Zavrieť

Porady

bungalov, alebo malý poschodový dom???čo je lacnejšie??

S manželom sme chceli stavať bungalov, ale projektant nás odhovoril od toho a presvedčil nás, že výhodnejší s tým istým počtom izieb a tou istou obytnou plochou bude lacnejší poschoďák.
Dali sme sa do toho a teraz,ked mám na jar začať, tak pochybujem či to bude pravda.
veľmi nás brzdia totiž financie.

čo je podľa vás naj
Naposledy upravil Dav : 15.11.10 at 19:38
Usporiadat
mataszabova mataszabova

mataszabova je offline (nepripojený) mataszabova

Aj my chceme presne tento isty typ domceka. Vies mi napisat kolko vas cca bude stat taky zvacseny?
0 0
getrag getrag

getrag je offline (nepripojený) getrag

Ahoj smith, ja si myslim ze si to velmi sikovne vyriesil. jednoducha strecha a jednoduchy podorys akurat sa nachodis ak ides z tych izieb sa pozriet do druhych.
ale zaujimalo by ma ze asi kolko ta to zatial stalo a kolko este bude.
a tiez by zaujimalo aky typ kurenia mas ci plynovy kotol alebo si robil podlahove alebo teplovodny krb.
nemas nejake fotky aj z vnutra.
a este ma zaujima, sice neviem to presne ale nestaval si nahodou z Porfixu? preco ne z ytongu?
Naposledy upravil getrag : 28.03.08 at 22:11
0 0
andrejf andrejf

andrejf je offline (nepripojený) andrejf

zacinajuci tatko
vieroslava Pozri príspevok
Nerozumiem tomu, asi si bol šikovnejší, keď sa Ti ten bungalov podarilo urobiť lacnejšie ako poschodový dom. A želám Ti to.
podla mna je lacnejsi bungalov - lebo nepotrebujes , betonovat deku, roxory, beton, nepotrebujes betonovat schody, obriadit schody, netreba rury , kurenie tahat hore ... sice nema taku plochu ale nechodis po schodoch ...
0 0
getrag getrag

getrag je offline (nepripojený) getrag

to Smith: ok sekol som sa v tom kureni ale mozes napisat kolko tato zatial stalo?
0 0
Kandrea Kandrea

Kandrea je offline (nepripojený) Kandrea

Dobrý deň, náme prestne takýto problém, bungalov verzus poschodový stále sme na jednom mieste. Raz víťazí jeden o chvíľu nájdeme výhodu inde. Teraz vlastne stojíme, lebo hľadáme projekt resp.projektanta, lebo v katalógoch sme nič také ako my chceme nenašli. Len nejde mi to do hlavy - vlastne cena na kľúč - ako to s ňou..ten istý dom v jednej spoločnosti je na kľúč o 600 -700 tisíc viac ako v druhej.
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

Kandrea Pozri príspevok
Len nejde mi to do hlavy - vlastne cena na kľúč - ako to s ňou..ten istý dom v jednej spoločnosti je na kľúč o 600 -700 tisíc viac ako v druhej.
Iny material, ini pracovnici, ina doba vystavby, ina kvalita prace, ine zlavy na material ale hlavne INE MARZE!
0 0
aaerdna aaerdna

aaerdna je offline (nepripojený) aaerdna

Smith prosim ta ako máš robenú strechu?
mne ukazovali tak, ze sú tam same drevené dosky prekladané a treba dat sadrokarton, nemôže to byť otvorené.
mas nejaký nakres?
dik
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
aaerdna Pozri príspevok
Smith prosim ta ako máš robenú strechu?
mne ukazovali tak, ze sú tam same drevené dosky prekladané a treba dat sadrokarton, nemôže to byť otvorené.
mas nejaký nakres?
dik
Strechu mám otvorenú. Izolácia je 20 cm, a celé obložené tatranským profilom.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Prikladám pár fotiek riešenia strechy a podľahového kúrenia.
PICT0017.JPG  
PICT0018.JPG  
PICT0019.JPG  
PICT0020.JPG  
PICT0021.JPG  

PICT0023.JPG  
PICT0044.JPG  
PICT0045.jpg  
PICT0046.jpg  
PICT0047.JPG  

PICT0048.JPG  
PICT0049.JPG  
1/1
0 0
sixtinka sixtinka

sixtinka je offline (nepripojený) sixtinka

Manzel je projektant a tvrdi, ze bungalov je lacnejsi. Netreba 2x zelezobetonovy veniec, strop, schodisko, lesenie... Bungalow sa da postavit "z jednej kozy".
Aj my planujeme do buducnosti o niekolko rokov bungalov svojpomocne. Okolo cca 100 - 120 m zastavanej plochy.
Mne sa pozdava aj poschodovy, resp. s malym podkrovim na prespavanie, vychadza nam pekne rieseny so zastavanmou plochou cca 70-75 m. Sami nie sme este rozhodnuti. Chceli by sme mat zahradku a zachovat maximum stromov ovocnych, zem je kvalitna a zastavat si chceme len nevyhnutne minimum pozemku.
Asi budeme mat siroko daleko najmensi domcek
Ozaj aky mate pomer zastavanej plochy a celkovej velkosti pozemku? My cca 100 na 550 m2 pozemku. To by ma zaujimalo, kolko zastavujete...
0 0
Composite Composite

Composite je offline (nepripojený) Composite

Týyyyy jo, to by som si nevedel predstaviť, tak malý pozemok.

Ja mám chatku cca. 25 m2 a podkrovie na pozemku 1000 m2, po stranách nízkokemeňové stromky, záhradku a zbytok "futbalový" trávnik.

Dom min. na 1500 m2, ideálne na 2000m2.
0 0
pistik8 pistik8

pistik8 je offline (nepripojený) pistik8

Composite.... tvojou predoslou uvahou ta nezaradujem medzi strednu vrstvu
1500 az 2000 m2 na dom????

Ja budem spokojny ked prerobim stary dom o zast. ploche 98 m, a pozemok ma 480 m...
0 0
Composite Composite

Composite je offline (nepripojený) Composite

Skôr tak, že pozemky sú , len peniaze na dom niesu (boli by) a povolenie polovičky nieje , ale však to má čas . 3 izb. byt je a nielen to, ale dom je dom
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

Ja mam pozemok tusim 280m2 a zastavana plocha 140m2. A zda sa mi to stale vela zahrady na pracu.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Ja mám pomer 118(dom) + 481(záhrada) m2.
0 0
zuzik29 zuzik29

zuzik29 je offline (nepripojený) zuzik29

lektor aj
my mame pozemok 498m a dom bude 7x9.
0 0
jojkoz jojkoz

jojkoz je offline (nepripojený) jojkoz

A to som si myslel ze mame maly pozemok
640 m2 - a na tom zastavane s garazou 120m2.
0 0
Kuzelnicka Kuzelnicka

Kuzelnicka je offline (nepripojený) Kuzelnicka

som kuzelnik bezneho zivota:))) ...viac
Composite Pozri príspevok
...
Dom min. na 1500 m2, ideálne na 2000m2.
nechcela by som kosit alebo nebodaj pliet
0 0
Composite Composite

Composite je offline (nepripojený) Composite

Kokos, tak ked na to kukám, ked bude čas, tak to asi rozparcelujem na 1000 m2 a ked tadiaľ pôjde cesta a infraštruktúra (čo nevidieť), tak možno niečo predám.
Teraz kamoš ide kupovať pozemok pod dom a kupuje 2tis m2, je to zalesnené, ale nie na dlho (je to už stavebný pozemok, pre rod. domy)
Naposledy upravil Composite : 14.04.08 at 21:10
0 0
KvetkaK KvetkaK

KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

Ahojte. Je vhodné stavať bungalow nie moc na rovinatom pozemku, skôr naopak že je viac do kopca?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať