Zavrieť

Porady

ročné zúčtovanie dane rok 2008

Večne nespokojný človek :D
Dobrý deň,
chcela by som sa opýtať. Pracovali u nás dohodári, ktorí u nás nemali podpísané vyhlásenie a ich príjem bol menej ako 5 000,- Sk a tak bol zdanený zrážkou. Treba posielať potvrdenie o príjme aj im?+ mali sme zamestnanca, robil u nás na dohodu a od 1.6. nastúpil na trvalý PP. Je predčasný starobný dôchodca. Budem postupovať tak že od kedy je u nás na trvalý PP mu vystavím potvrdenie a tá časť ktorú u nás pracoval na dohodu nechám tak lebo je to už vyrovnané (zrážková daň). A uplatním mu celú nezdaniteľnú čiastku? (cez roku si ju neuplatňoval) JE TO TAK SPRÁVNE? + môže si aj takýto zamestnanec uplatniť manželku ako vyživovanú osobu???
A ešte jedna otázka ak mi zamestnanec povie, že si bude uplatňovať nezdaniteľnú časť za napr. životné poistenie, no nezdokladuje mi to do 15.2. tak mu nemusím vykonať RZD alebo musím, ale neuplatní si túto nezdaniteľnú časť? Robím s týmto prvý krát tak prosím o pomoc. Ďakujem!
Usporiadat
zhv zhv

zhv je offline (nepripojený) zhv

Zamestnec, ktorý už u nás nerobí má nedoplatok 2SK na RZD 2008.Mám tu stiahnuť a má to aj vrátiť ?
0 0
katka50 katka50

katka50 je offline (nepripojený) katka50

zhv Pozri príspevok
Zamestnec, ktorý už u nás nerobí má nedoplatok 2SK na RZD 2008.Mám tu stiahnuť a má to aj vrátiť ?
Pokiaľ nechce darovať 2 % z dane - nedoplatok do 100,- Sk sa nezráža a považuje sa za vysporiadaný.
0 0
gabriela2579 gabriela2579

gabriela2579 je offline (nepripojený) gabriela2579

katka50 Pozri príspevok
Ale to je len článok, ja som citovala zákon.
a čo tak potom znamená § 39 odsek 5 písmeno b, ?
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

gabriela2579 Pozri príspevok
a čo tak potom znamená § 39 odsek 5 písmeno b, ?
Aj ja som si to všimla, že je to pozliepané jeden odst. s druhým
0 0
zuzanask zuzanask

zuzanask je offline (nepripojený) zuzanask

Mi mame zamestnankynu, ktora pracovala do maja a kazdy mesiac dostavala minimalnu mzdu a zamestnavatel jej platil danovy bonus, ktory potom dostal od DU. Kedze tato osoba za cely rok nezaplatila ziadnu dan, musi tento dan. bonus vratit? od maja je na materskej.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

zuzanask Pozri príspevok
Mi mame zamestnankynu, ktora pracovala do maja a kazdy mesiac dostavala minimalnu mzdu a zamestnavatel jej platil danovy bonus, ktory potom dostal od DU. Kedze tato osoba za cely rok nezaplatila ziadnu dan, musi tento dan. bonus vratit? od maja je na materskej.
Nie.
0 0
zuzanask zuzanask

zuzanask je offline (nepripojený) zuzanask

a za ostatne mesiace jej nevznika narok na danovy bonus? ked bola na materskej?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

zuzanask Pozri príspevok
a za ostatne mesiace jej nevznika narok na danovy bonus? ked bola na materskej?
A podáva si DP? ak áno, a splňa výšku príjmov na celoročný DB- 6 nás. MM, nárok si môže dodatočne uplatniť.
0 0
zuzanask zuzanask

zuzanask je offline (nepripojený) zuzanask

poziadala o rocne zuctovanie dane. No jej hruby prijem bol 39000 teda nie 48600. Aj tak ma narok na DB za cely rok. Aj na dieta narodene v juni?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

zuzanask Pozri príspevok
poziadala o rocne zuctovanie dane. No jej hruby prijem bol 39000 teda nie 48600. Aj tak ma narok na DB za cely rok. Aj na dieta narodene v juni?
Nie, nemá nárok na ročný DB, má nárok len za obdobie, kedy pracovala a mala MM.
0 0
zuzanask zuzanask

