Zavrieť

Porady

ročné zúčtovanie dane rok 2008

Večne nespokojný človek :D
Dobrý deň,
chcela by som sa opýtať. Pracovali u nás dohodári, ktorí u nás nemali podpísané vyhlásenie a ich príjem bol menej ako 5 000,- Sk a tak bol zdanený zrážkou. Treba posielať potvrdenie o príjme aj im?+ mali sme zamestnanca, robil u nás na dohodu a od 1.6. nastúpil na trvalý PP. Je predčasný starobný dôchodca. Budem postupovať tak že od kedy je u nás na trvalý PP mu vystavím potvrdenie a tá časť ktorú u nás pracoval na dohodu nechám tak lebo je to už vyrovnané (zrážková daň). A uplatním mu celú nezdaniteľnú čiastku? (cez roku si ju neuplatňoval) JE TO TAK SPRÁVNE? + môže si aj takýto zamestnanec uplatniť manželku ako vyživovanú osobu???
A ešte jedna otázka ak mi zamestnanec povie, že si bude uplatňovať nezdaniteľnú časť za napr. životné poistenie, no nezdokladuje mi to do 15.2. tak mu nemusím vykonať RZD alebo musím, ale neuplatní si túto nezdaniteľnú časť? Robím s týmto prvý krát tak prosím o pomoc. Ďakujem!
Usporiadat
timejka200 timejka200

timejka200 je offline (nepripojený) timejka200

dakujem pozriem
0 0
suklova suklova

suklova je offline (nepripojený) suklova

Zamestnancovi sme za rok 2008 urobili RZD. Teraz odo mňa žiada aj potvrdenie o príjmoch. Môžem mu ho vydať?
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

suklova Pozri príspevok
Zamestnancovi sme za rok 2008 urobili RZD. Teraz odo mňa žiada aj potvrdenie o príjmoch. Môžem mu ho vydať?
Predpokladám, že si chce urobiť DDP za rok 2008... Vydáš mu kopiu RZD za rok 2008, (ak stratil tú, čo už dostal).
0 0
striebro1 striebro1

striebro1 je offline (nepripojený) striebro1

prosim o radu. kamaratka pobera rodicovsky prispevok tj §11ods.2 pis.c, od zamestnavatela dostala potvrdenie, ze nemala ziaden prijem zo zavislej cinnosti cely rok 2008 a okrem toho ma zivnost, ale na danovom odovzdala cestne prehlasenie, ze nemala prijem zo zivnosti v roku 2008. ake tlacivo by mala vyplnit? na stranke rzzp.sk mi vyslo, ze X s prilohami....je to spravny typ tlaciva?????
dakujem vopred...)))
0 0
striebro1 striebro1

striebro1 je offline (nepripojený) striebro1

prosim o radu. kamaratka pobera rodicovsky prispevok tj §11ods.2 pis.c, od zamestnavatela dostala potvrdenie, ze nemala ziaden prijem zo zavislej cinnosti cely rok 2008 a okrem toho ma zivnost, ale na danovom odovzdala cestne prehlasenie, ze nemala prijem zo zivnosti v roku 2008. ake tlacivo by mala vyplnit? na stranke rzzp.sk mi vyslo, ze X s prilohami....je to spravny typ tlaciva?????
dakujem vopred...)))
0 0
striebro1 striebro1

striebro1 je offline (nepripojený) striebro1

striebro1 Pozri príspevok
prosim o radu. kamaratka pobera rodicovsky prispevok tj §11ods.2 pis.c, od zamestnavatela dostala potvrdenie, ze nemala ziaden prijem zo zavislej cinnosti cely rok 2008 a okrem toho ma zivnost, ale na danovom odovzdala cestne prehlasenie, ze nemala prijem zo zivnosti v roku 2008. ake tlacivo by mala vyplnit? na stranke rzzp.sk mi vyslo, ze X s prilohami....je to spravny typ tlaciva?????
dakujem vopred...)))
posuvam....
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať