Zavrieť

Porady

vykaz o majetku a zavazkoch

Ahojte,

ako zavazok sa vo vykazu o majetku a zavazkoch vykazuju len neuhradene dosle faktury alebo jeste nieco, napr. vypoctena neuhradzena dan z prijmu?

Dakujem :-)
Usporiadat
Maňaska Maňaska

Maňaska je offline (nepripojený) Maňaska

Polyhistor-diletant
vypočítaná a neuhradená daň, neuhradené odvody do SP, ZP, záväzky voči zamestnancom, neuhradená DPH,
0 0
plasmuska plasmuska

plasmuska je offline (nepripojený) plasmuska

ad. neuhradene odvody do SP a ZP - to sa tyka len tech mesacnych zaloh?

vsak vyuctovane SP a ZP sa podava az v juni?
0 0
tinaM tinaM

tinaM je offline (nepripojený) tinaM

plasmuska Pozri príspevok
ad. neuhradene odvody do SP a ZP - to sa tyka len tech mesacnych zaloh?

vsak vyuctovane SP a ZP sa podava az v juni?
Uvádzajú sa tam odvody SZČO napr. za 12/2007, ktoré boli uhradené do 8.1.2008 a tiež výplaty za 12/2007 vyplatené v 1/2008 včetne odvodov.
0 0
plasmuska plasmuska

plasmuska je offline (nepripojený) plasmuska

ok jasne diky,
takze ked bolo toto vsetko uhradene do 31.12. 2007 zahrniem tam len tu splatnu dan z prijmov, ktoru uvadzam v danovom priznani za rok 2007
0 0
Mirkaporada Mirkaporada

Mirkaporada je offline (nepripojený) Mirkaporada

Účtujem v jednoduchom účtovníctve v Pohode.
Do Výkazu o majetku a záväzkoch za rok 2006 za bežné účtovné obdobie do riadku 17 Záväzky sa mi zarátal zostatok sociálneho fondu.
Lenže vo Výkaze o majetku a záväzkoch za rok 2007 za bezprostredne predchádzajúce účtovné obdobie v riadku 17 Záväzky zostatok sociálneho fondu z roku 2006 už zarátaný nemám.
Mám to opraviť ?
Prosím o radu.
0 0
betka betka

betka je offline (nepripojený) betka

Mirkaporada Pozri príspevok
Účtujem v jednoduchom účtovníctve v Pohode.
Do Výkazu o majetku a záväzkoch za rok 2006 za bežné účtovné obdobie do riadku 17 Záväzky sa mi zarátal zostatok sociálneho fondu.
Lenže vo Výkaze o majetku a záväzkoch za rok 2007 za bezprostredne predchádzajúce účtovné obdobie v riadku 17 Záväzky zostatok sociálneho fondu z roku 2006 už zarátaný nemám.
Mám to opraviť ?
Prosím o radu.
Ano, prepísať na tvrdo.

Aby obdobia vykazovali rovnaké sumy. Kontrolne číslo vo výkaze za rok 2006 (bežné obdobie) Vám musí sedieť vo výkaze v roku 2007 (za bezprostred.predchadz.)
0 0
natalycom natalycom

natalycom je offline (nepripojený) natalycom

plasmuska Pozri príspevok
ok jasne diky,
takze ked bolo toto vsetko uhradene do 31.12. 2007 zahrniem tam len tu splatnu dan z prijmov, ktoru uvadzam v danovom priznani za rok 2007

presne tak, ak nemáš žiadne iné záväzky (faktúry, DPH ai.)
0 0
Mirkaporada Mirkaporada

Mirkaporada je offline (nepripojený) Mirkaporada

betka Pozri príspevok
Ano, prepísať na tvrdo.