zuzanask je offline (nepripojený) zuzanask

takze ak mala hruby prijem 39000 nezaplatila dan a bol jej uplatneny danovy bonus vo vyske 4400 tak by nemala mat preplatok ani nedoplatok. Keby mala prijem 49000 tak by mala narok na DB za cely rok?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

zuzanask Pozri príspevok
takze ak mala hruby prijem 39000 nezaplatila dan a bol jej uplatneny danovy bonus vo vyske 4400 tak by nemala mat preplatok ani nedoplatok. Keby mala prijem 49000 tak by mala narok na DB za cely rok?
Áno, na dieťa, ktoré už mala, tak áno, a na druhé od mesiaca narodenia.
0 0
gabriela2579 gabriela2579

gabriela2579 je offline (nepripojený) gabriela2579

zuzanask Pozri príspevok
takze ak mala hruby prijem 39000 nezaplatila dan a bol jej uplatneny danovy bonus vo vyske 4400 tak by nemala mat preplatok ani nedoplatok. Keby mala prijem 49000 tak by mala narok na DB za cely rok?
áno za predpokladu, že dieťa sa narodilo v januári
nie, len od mesiaca , kedy sa dieťa narodilo
viď § 33 odsek 5
Naposledy upravil gabriela2579 : 26.03.09 at 14:13
0 0
zuzanask zuzanask

zuzanask je offline (nepripojený) zuzanask

ste uzasne.... znamena to ze keby mala prijem o 10 000 vyssi tak jej DU posle DB za 6 mesiacov ked mala 3 nezaopatrene deti. Kedze prijem nemala nad 48600 tak sa jej neujde nic.
0 0
gabriela2579 gabriela2579

gabriela2579 je offline (nepripojený) gabriela2579

zuzanask Pozri príspevok
ste uzasne.... znamena to ze keby mala prijem o 10 000 vyssi tak jej DU posle DB za 6 mesiacov ked mala 3 nezaopatrene deti. Kedze prijem nemala nad 48600 tak sa jej neujde nic.
bohužiaľ, nie my sme tvorcami zákona
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

zuzanask Pozri príspevok
ste uzasne.... znamena to ze keby mala prijem o 10 000 vyssi tak jej DU posle DB za 6 mesiacov ked mala 3 nezaopatrene deti. Kedze prijem nemala nad 48600 tak sa jej neujde nic.

Na takéto veci je dobré myslieť skôr, ešte pred koncom roka a dohodnúť sa s niekým napr. na dohode o vykonaní práce s potrebnou odmenou s tým, že náklady s tým spojené mu uhradí. Pri 3 deťoch je to teda pekná položka.
0 0
erika_H erika_H

erika_H je offline (nepripojený) erika_H

Ahojte.
Prosím Vás,keď nám vyšiel z ročného zúčtovania-že má zamestnávateľ vrátiť za 1 mesiac daň.bonus na 2 deti,+ druhý zamestnanec má veľký preplatok na dani - ideme podať žiadosť na daňový úrad o vrátenie preplatku (pretože mesačne sa daň ani nezráža, po odpočítaní daň.bonusov daň ani nevyjde platiť)

treba túto žiadosť na daňový úrad zaslať do 31.3.2009?
Ďakujem moc
0 0
Farks Farks

Farks je offline (nepripojený) Farks

Na žiadosť o vrátenie daňového preplatku nie je stanovená zákonná lehota, do konca roka 2009 má byť všetko vyrovnané.
0 0
erika_H erika_H

erika_H je offline (nepripojený) erika_H

Dik Farks,pekný deň Ti prajem
0 0
erika_H erika_H

erika_H je offline (nepripojený) erika_H

ahojte,
ešte mám prosím otázočku

zamestnankyňa-dôchodkyňa pracovala u nás v r.2008 na pracovnú zmluvu.
Potom bol s ňou ukončený pracovný pomer.
Od februára 2009 je s ňou uzatvorená dohoda o vykonaní práce - v prípade potreby príde zastúpiť kolegyne.
Doteraz však jej výpomoc nebola nutná.
Z ročného zúčtovania jej vyšlo,že má doplatiť daň 3 Sk.
Túto daň musí zamestnávateľ zaplatiť na Daňový úrad keď urobí mzdy za 3/2009,kde započíta aj ročné zúčtovania,áno?
A čo ak táto pani nebude v r.2009 už pracovať pre zamestnávateľa?Tak to bude vlastne nedaňový výdavok zamestnávateľa,áno?
A ak bude pracovať,z jej dane by sa týchto 3 sk zrazili,všakže?

Ďakujem Vám moc
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať