Zavrieť

Porady

GASTROLÍSTKY a DPH

Ja viem, že som sa už niekoľkokrát točila okolo stravných lístkov (gastrolístkov), ale stále to nemám ujasnené.

Keď naša spoločnosť nakúpi gastrolístky (tie sú bez DPH) a my ich ďalej poskytneme našim klientom ako stravné na kurze. Ja im tieto lístky fakturujem tiež bez DPH. Vchádza mi táto cena stravných lístkov do koeficientu? Ja som to v daňovom priznaní neuvádzala doteraz ani som nepoužívala koeficient, ale mám strach, že som mala. Alebo môžem uplatňovať na tieto gastrolístky aj DPH?

A ešte jedna otázka: Ak má spoločnosť svoje vlastné stravovacie zariadenie a prijíma platby aj gastrolístkami, tak je možné, že tieto gastrolístky potom použije ešte raz a vydá ich svojim zamestnancom? Tým nemusí nakupovať gastrolístky, keď ich už má, ale z iného zdroja? Dík
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Sefcikova je offline (nepripojený) Sefcikova

    Sefcikova
    gastrolístky sa nakupujú bez DPH, klientom by sa mali predávať bez DPH

    zamestnancom sa tiež dávajú bez DPH,
    zamestnanec si hradí 45% z nomin. hodnoty lístka a firma si dáva 55% z lístka do nákladov, provízia sa účtuje na služby, DPH z provízie ako prijatá na vstupe

    a tá druhá otázka, budem sa tváriť, že ani nie je - samozrejme že nie

    Mirka-test je offline (nepripojený) Mirka-test

    Mirka-test
    Neuvádzaš ich do koeficientu, pretože je to cenina.
    A čo sa týka tej druhej otázky, tak pri vlastnom strav.zariadení .... viď stravovanie po novom.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.