Aby obdobia vykazovali rovnaké sumy. Kontrolne číslo vo výkaze za rok 2006 (bežné obdobie) Vám musí sedieť vo výkaze v roku 2007 (za bezprostred.predchadz.)
Veľmi pekne Vám ďakujem.
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

prosím Vás zásoby na sklade sa do výkazu uvádzajú bez dph? ďakujem
0 0
betka betka

betka je offline (nepripojený) betka

Pru Pozri príspevok
prosím Vás zásoby na sklade sa do výkazu uvádzajú bez dph? ďakujem
Ak ste platiteľom DPH, tak ano
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

mám to vypísané bez dph, len ma trocha zmiatlo, že neuhradené fa dávam celú sumu.
keď podávam opakovaný výkaz o príjmoch a výd. za r. 2006, mení sa mi tam len presun medzi mzdami a poistným o 142,- jedno malo byť o to vyššie druhé nižšie, tak môžem vypísať tento z r. 2007, alebo musím podať na tlačive za r. 2006?
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Pru Pozri príspevok
mám to vypísané bez dph, len ma trocha zmiatlo, že neuhradené fa dávam celú sumu.
keď podávam opakovaný výkaz o príjmoch a výd. za r. 2006, mení sa mi tam len presun medzi mzdami a poistným o 142,- jedno malo byť o to vyššie druhé nižšie, tak môžem vypísať tento z r. 2007, alebo musím podať na tlačive za r. 2006?
Však je to správne , nakoľko odberateľ Vám je dĺžny úhradu pohľadávky včetne DPH .

Aj záväzky uvádzate včetne DPH , nakoľko musíte uhradiť aj výšku DPH .

Zásoby na sklade uvádzate bez DPH .Týka sa plátcu DPH .
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

ĎAKUJEM veľmi pekne, veď to tak mám, len už som trocha oblbnutá, že mi vypadávajú základne veci, díky moc. a tie opakované výkazy môžem podať na týchto nových, lebo už ich mám vytlačené, alebo musím prepísať na platné pre r. 2006
0 0
Marcela16 Marcela16

Marcela16 je offline (nepripojený) Marcela16

Viem, že každý má momentálne veľa práce, ale potrebujem poradiť. Chcela by som sa spýtať ohľadom DHM do 30tis. Ja ho účtujem do prevádzkovej réžie. Moja otázka znie, že či je potrebné tento majetok zahrnúť vo výkaze o majetku a záväzkoch k zásobom do riadku - materiál? A tiež či je "chyba" ak som vyrátanú daň z príjmu nedala do záväzkov.
0 0
Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

Marcela16 Pozri príspevok
Viem, že každý má momentálne veľa práce, ale potrebujem poradiť. Chcela by som sa spýtať ohľadom DHM do 30tis. Ja ho účtujem do prevádzkovej réžie. Moja otázka znie, že či je potrebné tento majetok zahrnúť vo výkaze o majetku a záväzkoch k zásobom do riadku - materiál? A tiež či je "chyba" ak som vyrátanú daň z príjmu nedala do záväzkov.
ak bol tento DHM do 30 tis. už zaradený do používania, tak do výkazu ti nevstupuje.
a daň z príjmu by v záväzkoch mala byť.
0 0
Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

Pru Pozri príspevok
ĎAKUJEM veľmi pekne, veď to tak mám, len už som trocha oblbnutá, že mi vypadávajú základne veci, díky moc. a tie opakované výkazy môžem podať na týchto nových, lebo už ich mám vytlačené, alebo musím prepísať na platné pre r. 2006
podľa mňa je tlačivo výkazu rovnaké pre oba roky.
lepšie povedané, už sa viac rokov to tlačivko nemenilo...
0 0
suvaha suvaha

suvaha je offline (nepripojený) suvaha

všetko sa len učím..
Do kratkodobeho financneho majetku sa zapocitava aj zostatok vo valutovej pokladni?
0 0
Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

suvaha Pozri príspevok
Do kratkodobeho financneho majetku sa zapocitava aj zostatok vo valutovej pokladni?
áno, prepočítaný na Sk, upravený o KR.
(riadok 10: Peniaze a ceniny)
0 0
fabianko fabianko

fabianko je offline (nepripojený) fabianko

chcem sa spýtať či do DP výkaz MaZ sa leasing zapíše do riadku dlhod.hmot.majetok suma dlžná leasing.spoloč. podla splatk.kalendára vrátane DPH
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
fabianko Pozri príspevok
chcem sa spýtať či do DP výkaz MaZ sa leasing zapíše do riadku dlhod.hmot.majetok suma dlžná leasing.spoloč.
Doporučujem prečítať príspevok Muška

http://www.porada.sk/t7656-vykazy-ju...Dzing+v%FDkazy
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať