Zavrieť

Porady

Spoločník a gastrolístky

Prosím Vás o radu:

Jediný spoločník s.r.o. a zároveň jediný konateľ má podpísanú pracovnú zmluvu, má nárok na gastrolístky, tak ako každý iný zamestnanec, alebo nie?

Ďakujem za každú radu, krásny deň.
Usporiadat
babenko1 babenko1

babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

Renata :-)
bud rada, že od 1.11.2004 si môžu SZČO dávať po PRVÝ krát stravné pri tuzemskej pracovnej ceste...
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
babenko1
bud rada, že od 1.11.2004 si môžu SZČO dávať po PRVÝ krát stravné pri tuzemskej pracovnej ceste...
no hej ale bude to stáť za tú robotu - cesťáky a tak? - no uvidíme, či sa to bude oplácať... - dík
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

sway
Ľudkovia, môže si teda SZČO dávať do nákladou aj stravné na seba??? - Ide o FO nezamestnáva nikoho.- prešiel ten návrh?? - poradíte?? - dík...
§ 19 ods. e zákona o dani z príjmov:
výdavky /náklady/ daňovníka s príjmami podľa § 6 ods. 1 a 2 v súvislosti s činnosťou vykonávanou v inom mieste, ako je miesto, v ktorom činnosť pravidelne vykonáva, najviac vo výške ako je ustanovená pre zamestnancov podľa osobitného predpisu /zákon o cestovných náhradách/ a to na stravovanie, ubytovanie, cestovné dopravnými prostriedkami, nevyhnutné výdavky spojené s pobytom v tomto mieste a v súvislosti s činnosťou vykonávanou v zahraničí aj suma do výšky 40% nároku stravného podľa osobitného predpisu /zákon o cestovných náhradách:, ak daňovník využije vlastné osobné motorové vozidlo nezahrnuté do obchodného majetku, uplatní výdavky, /náklady/ do výšky náhrady za spotrebované pohonné látky a základnej náhrady za každý jeden km jazdy podľa osobitného predpisu /zákon o cest. náhradách/ - platí od 01.11.2004
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
evina
§ 19 ods. e zákona o dani z príjmov:
výdavky /náklady/ ..............
dík, dík, toto vieme, len mi išlo o gastrolístky, fajn.:p
0 0
babenko1 babenko1

babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

Renata :-)
sway....myslím si, že bude... teraz bude tooooľko cesťákov, že až.. :-)
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

sway
Ľudkovia, môže si teda SZČO dávať do nákladou aj stravné na seba??? - Ide o FO nezamestnáva nikoho.- prešiel ten návrh?? - poradíte?? - dík...
Začala som písať ten § hneď po tomto príspevku, kde som reagovala na "stravné", a kým som to napísala nevidela som tie ďalšie reakcie
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať