Zavrieť

Porady

vykaz o majetku a zavazkoch

Ahojte,

ako zavazok sa vo vykazu o majetku a zavazkoch vykazuju len neuhradene dosle faktury alebo jeste nieco, napr. vypoctena neuhradzena dan z prijmu?

Dakujem :-)
Usporiadat
IVEB IVEB

IVEB je offline (nepripojený) IVEB

Ďakujem , a ešte dátumy tam uviesť aké ?
0 0
mizu24 mizu24

mizu24 je offline (nepripojený) mizu24

Mám menší problém. Robím JU v MRP a do výkazu o M a Z mi dáva do riadku 17 neuhradené faktúry + PD14, čo je sociálny fond, ale nie konečný stav účtu SF, keďže je vedený na zvláštnom účte v banke, ale len sumu, ktorú odviedla účtovná jednotka v priebehu roka 2010. Predtým som robila v inom programe a dávalo mi tam konečný stav účtu SF. Tak neviem, čo je správne.
0 0
marta bodonova marta bodonova

marta bodonova je offline (nepripojený) marta bodonova

Zistila som, že do Výkazu o majetku a záväzkoch za rok 2009, som do riadku 06 - tovar, dala sumu 3 000 EUR, mala tam byť suma 3 300 EUR, inventúra sedi, aj predaj tovaru.
Stačí keď vo Výkaze za rok 2010 do tejto kolonky započítam sumu 300 EUR a ID to odôvodnim?
Ďakujem.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
marta bodonova Pozri príspevok
Zistila som, že do Výkazu o majetku a záväzkoch za rok 2009, som do riadku 06 - tovar, dala sumu 3 000 EUR, mala tam byť suma 3 300 EUR, inventúra sedi, aj predaj tovaru.
Stačí keď vo Výkaze za rok 2010 do tejto kolonky započítam sumu 300 EUR a ID to odôvodnim?
Ďakujem.
Výkazy sa musia opraviť , odovzdať na DU a vychádzať z opraveného počiatočného stavu v roku 2010.
0 0
marta bodonova marta bodonova

marta bodonova je offline (nepripojený) marta bodonova

Takže mam podať len Výkaz o majetku a záväzkoch a zaškrtnuť - účtovná závierka mimoriadna, alebo priebežna? A je tu kolanka zostavené dňa, tak tam dám npr.dnešný dátum?
Ďakujem
Naposledy upravil marta bodonova : 18.02.11 at 08:33
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
marta bodonova Pozri príspevok
Takže mam podať opravne DP, alebo len vykaz o majetku.
Ďakujem
Ak meníte aj základ dane , tak DDP + Výkazy , ak je chyba len vo Výkaze o majetku a záväzkoch, tak samozrejme, že len Výkaz .
0 0
marta bodonova marta bodonova

marta bodonova je offline (nepripojený) marta bodonova

Takže podam len Výkaz o majetku a záväzkoch a zaškrtnuť - účtovná závierka mimoriadna, alebo priebežna? A je tu kolanka zostavené dňa, tak tam dám npr.dnešný dátum?
Ďakujem
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
marta bodonova Pozri príspevok
Takže podam len Výkaz o majetku a záväzkoch a zaškrtnuť - účtovná závierka mimoriadna, alebo priebežna? A je tu kolanka zostavené dňa, tak tam dám npr.dnešný dátum?
Ďakujem
Zaškrtnúť - účtovná závierka riadna, dátum k 31.12. bežného roka, teda rok 2009.
Dátum dáš taký, aký si mala na pôvodnom výkaze.
2 0
marta bodonova marta bodonova

marta bodonova je offline (nepripojený) marta bodonova

Aj keď to zostavujem dnes, aj tak mám dať na prvú stranu dole - zostavené dňa dátum 13,02,2010? Taký tam mam.
Ďakujem
0 0
lenkam68 lenkam68

lenkam68 je offline (nepripojený) lenkam68

Keď som potrebovala za r. 2009 opraviť výkaz, volala som na DÚ, aby som sa spýtala, čo jej mám zaškrtnúť, keďže ide o opravu. Pani správkyňa mi povedala, že opravný výkaz sa nepodáva, ale mám prísť na DÚ a opravu vykonať na pôvodnom výkaze. Tak som aj urobila. Opravovala som výšku záväzkov.
0 0
marta bodonova marta bodonova

marta bodonova je offline (nepripojený) marta bodonova

Ďakujem, v pondelok zajdem aj ja na DU.
0 0
marta bodonova marta bodonova

marta bodonova je offline (nepripojený) marta bodonova

Teraz som skontrolovala výkazy majetku a záväzkov a zistila som, že predošla účtovnička nedavala do záväzkov daň z príjmu ani odvody do poisťovni od roku 2005.
Musím to isť na DU opraviť? Aký je za to postih ak by som to nechala tak.
Ďakujem
0 0
Mirka.V Mirka.V

Mirka.V je offline (nepripojený) Mirka.V

,
0 0
misolga misolga

misolga je offline (nepripojený) misolga

-v §16 odst.9 Zákona o účtovníctve sa uvádza že po zostavení účt.závierky v Jú nemožno otvárať uzavreté účtovné knihy(peňažný denník,knihypohľadávok, záväzkov...) a v poznámkach k daň.priznaniu B som ďalej čítala poučenie k DP typ B a to z dôvodu že nemá obdobie schvaľovania účtovnej závierky:účtovná závierka fyzickej osoby účtujúcej v sústave jednoduchého účtovníctva je zostavená a zároveň aj schválená pripojením podpísaného záznamu k jednotlivým súčastiam účt.závierky, t.j.nemôže podľa § 16 odst 10 zákona o účtovníctve uzatvorené účtovné knihy opäť otvoriť(v podvoj.účt. to zákon umožňuje) .............

Dnes mi doniesla klientka faktúru z roku 2009 , ktorá nebola v r.2009 uhradená.To potom ale znamená že už neopravujem výkaz o majetku a záväzkoch za rok 2009 ale si ju musím zaradiť až v roku 2010..???
Naposledy upravil misolga : 10.03.11 at 08:55 Dôvod: preklep
0 0
a.meckova@zoznam.sk a.meckova@zoznam.sk
ani sama neviem
Pekný dník, len by som si potrebovala potvrdiť čo je na tom pravdy. Ak za rok 2009 UJ podávala k DP aj výkaz o majetku a záväzkoch účtovala v JU, musí aj za rok 2010 keď bude mať výdavky %? Ďakujem.
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
a.meckova@zoznam.sk Pozri príspevok
Pekný dník, len by som si potrebovala potvrdiť čo je na tom pravdy. Ak za rok 2009 UJ podávala k DP aj výkaz o majetku a záväzkoch účtovala v JU, musí aj za rok 2010 keď bude mať výdavky %? Ďakujem.
Ak si UJ v DP uplatňuje výdavky %, k DP neprikladá žiadne výkazy.
0 0
kvietok47 kvietok47

kvietok47 je offline (nepripojený) kvietok47

Ak SZCO ktory bol cely rok aj zamestnany neplatil ziadne preddavky na zdravotne poistenie - treba ich zahrnut do zavazkov?? robim vykaz RZZP ale dosiahol stratu a preddavky su nulove mne tam vychadzaju same 0....mam mu zahrnut minimalnu sadzbu poistneho od zaciatku podnikania do zavazkov za rok 2010? confused:
0 0
katinka0000 katinka0000

katinka0000 je offline (nepripojený) katinka0000

uz som sa to pytala v inej teme, ale nikto mi zatial neodpovedal. drobny majetok (kratkodoby majetok) ako vrtacky, lopaty, kladivá, štetce,.... sa majú uvádzať vo výkaze o MaZ?
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
katinka0000 Pozri príspevok
uz som sa to pytala v inej teme, ale nikto mi zatial neodpovedal. drobny majetok (kratkodoby majetok) ako vrtacky, lopaty, kladivá, štetce,.... sa majú uvádzať vo výkaze o MaZ?
Jedine vtedy ich vykazujete , pokiaľ sú skladované a nie sú vydané do používania .K tomu by ste mali mať vypracovanú smernicu , ako účtujete nákup drobného majetku a ako ho evidujete .
3 0
katinka0000 katinka0000

katinka0000 je offline (nepripojený) katinka0000

predchadzajuca uctovnicka davala tento drobny majetok aj do vykazu do riadku 07. jasne, tento kratkodoby majetok hned pouzivame. su to veci suvisiace s vykonom manzelovej prace. nakup drobneho majetku uctujem ako vyd. ovplyv. ZD - prevadzkova rezia.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať