Zavrieť

Porady

ročné zúčtovanie dane rok 2008

Večne nespokojný človek :D
Dobrý deň,
chcela by som sa opýtať. Pracovali u nás dohodári, ktorí u nás nemali podpísané vyhlásenie a ich príjem bol menej ako 5 000,- Sk a tak bol zdanený zrážkou. Treba posielať potvrdenie o príjme aj im?+ mali sme zamestnanca, robil u nás na dohodu a od 1.6. nastúpil na trvalý PP. Je predčasný starobný dôchodca. Budem postupovať tak že od kedy je u nás na trvalý PP mu vystavím potvrdenie a tá časť ktorú u nás pracoval na dohodu nechám tak lebo je to už vyrovnané (zrážková daň). A uplatním mu celú nezdaniteľnú čiastku? (cez roku si ju neuplatňoval) JE TO TAK SPRÁVNE? + môže si aj takýto zamestnanec uplatniť manželku ako vyživovanú osobu???
A ešte jedna otázka ak mi zamestnanec povie, že si bude uplatňovať nezdaniteľnú časť za napr. životné poistenie, no nezdokladuje mi to do 15.2. tak mu nemusím vykonať RZD alebo musím, ale neuplatní si túto nezdaniteľnú časť? Robím s týmto prvý krát tak prosím o pomoc. Ďakujem!
Usporiadat
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

erika_H Pozri príspevok
ahojte,
ešte mám prosím otázočku

zamestnankyňa-dôchodkyňa pracovala u nás v r.2008 na pracovnú zmluvu.
Potom bol s ňou ukončený pracovný pomer.
Od februára 2009 je s ňou uzatvorená dohoda o vykonaní práce - v prípade potreby príde zastúpiť kolegyne.
Doteraz však jej výpomoc nebola nutná.
Z ročného zúčtovania jej vyšlo,že má doplatiť daň 3 Sk.
Túto daň musí zamestnávateľ zaplatiť na Daňový úrad keď urobí mzdy za 3/2009,kde započíta aj ročné zúčtovania,áno?
A čo ak táto pani nebude v r.2009 už pracovať pre zamestnávateľa?Tak to bude vlastne nedaňový výdavok zamestnávateľa,áno?
A ak bude pracovať,z jej dane by sa týchto 3 sk zrazili,všakže?

Ďakujem Vám moc
ak nechce darovať 2% z daní, tak jej nedoplatok nemusíš zraziť
0 0
csi csi

csi je offline (nepripojený) csi

Máme zamestnanca ktorý počas roka u nás pracoval dohodu a bola mu zrazená zrážkova daň. Od 01.10.2008 sme ho zamestnali na pracovnu zmluvu a bola mu za tieto 3 mesiace vyplatená mzda 28.800 SK. Musím mu robit ročné zúčtovanie?
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

csi Pozri príspevok
Máme zamestnanca ktorý počas roka u nás pracoval dohodu a bola mu zrazená zrážkova daň. Od 01.10.2008 sme ho zamestnali na pracovnu zmluvu a bola mu za tieto 3 mesiace vyplatená mzda 28.800 SK. Musím mu robit ročné zúčtovanie?
nie, nemusíš, nakoľko jeho príjem bol nižší ako 1/2 NČZD
0 0
erika_H erika_H

erika_H je offline (nepripojený) erika_H

mzdarka renca Pozri príspevok
ak nechce darovať 2% z daní, tak jej nedoplatok nemusíš zraziť
aha,nie 2% nechce darovat..
takže iba založím ročné zúčtovanie dane,a už s tým teda nemusím nič robiť..?
Ďakujem Ti moc Renča,si super
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

erika_H Pozri príspevok
aha,nie 2% nechce darovat..
takže iba založím ročné zúčtovanie dane,a už s tým teda nemusím nič robiť..?
Ďakujem Ti moc Renča,si super
presne tak, založ a nič iné nerob
0 0
zuzanask zuzanask

zuzanask je offline (nepripojený) zuzanask

Zistili sme že ročné zúčtovanie dane za zamestnancov za rok 2008 nebolo podané, ale preplatky im boli vyplatené. Myslíte si, že je možné podať ročné zúčtovanie dane za rok 2008 dodatočne?
0 0
timejka200 timejka200

timejka200 je offline (nepripojený) timejka200

máme dvoch zamestnancov dôchodcov pracujú na plný úväzok čo od nich budem musieť pýtať na konci roka ak im budem robíť ročné zúčtovanie dane. Ja im musím vystaviť potvrdenie o príjme za celý rok 2009 + čo mi musia oni doniesť?

2. ak zamestnanec nepožiada zamestnávateľa o ročné zúčtovanie dane tak si musí sám podávať danové priznanie?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

timejka200 Pozri príspevok
máme dvoch zamestnancov dôchodcov pracujú na plný úväzok čo od nich budem musieť pýtať na konci roka ak im budem robíť ročné zúčtovanie dane. Ja im musím vystaviť potvrdenie o príjme za celý rok 2009 + čo mi musia oni doniesť? Potvrdenie o výške vyplateného dôchodku za rok 2009 zo sociálnej poisťovne + do 15.2.10 žiadosť o ročné zúčtovanie dane.

2. ak zamestnanec nepožiada zamestnávateľa o ročné zúčtovanie dane tak si musí sám podávať danové priznanie? áno, DP podáva starobný dôchodca sám aj vtedy, ak jeho ročný príjem nepresiahol 1/2 NČZD a chce si uplatniť vrátenie dane.
odpoveď v texte
0 0
timejka200 timejka200

timejka200 je offline (nepripojený) timejka200

dakujem a je možné aj to že ja sama nepožiadam zamestnávateľa o ročné zúčtovanie dane iba o potvrdenie o zdanitelnej mzde a sama si urobím DP a odovzdám na Dú, kedže som pracovala aj inde počas roka aj odtial si musím zohnať potvrdenie o zdaniteľnej mze?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

timejka200 Pozri príspevok
dakujem a je možné aj to že ja sama nepožiadam zamestnávateľa o ročné zúčtovanie dane iba o potvrdenie o zdanitelnej mzde a sama si urobím DP a odovzdám na Dú, kedže som pracovala aj inde počas roka aj odtial si musím zohnať potvrdenie o zdaniteľnej mze?
Pokial do 15.2. neodovzdáš zamestnávatelovi žiadosť o vykonanie RZD, RZD ti neurobí. Je však povinný vydať ti potvrdenie o zdanitelnej mzde, na základe ktorého si sama urobíš daňové priznanie.
0 0
timejka200 timejka200

timejka200 je offline (nepripojený) timejka200

takže nič sa nestane ak nepoziadam o ročné zúčtovanie ale urobím si ho sama DP? iba si vypýtam potvrdenie o zdanit. mzde? správne?
0 0
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
timejka200 Pozri príspevok
takže nič sa nestane ak nepoziadam o ročné zúčtovanie ale urobím si ho sama DP? iba si vypýtam potvrdenie o zdanit. mzde? správne?

správne.
0 0
timejka200 timejka200

timejka200 je offline (nepripojený) timejka200

dakujem
0 0
timejka200 timejka200

timejka200 je offline (nepripojený) timejka200

a ked k nám nastupila vysokoskolačka od júla ona pri ročnom zúčtovaní čo mi musí doniesť myslím aký doklad lebo ona nepoberala do júla nič.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

timejka200 Pozri príspevok
a ked k nám nastupila vysokoskolačka od júla ona pri ročnom zúčtovaní čo mi musí doniesť myslím aký doklad lebo ona nepoberala do júla nič.
Ak nemala iný príjem, do 15.2. vám odovzdá žiadosť o vykonanie RZD, v ktorej vyznačí, že má príjem od 1 zamestnávatela.
0 0
timejka200 timejka200

timejka200 je offline (nepripojený) timejka200

ale na danovom zvyknú si pýtať že treba zdokladovať celýr ok ja som myslela či nejaké potvrdenie že chodila do kšoly nebue treba??este si musím pítať zaplatené poistky /životné/to si tam uplatniť..nezdanitelna časť je teraz kolko? na osobu?
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

(9) Príspevky daňovníka na doplnkové dôchodkové sporenie podľa odseku 4 písm. a), finančné prostriedky zaplatené daňovníkom na účelové sporenie podľa odseku 4 písm. b) a poistné zaplatené daňovníkom na životné poistenie podľa odseku 4 písm. c) je možné odpočítať od základu dane vo výške preukázateľne zaplatenej v zdaňovacom období, v úhrne najviac do výšky 398, 33 eura. V prípade jednorazovo zaplateného poistného na životné poistenie dohodnutého na dobu atď....
0 0
timejka200 timejka200

timejka200 je offline (nepripojený) timejka200

díky
0 0
timejka200 timejka200

timejka200 je offline (nepripojený) timejka200

a ako je to teraz s tou zamestnaneckou prémiu to si môže kto uplatniť v danovom priznaní? napr. ja mám príjem hrubý 380 eur čiže neplatím dan..ovplyvní to nejak ročné zúčtovanie díky
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

timejka200 Pozri príspevok
a ako je to teraz s tou zamestnaneckou prémiu to si môže kto uplatniť v danovom priznaní? napr. ja mám príjem hrubý 380 eur čiže neplatím dan..ovplyvní to nejak ročné zúčtovanie díky
timejka200, na PORADe nájdeš veľa tém ohľadom nároku na zamestnaneckú prémiu. Si mzdárka, výbornou pomôckou je aj zaplatený prístup do DRAKa alebo účasť na niektorom školení p. Mihála. Budeš to veľmi potrebovať.
Naposledy upravil veronikasad : 05.11.09 at 06:48
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať