Zavrieť

Porady

vykaz o majetku a zavazkoch

Ahojte,

ako zavazok sa vo vykazu o majetku a zavazkoch vykazuju len neuhradene dosle faktury alebo jeste nieco, napr. vypoctena neuhradzena dan z prijmu?

Dakujem :-)
Usporiadat
Prima73 Prima73

Prima73 je offline (nepripojený) Prima73

Dobry den, ak zivnostnik konci k 28.1.2009, vykazy si vytlaci k tomuto datumu a ma tam byt uvedene, ze je to mimoriadna uzavierka? Ja som totiz vykazy tlacila s tymito datumami, ale az teraz k danovemu priznaniu a dala som, ze to je riadna uzavierka. Mam to prerobit? Dakujem za odpoved.
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

Prima73 Pozri príspevok
Dobry den, ak zivnostnik konci k 28.1.2009, vykazy si vytlaci k tomuto datumu a ma tam byt uvedene, ze je to mimoriadna uzavierka? Ja som totiz vykazy tlacila s tymito datumami, ale az teraz k danovemu priznaniu a dala som, ze to je riadna uzavierka. Mam to prerobit? Dakujem za odpoved.

na výkazoch uvedieš mimoriadna uzávierka a dosadíš dátum od 01- 2009 do 01 -2009
0 0
Prima73 Prima73

Prima73 je offline (nepripojený) Prima73

Timka1 Pozri príspevok
na výkazoch uvedieš mimoriadna uzávierka a dosadíš dátum od 01- 2009 do 01 -2009

Dakujem velmi pekne za rychlu odpoved, obdobie od 01-01 2009 mam. Len by ma este zaujimalo, ci mam dat datum na vykaze "zostavene dna" aktualny,cize z roku 2010 alebo toho 28.1.2009. Dakujem.
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

Prima73 Pozri príspevok
Dakujem velmi pekne za rychlu odpoved, obdobie od 01-01 2009 mam. Len by ma este zaujimalo, ci mam dat datum na vykaze "zostavene dna" aktualny,cize z roku 2010 alebo toho 28.1.2009. Dakujem.
28.1.2009
0 0
juskam juskam

juskam je offline (nepripojený) juskam

Potrebujem pomoc ohľadom výkazu o majetku a záväzkoch.
Ak SZČO zrušila živnosť 4.9.2009 a 21.9.2009 otvorila novú živnosť. Daňové priznanie sa robí jedno spoločné a je treba k tomu doložiť vykazy o MaZ z obidnovch živnosti zvlášť alebo sa to nejak spočita do kopy?
1) Tak mám robíť výkaz MaZ z 1. živnosti za obdobie 01/2009-09/2009 a uviesť - mimoriadná uzavierka?
2) A z 2.živnosti mám robiť výkaz MaZ za obdobie 9/2009-12/2009 - a budú tam len udaje bežného obdobia.
3) a to isté mám spraviť aj s výkazov o príjmoch a výdavkoch?.
treba dávať za každú živnosť zvlášť?
Prosím poraďte mi niekto, lebo som už z toho zúfala.
0 0
ego.mc ego.mc

ego.mc je offline (nepripojený) ego.mc

?
Myslím, že je to tak správne.
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
juskam Pozri príspevok
Potrebujem pomoc ohľadom výkazu o majetku a záväzkoch.
Ak SZČO zrušila živnosť 4.9.2009 a 21.9.2009 otvorila novú živnosť. Daňové priznanie sa robí jedno spoločné a je treba k tomu doložiť vykazy o MaZ z obidnovch živnosti zvlášť alebo sa to nejak spočita do kopy?
1) Tak mám robíť výkaz MaZ z 1. živnosti za obdobie 01/2009-09/2009 a uviesť - mimoriadná uzavierka?
2) A z 2.živnosti mám robiť výkaz MaZ za obdobie 9/2009-12/2009 - a budú tam len udaje bežného obdobia.
3) a to isté mám spraviť aj s výkazov o príjmoch a výdavkoch?.
treba dávať za každú živnosť zvlášť?
Prosím poraďte mi niekto, lebo som už z toho zúfala.
Ak má pridelené dve rôzne DIČ, tak výkazy vypisuješ ako si napísala.
0 0
ego.mc ego.mc

ego.mc je offline (nepripojený) ego.mc

?
Myslím, že to platí, aj keď je iba jedno DIČ.
Doplním: Nepostupuje síce podľa § 17 ZoDP, ale musí uplatňovať § 16 ods.6 a) a b) ZoÚ.
Naposledy upravil ego.mc : 08.03.10 at 15:33 Dôvod: doplnenie
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

ego.mc Pozri príspevok
Myslím, že to platí, aj keď je iba jedno DIČ.
Doplním: Nepostupuje síce podľa § 17 ZoDP, ale musí uplatňovať § 16 ods.6 a) a b) ZoÚ.
http://www.porada.sk/1326791-post140.html

V tomto prípade, by som mohla nechať uzávierkové operácie tak, ako som ich zaúčtovala, spraviť výkazy zvlášť za prvé aj za druhé obdobie podnikania.
0 0
Kelis Kelis

Kelis je offline (nepripojený) Kelis

ego.mc Pozri príspevok
Môj názor je taký:
Ak končím s podnikaním 21.9., tak 21.9. o 23:59:59 platia pre mňa rovnaké pravidlá ako pre všetky účtovné jednotky.
Nepoznám právny predpis, ktorý by mi prikazoval "vybieliť" pokladňu a preradiť všetok majetok do osobného užívania pred skončením podnikania.
Dovolím si citát zo zákona o účtovníctve:
§17 "(8) Účtovná jednotka je povinná uvádzať v účtovnej závierke informácie podľa stavu ku dňu, ku ktorému sa účtovná závierka zostavuje; to platí obdobne aj pre všetky účtovné zápisy, ktoré sa uskutočňujú iba ku dňu, ku ktorému sa zostavuje účtovná závierka, ak tento zákon ďalej neustanovuje inak. Účtovná jednotka pritom zohľadňuje aj informácie týkajúce sa stavu ku dňu, ku ktorému sa zostavuje účtovná závierka a ktoré účtovná jednotka získala do dňa zostavenia účtovnej závierky."

Jedine musím tento svoj majetok (zásoby, pohľadávky a záväzky) v PD uzávierkovými operáciami daňovo vysporiadať.

Ak sa mýlim, prosím, opravte ma.

Odpoveď pre Kelis: Ak sa rozhodneš majetok vyradiť, vo Výkaze MaZ ho neuvádzaš, ak nie, tak uvádzaš.
Tak som sa nakoniec rozhodla, vyradiť majetok (resp. ho preradiť do osobného užívania ku dňu ukončenia podnikania) a teda neuvádzam jeho zostatkovú hodnotu vo výkaze o M a V. Chcem sa ale ešte spýtať na zásoby. O hodnotu nespotrebovaných zásob som v zmysle § 17 navýšila ZD, ale uvádzam ich hodnotu aj vo výkaze o M a V? Ďakujem krásne.
0 0
ego.mc ego.mc

ego.mc je offline (nepripojený) ego.mc

?
Aj pre zásoby platí to, čo pre ostatný majetok.
0 0
Kelis Kelis

Kelis je offline (nepripojený) Kelis

Ďakujem ego.mc, prajem príjemný a ničím nerušený večer
0 0
ego.mc ego.mc

ego.mc je offline (nepripojený) ego.mc

?
Podobne.
0 0
Kelis Kelis

Kelis je offline (nepripojený) Kelis

Ahojte,

mám ešte jeden obdobný problém so zásoby. SZČO mal otvorenú cukráreň, krčmu, proste prevádzku s občerstvením od 4 - 8/2009. K 1.9.2009 prevádzku zrušil, živnosť nie, iba prevádzku. Pravdepodobne ju nebude viac obnovovať. Čo so zásobami? Nebolo ich veľa, ale čosi sa pozvyšovalo. Ak by som to presunula do osobnej spotreby? Neviem, či ich uvádzať vo výkaze o M a V, alebo ich takýmto spôsobom zlikvidovať. Vlastne tak aj bolo. Nejaký ten alkohol a nápoje si ponechal pre vlastné použitie. Ďakujem vopred.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Kelis Pozri príspevok
Ahojte,

mám ešte jeden obdobný problém so zásoby. SZČO mal otvorenú cukráreň, krčmu, proste prevádzku s občerstvením od 4 - 8/2009. K 1.9.2009 prevádzku zrušil, živnosť nie, iba prevádzku. Pravdepodobne ju nebude viac obnovovať. Čo so zásobami? Nebolo ich veľa, ale čosi sa pozvyšovalo. Ak by som to presunula do osobnej spotreby? Neviem, či ich uvádzať vo výkaze o M a V, alebo ich takýmto spôsobom zlikvidovať. Vlastne tak aj bolo. Nejaký ten alkohol a nápoje si ponechal pre vlastné použitie. Ďakujem vopred.
Ak vyradíte zásoby do osobnej spotreby , musíte navýšiť základ dane.Pokiaľ neskončil živnosť , nie je dôležité zásoby vysporiadavať , stačí postupne , ak by ich rozpredal.Ale môžete to riešiť , aj osobnou spotrebu s podmienkou navýšenia ZD.To znamená , že cez uzávierkové operácie v penden zaúčtujete mínusom v položke tovar na základe súpisu tovaru , ktorý bude tvoriť prílohu interného dokladu .
0 0
Kelis Kelis

Kelis je offline (nepripojený) Kelis

To znamená, že k 31.12.2009 v členení nákup tovaru, mínusovým znamienkom odpočítam vrámci uzávierkových operácií zásoby podľa inventárneho súpisu? Dobre som to pochopila?
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Kelis Pozri príspevok
To znamená, že k 31.12.2009 v členení nákup tovaru, mínusovým znamienkom odpočítam vrámci uzávierkových operácií zásoby podľa inventárneho súpisu? Dobre som to pochopila?
Áno , týmto sa Vám znížia výdavky a zvýši sa daňový základ.
0 0
Kelis Kelis

Kelis je offline (nepripojený) Kelis

Ďakujem pekne za odpoveď.
0 0
editasara editasara

editasara je offline (nepripojený) editasara

Prosím Vás, je potrebné robiť tento výkaz o MaZ aj SZČO, ktorá má všetko vysporiadané? A komu sa vlastne predkladá?
0 0
EMILY04 EMILY04

EMILY04 je offline (nepripojený) EMILY04

Aj keď máš všetko vysporiadané je potrebné odovzdať výkaz o MaZ. Hoci na nich budú nuly.
A čo zostatky majetku a záväzkov z minulého roka? Tie musíš uviesť vo výkaze.
Výkazy neodovzdávaš iba v tom prípade, ak si podľa §6 ods.1 a 2 uplatňuješ výdavky percentom z príjmov.
Výkazy sú prílohou daňového priznania FO a odovzdávajú sa na DU.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať