdem ho robit teraz az za cca 10 rokov ked budu deti vacsie, naco by som to zbytocne kuril ked tam nema zatial kto byvat.
0 0
uFka uFka

uFka je offline (nepripojený) uFka

No múdro ved to je najlepšie.. a dole máš len kuchyňu obyvku spalňu a kupelku? či aj tam nechávač nejakú izbu pre deti? a tie prípojky už máš vyrátane že čo to vyjde?
0 0
uFka uFka

uFka je offline (nepripojený) uFka

Hmm a teraz pozerám tu BETU na internete a na kluč stoji vyše 4 milióny.. to si si len projekt kúpil či ako?
0 0
milan395 milan395

milan395 je offline (nepripojený) milan395

trochu pridám aj ja. Tiež som si kúpil katalógový projekt bungalovu a tento rok začínam stavať, hm a čo rozhodlo ? je jednoduchý, žiadne schody ( v starobe a o paličke poschodoch chodiť je nepohodlné ) a čo sa týka velkosti pozemku tak mám 13,5 x 57m.
0 0
dracul dracul

dracul je offline (nepripojený) dracul

uFka Pozri príspevok
Hmm a teraz pozerám tu BETU na internete a na kluč stoji vyše 4 milióny.. to si si len projekt kúpil či ako?
Projekt som si dal prekleslit a z miernymi upravami 15000Sk

Tie pripojky mam uz v cene zaratane
0 0
viera d viera d

viera d je offline (nepripojený) viera d

aj my sme stavali nizkoenergeticky dom a uvazovali sme tak isto vyhral poschodovy s nie klasickym poschodim ale vyvysenym bol cca o tretinu lacnejsi a co sa tyka schodov rano vstanes odides zo spalne a vsetko sa odohrava dole hore sa spi a su tam decka a co bude ked budeme mat 60 ci viac rokov? to mi je jedno vsak su aj vytahy domace ak mas zaujem co a ako daj vediet mame to s tepelnym cerpadlom a krbom super!dam vam urobit cenovu ponuku a potom sa rozhodnete.jaro
0 0
uFka uFka

uFka je offline (nepripojený) uFka

dracul Pozri príspevok
Projekt som si dal prekleslit a z miernymi upravami 15000Sk

Tie pripojky mam uz v cene zaratane
ja mám zas v tomto dilemu.. som zo stavebnej priemyslovky takže nejaký ten projekt by som si vypracovať vedela ale kedže nemám vysokú ani si teda stavebmú nikdy neplánujem robiť tak sa pod to podpísa ako zodpovedná osoba nemôžem.Musí to niekto skontrolovať...A neviem či sa mi stým oplatí piplať keďže aj tak budem musieť platiť projektanta...vôbec neviem koľko by to vyšlo...Prípojky už máš v tom 1,5 mil?? ty si nejaký šikovný vpohode cena....
0 0
dracul dracul

dracul je offline (nepripojený) dracul

ja som si nasiel domcek ktory sa mi pacil na nete/bungalov beta/.
prekresil som si podoris. trochu upravil rozmery a prisposobil podla terenu a dal nakreslit projektantovy.
musim ti ale poevdat ze si naozaj vsetko!!!! robim sam len na krov som mal jedneho majstra tesara a to len na 4 dni. je to fakt drina ked robis sam. strechu som pokladal 3 tyzdne. ale podarilo sa. mozem poslat foto
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

no ja neviem..ked pozeram projekt praktik 81 a hladam k tomu porovnatelny 5 izbovy bungalov.. tak nachadzam len drahsie domy. Podla ceny na kluc.
0 0
milan395 milan395

milan395 je offline (nepripojený) milan395

Tak a materiál mám už doma . Bola to makačka zložiť 2 kamiony a v blate . A čo sa týka otázky - tak ja mám z Erlisu opál 71/109.
0 0
milan395 milan395

milan395 je offline (nepripojený) milan395

pridávam foto
PIC_0327.JPG  
0 0
dracul dracul

dracul je offline (nepripojený) dracul

tie preklady si nemusel kupovat, su strasne drahe. radsej si mohol pouzit klasicke s z tehly, beton,toxor
0 0
milan395 milan395

milan395 je offline (nepripojený) milan395

Nuž ano ale mal som dobrú cenu a zľava 16% z oficiálnej ceny je myslím si viac ako dobrá.
0 0
a u t o r a u t o r

a u t o r je offline (nepripojený) a u t o r

dlhý, široký, bystrozraký
som presvedceny, ze bungalov vyjde lacnejsie, ale... Vela aspektov vplyva na cenu.
0 0
uFka uFka

uFka je offline (nepripojený) uFka

sám no uplne sam? nikto nepomohol bracho tato nikto?
0 0
uFka uFka

uFka je offline (nepripojený) uFka

tak porad ako ho postaviť čo najlacnejšie
0 0
pucifalek pucifalek

pucifalek je offline (nepripojený) pucifalek

súhlasím s Tebou. tento rok začíname ťahať múry nášho bungalovu. zaujal ma ten priznaný krov- takto chceme riešiť zadnú časť, kde je kuchyňa a obývačka. v obyvke ho chceme nechať otvorrený ale v ostatných častiach znížiť sadrokartonom-nech nevykurujeme do strechy.
0 0
pucifalek pucifalek

pucifalek je offline (nepripojený) pucifalek

to aaerdna: poradili Ti väzníkový krov. to isté máme aj my naprojektované, lebo nič jednoduchšie nie je...ak máš rozpon nad 7m.
0 0
pucifalek pucifalek

pucifalek je offline (nepripojený) pucifalek

ahoj, prikláňam sa k bungalovu po všetkých odhováračkách známych a ľudí, ktorí majú poschoďák. mňa síce tiež lákali schody a pekné oddelenie nočnej časti ale vyhral bungalov-jednoduchá strecha, dom bez vrchnej deky, žiadne schodisko...pohlady celne.pdf
0 0
deli. deli.

deli. je offline (nepripojený) deli.

pucifalek Pozri príspevok
ahoj, prikláňam sa k bungalovu po všetkých odhováračkách známych a ľudí, ktorí majú poschoďák. mňa síce tiež lákali schody a pekné oddelenie nočnej časti ale vyhral bungalov-jednoduchá strecha, dom bez vrchnej deky, žiadne schodisko...pohlady celne.pdf
upravene
Naposledy upravil deli. : 10.03.09 at 10:04
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať