Zavrieť

Porady

vykaz o majetku a zavazkoch

Ahojte,

ako zavazok sa vo vykazu o majetku a zavazkoch vykazuju len neuhradene dosle faktury alebo jeste nieco, napr. vypoctena neuhradzena dan z prijmu?

Dakujem :-)
Usporiadat
zemka zemka

zemka je offline (nepripojený) zemka

prosím poraďte :
do riadku záväzky sa zahŕňa aj neuhradená daň z príjmu - v prípade, ak FO má príjmy podľa §5, z podnikania a z prenájmu nehnuteľnosti nezaradenej do obch.majetku - uvádza sa sem výška dane vypočítanej podľa DP ? už som mierne dopletená ...
0 0
majo10 majo10

majo10 je offline (nepripojený) majo10

Ahojte,
vypisujem ako fyzicka osoba s jednoduchym uctovnictvom prvy krat vykaz o majetku a zavazkoch - chce to po mne danovy urad. Co mam uviest do koloniek "peniaze a ceniny" a "ucty v bankach" - jednoducho zostatok ku koncu roka?

Diki moc,

Majo
0 0
Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

majo10 Pozri príspevok
Ahojte,
vypisujem ako fyzicka osoba s jednoduchym uctovnictvom prvy krat vykaz o majetku a zavazkoch - chce to po mne danovy urad. Co mam uviest do koloniek "peniaze a ceniny" a "ucty v bankach" - jednoducho zostatok ku koncu roka?

Diki moc,

Majo
áno, zostatok k 31.12.
0 0
?Martina ?Martina

?Martina je offline (nepripojený) ?Martina

Chcem sa spytať ešte na pohľadávky: služby za 12/2007, vystavená faktúra 2.1.2008 splatná a zaplatená v roku 2008 - vstupuje do pohľadávok 2007?
0 0
balunka balunka

balunka je offline (nepripojený) balunka

áno
0 0
suvaha suvaha

suvaha je offline (nepripojený) suvaha

všetko sa len učím..
ak SZCO prijal tovar na zaklade dodacieho listu a faktura nebola do konca roka 2007 vystavena ale prijata az vo februari mal byt zahrnuty zavazok vo vykaze o majetku a zavazkoch na zaklade tohto dodacieho listu?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
suvaha Pozri príspevok
ak SZCO prijal tovar na zaklade dodacieho listu a faktura nebola do konca roka 2007 vystavena ale prijata az vo februari mal byt zahrnuty zavazok vo vykaze o majetku a zavazkoch na zaklade tohto dodacieho listu?
Podľa mňa nie.
0 0
Dúšava Dúšava

Dúšava je offline (nepripojený) Dúšava

Myslím, že ste mali urgovať faktúru a malo to byť v záväzkoch. DPH
bol 12/07 a vo výkaze o majetku to máte určite, veď to bolo na sklade.
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

Dobrý deň, chcem si overiť: neuhradená proformafaktúra sa zapisuje do výkazu o majetku a záväzkoch? Ďakujem.
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

Iwett Pozri príspevok
Dobrý deň, chcem si overiť: neuhradená proformafaktúra sa zapisuje do výkazu o majetku a záväzkoch? Ďakujem.
Prosím, môže mi niekto vyššie uvedené potvrdiť alebo vyvrátiť??
Ď a k u j e m
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
Iwett Pozri príspevok
Prosím, môže mi niekto vyššie uvedené potvrdiť alebo vyvrátiť??
Ď a k u j e m
nie, neuvádza sa
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

ekopo Pozri príspevok
nie, neuvádza sa
Ďakujem, dúfam, že je to tak, som si vydýchla, bolo mi povedané že sa musí uviesť...a ja som ich nikdy neuvádzala.
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
na zdôvodnenie: proforma, zálohová resp. preddavková FA nemusí byť nikdy uhradená. Nevzniká žiadna povinnosť zo strany odberatela.
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Prebrala som účtovníctvo jednej SZČO a pri pozeraní výkazov mi nešlo do hlavy, čo majú zahrnuté v kolonke dlhodobý hmotný majetok. Tak som si prešla rok 2007 a zistila som, že SZČO nakúpila minulý rok nejaký drobný majetok do Sk 30 000,-- a zaradil ho v roku 2007 aj do používania. A celková suma tohto majetku sedí s kolonkou dlhodobý hmotný majetok.

Za predpokladu, že ten nakúpený majetok nepovažujú za dlhodobý, treba opraviť výkaz o MaZ za rok 2007?

Ďakujem
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Asi ho považujú za dlhodobý, ak je v evidencii dlhodobého majetku. Ak ho nepovažujete za DM, nestačí len opraviť výkazy, ale aj účtovníctvo(znížiť sumu odpisov, zvýšiť sumu výdavkov) a následne podať dodatočné daňové priznanie.
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Marína Pozri príspevok
Asi ho považujú za dlhodobý, ak je v evidencii dlhodobého majetku. Ak ho nepovažujete za DM, nestačí len opraviť výkazy, ale aj účtovníctvo(znížiť sumu odpisov, zvýšiť sumu výdavkov) a následne podať dodatočné daňové priznanie.

V peňažnom denníku je tento majetok zaúčtovaný rovno do spotreby cez prevádzkovú réžiu (nenašla som ani karty dlhodobého majetku, ani nebolo účtované o odpisoch), takže je určite zle uvedený vo výkaze. Zrejme treba podať opravný výkaz za rok 2007, aby som to opravila....?!
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
ZuzanaP Pozri príspevok
V peňažnom denníku je tento majetok zaúčtovaný rovno do spotreby cez prevádzkovú réžiu (nenašla som ani karty dlhodobého majetku, ani nebolo účtované o odpisoch), takže je určite zle uvedený vo výkaze. Zrejme treba podať opravný výkaz za rok 2007, aby som to opravila....?!
Zdielam názor , že treba opraviť Výkaz o M a Z .
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Zita5 Pozri príspevok
Zdielam názor , že treba opraviť Výkaz o M a Z .

Ďakujem... nemám rada prebraté účtovníctva
0 0
M77 M77

M77 je offline (nepripojený) M77

Dobrý. Prijatá záloha od odberateľa sa dáva do výkazu medzi záväzky? Preto sa pýtam, lebo zálohové faktúry vystavujem v knihe pohľadávok, ale keď mi to uhradia je to v podstate môj záväzok pokiaľ nenastala dodávka tovaru.
0 0
junes junes

junes je offline (nepripojený) junes

Dobry den,
robim si ucto len 3 roky, vsetko si poctivo kontrolujem - hlavne danovu a odvodovu povinnost do SR /penazny dennik/ a teraz som z hrozou zistila, ze mam zle vykazy o MaZ - totiz napr zavazok DPH, DzP, zavazok voci dohodarovi - mesacna mzda a SP,ZP za SZCO platene v januari som neuviedla v knihe zavazkov ako zavazok. Ja tam evidujem len dosle faktury.
Ako mam nahodit zavazok napr DPH alebo DzP a mzdy medzi dosle faktury? Mam to dat ako iny zavazok a napr. SP a ZP za SZCO tam evidovat mesacne alebo staci len na konci roka. Doteraz som davala SP aZP len do penazneho dennika. Co s tymi Vykazmi o MaZ? Ma vyznam podavat opravne za posledne 3 roky? Neprivolam si zbytocne danovu kontrolu resp. nevyrubia mi len za podanie opravnych vykazov nejaku pokutu? Mam si to vobec spatne opravovat , aj keby som opravny vykaz nepodala ?
Za odpoved vopred dakujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať