Zavrieť

Porady

oznámenie návratu z materskej dovolenky

...prosim o radu...sestra je momentálne na materskej dovolenke, volal jej zamestnávatel, aby písomne onámila nástup do práce...tak sa pytam, podla akeho predpisu to od nej ziada a ci je na to nejake tlacivo, resp. mate prosim vzor tohto oznamenia....?????
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    V Zákonníku práce neexistuje žiadna povinnosť, podľa ktorej by mala zamestnankyňa písomne ohlásiť návrat z materskej (rodičovskej) dovolenky.

    § 166
    (1) V súvislosti s pôrodom a so starostlivosťou o narodené dieťa patrí žene materská dovolenka v trvaní 28 týždňov. Ak žena porodila zároveň dve deti alebo viac detí alebo ak ide o osamelú ženu, patrí jej materská dovolenka v trvaní 37 týždňov. V súvislosti so starostlivosťou o narodené dieťa patrí aj mužovi od narodenia dieťaťa rodičovská dovolenka v rovnakom rozsahu, ak sa stará o narodené dieťa.

    (2) Na prehĺbenie starostlivosti o dieťa je zamestnávateľ povinný poskytnúť žene a mužovi, ktorí o to požiadajú, rodičovskú dovolenku až do troch rokov veku dieťaťa. Ak ide o dlhodobo nepriaznivý zdravotný stav dieťaťa vyžadujúci osobitnú starostlivosť, je zamestnávateľ povinný poskytnúť žene a mužovi, ktorí o to požiadajú, rodičovskú dovolenku až do šiestich rokov veku dieťaťa. Táto dovolenka sa poskytuje v rozsahu, o aký rodič žiada, spravidla však vždy najmenej na jeden mesiac.

    Takže rodič by mal o rodičovskú dovolenku požiadať (najlepšie písomne) a v tejto žiadosti by malo byť jasne uvedené, do kedy ju žiada, čiže kedy znovu nastúpi do práce.

    Inak je to o vzťahoch zamestnávateľ - zamestnanec...
    Naposledy upravil Jozef Mihál : 30.06.04 at 10:51
    dobry den, chcem sa len spytat: mojej sestre sa stalo to iste dnes. Volal jej zamestnavatel, ze chce od nej prehlasenie o pribliznom navrate z materskej do prace. Je odpoved aktualna aj dnes? Mohol by sa, pripadne, zamestnavatel s takymto prehlasenim neskor ohanat? Dakujem

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    danielala Pozri príspevok
    dobry den, chcem sa len spytat: mojej sestre sa stalo to iste dnes. Volal jej zamestnavatel, ze chce od nej prehlasenie o pribliznom navrate z materskej do prace. Je odpoved aktualna aj dnes? Mohol by sa, pripadne, zamestnavatel s takymto prehlasenim neskor ohanat? Dakujem
    Asi máš na mysli z rodičovskej nie? MD je iba 28, alebo 37 týždňov. Ak o RD požiadala a v žiadosti uviedla predpokladaný návrat, tak by mal byť informovaný, ale ak o ňu vôbec nepožiadala, tak by som oznámenie o návrate urobila.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    danielala Pozri príspevok
    Sestra je stale na materskej (maly ma 5 mesiacov). Kde ma poziadat o rodicovsku dovolenku?
    O tom, že bude na rodičovskej dovolenke, musí písomne informovať zamestnávateľa s tým, že uvedie, ako dlho plánuje byť (zvyčajne sa uvádza 1 rok a potom sa vždy predlžuje).

    Pokiaľ chce poberať rodičovský príspevok, o ten musí požiadať miestny úrad práce, ostatných vecí a rodiny, ktorý jej ten príspevok v najbližších 3 rokoch bude vyplácať.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Chobot Pozri príspevok
    Pokiaľ chce poberať rodičovský príspevok, o ten musí požiadať miestny úrad práce, ostatných vecí a rodiny, ktorý jej ten príspevok v najbližších 3 rokoch bude vyplácať.
    Úrad práce , sociálnych vecí a rodiny, ostatných nieee

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Tweety Pozri príspevok
    Úrad práce , sociálnych vecí a rodiny, ostatných nieee
    Ja viem, ja ich tak nazývam "Úrad práce, ostatných vecí...

    oznámenie návratu z materskej dovolenky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.