Zavrieť

Porady

Spoločník a gastrolístky

Prosím Vás o radu:

Jediný spoločník s.r.o. a zároveň jediný konateľ má podpísanú pracovnú zmluvu, má nárok na gastrolístky, tak ako každý iný zamestnanec, alebo nie?

Ďakujem za každú radu, krásny deň.
Usporiadat
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

Podľa mňa áno.
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
Monika
Prosím Vás o radu:
Jediný spoločník s.r.o. a zároveň jediný konateľ má podpísanú pracovnú zmluvu, má nárok na gastrolístky, tak ako každý iný zamestnanec, alebo nie?
Ak má podpísanú pracovnú zmluvu, tak je to zamestnanec, nie? Je v pracovnom pomere k spoločnosti a podľa zákonníka práce je zamestnávateľ povinný zabezpečovať ZAMESTNANCOM stravovanie!
Pekný deň
0 0
Katty Katty

Katty je offline (nepripojený) Katty

akonáhle uzavrie prac.zmluvu stáva sa zamestnancom a má nárok na gastrolístky, cestovné náhrady, príspevky zo soc.fondu a ostatné...
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

Súhlasím s predošlými názormi, my to máme vo firme tak isto, 1 spoločník - zároveň zamestnanec má stravné lístky.
0 0
anka1 anka1

anka1 je offline (nepripojený) anka1

Súhlasím s predošlými názormi. Aj v našej firme je to tak isto, jediný spoločník, konateľ a zamestnanec v jednom. Má nárok na stravné lístky. Pekný deň
0 0
alexaneta alexaneta

alexaneta je offline (nepripojený) alexaneta

to on je aj zamestnávateľ aj zamestnanec??
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
nie :-)
- zamestnávateľom tu je s.r.o.
- zamestnancom tu je konateľ, spoločník
Pekný deň
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Nárok na SL u spoločníka je teda podmienený výlučne pracovnou zmluvou v jeho s.r.o.?
0 0
Katarína STR Katarína STR

Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

Ja sa chcem spýtať na SZČO ohľadne stravného.

Myslím, že to platí od 1.11.2004 - ale je to asi len stravné na pracovné cesty, že ?

Asi si nemôže SZČO kúpiš stravné lístky, že ?

Asi bude mať nárok pri cesťáku na stravné - do akej výšky ? 80,- Sk v plnej výške , alebo menej ?
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

SZČO str.lístky nie.

Prac.cesta 5-12 hodín 80,-
12-18 hodín 122,-
nad 18 hodín 188,-
0 0
Katarína STR Katarína STR

Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

OK

Ale môže si SZČO dať celú sumu stravného ?

Nebude to len 55%
0 0
Meja88 Meja88

Meja88 je offline (nepripojený) Meja88

SZČO má nárok len na plné stravné pri prac.ceste a zahr.prac.ceste. Na lístky nárok nemá, lebo on sa asi podľa niekoho nestravuje-ha-ha. Ale v parlamente je vraj návrh, aby aj SZČO mohli mať 55% na stravu v nákladoch.

Eja.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Dovoľujem si vrátiť sa k mojej otázke : Nárok na SL u spoločníka je podmienený prac.zmluvou v jeho s.r.o.? Mám prípad, keď spoločník-konateľ ukončil prac.pomer v 2/04 (odišiel na dôchodok) ale naďalej pre svoju s.r.o. "naplno" pracuje. Ďakujem za radu (a trpezlivosť s mojim nepochopením vyššie písaného)
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

Výklad Ministerstva spravodlivosti z roku 2001 je že spoločník by nemal fungovať na základe pracovného pomeru ale na základe zmluvy o výkone funkcie.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

bepo, už nie je v prac.pomere..... a stále neviem ako je to so SL
0 0
Janca Janca

Janca je offline (nepripojený) Janca

Paula, ak spolocnik nema uzavretu pracovnu ani ziadnu zmluvu s s.r.o. a pracuje pravidelne mesacne pre tuto s.r.o. a dostava za to odmenu, ktora sa podla zakona o daniach z prijmov povazuje za pzc, prinalezi mu stravne aj "cestaky" ako zamestnancovi.
U nas to maju spolocnici v spoloc. zmluve, ze ak budu takuto pracu pre s.r.o. vykonavat, bude to vlastne pzc.
Aj z pohladu ZP su povazovani za "zamestnancov", z pohladu SP im tato kategoria vypadla este v r. 2004, co je v prospech spolocnikov.
Pozor ale pri stravenkach, na takychto "zamestnancov" sa nevytvara SF a polozka vo vyske SF, ktorou sa prispieva zamestnancom s prac. zmluvou sa tato ciastka vo vyske cerpania SF pre spolocnika stava pre s.r.o. pripocitatelnou polozkou.
Zdanovanie je klasicky preddavkovo a kazdy mesiac mi konatel podpise zoznam spolocnikov, ktorym mam kolko vyplatit odmenu za pracu pre spolocnost.
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

Paula-veď to nepíšem len pre teba.A treba si všetky náležitosti dohodnúť v zmluve.
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
Meja88
SZČO má nárok len na plné stravné pri prac.ceste a zahr.prac.ceste. Na lístky nárok nemá, lebo on sa asi podľa niekoho nestravuje-ha-ha. Ale v parlamente je vraj návrh, aby aj SZČO mohli mať 55% na stravu v nákladoch.

Eja.
Ľudkovia, môže si teda SZČO dávať do nákladou aj stravné na seba??? - Ide o FO nezamestnáva nikoho.- prešiel ten návrh?? - poradíte?? - dík...
0 0
babenko1 babenko1

babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

Renata :-)
Sway.. stravné si môže dávať... ale iba pri služobnej ceste...
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
babenko1
Sway.. stravné si môže dávať... ale iba pri služobnej ceste...
takže žiadny nákup gastrolístkov a 55% do nákladov? - je to svinstvo, nie? - aj SZČO musí papkať... nie? - no čo už.... - díííík moc, budeme hladovať...:p
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať