Zavrieť

Porady

Skúsenosti s inštitútom ABSOLVENTSKÁ PRAX

Akú mate skúsenosť ? Myslím v spolupráci s NÚP, rýchlosťou vybavenia potrebných formulárov s vyplácaním príspevku pre zamestávateľa a absolventa, s ochotou zo strany potencionálnych študentov, ich prístupom k práci. Je Absolventská prax skutočne výhodná ?
Usporiadat
garter garter

garter je offline (nepripojený) garter

Evelinkaa
Môže na doklad, ale maximálne 800,- Sk / týždeň.
Opravím a doplním najviac 64 hodín mesačne a maximálne 3200,-- Sk mesačne.
0 0
jay jay

jay je offline (nepripojený) jay

pinkfloyd-istka
Nam ked prisla kontrola na absolventa, chceli vidiet dochadzku.Jedine co im vadilo bolo to,ze v niektore dni mal odpracovane 8hod a to vtedy ked si chcel nadrobit na nejake ine dni a nechcel cerpat volno.Vsetko zalezi od uzavretej dohody medzi upsvar a z-telom, myslim terminy odovzdania dochadzky a podania ziadosti. A este k tej kontrole: povedali ze ked robi 8h treba vzdy pisat 4h podla dohody,zevraj oni vedia ze bezne sa to robi tak ze 1 tyzden robi po 8h a dalsi tyzden ma volno. No a u nas to bolo tak ze volno mohol cerpat az po 2 mes abs.praxe.
Co sa tyka naplne prace, vacsinou sa nezamestnani beru na administrativne prace, ale môže sa "využiť aj na niečo ine" zaleži od hlavnej činnosti z-teľa
0 0
evae evae

evae je offline (nepripojený) evae

chcela som upozornit, ze v okrese Prievidza (kto spada pod UPSVAR PD) prebiehaju masivne kontroly, maju ich spravit do konca roka 200, akurat sa od nas vratili, chystaju sa na Novaky.

Treba dochadzku, na co vyuzivate 1000,- Sk, ak ma vyfasovane OPP tak podpisane, ze ich vyfasoval, papier, ze bol vyskoleni v BOZP a PO, papier, ze si uvedomuje, ze moze cerpat volno,ak cerpal tak dochadzku, ak nechce cerpat, tak pisomne od neho, ze nechce, dochadzku k aktualnemu dnu, vyveseny papier plagat absolventskej praxe na stene, a ak uz mate nejakych ukoncenych, tak kopiu hodnotenia, ktore ste mu vystavili.
0 0
veronika1 veronika1

veronika1 je offline (nepripojený) veronika1

Po ukončení absol.praxe je zamestnávateľ povinný vystaviť potvrdenie. Môžte pomôcť s nejakým vzorom? A ešte sa chcem opýtať " evae " o aké hodnotenie išlo kontrole? Nemala si na mysli potvrdenie o ktoré Vás žiadam ako vzor?
0 0
linda19 linda19

linda19 je offline (nepripojený) linda19

Som absolventkou na UP a chcela by som sa spytat ze ak sa zamestnam na dohodu ci mozem odist z UP:Prosim poradte DIK
0 0
garter garter

garter je offline (nepripojený) garter

linda19
Som absolventkou na UP a chcela by som sa spytat ze ak sa zamestnam na dohodu ci mozem odist z UP:Prosim poradte DIK
Neviem či odpoveď ešte aktuálna, ale možno niekomu pomôže.
Byť evidovaná áko uchádzač o zamestnanie je na báze dobrovoľnosti. Je to na tvojom rozhodnutí. Ak máš dohodu o vykonaní práce, male by si ju mať do 64 hodín, čo by si mala stíhať vykonávať aj absol. prax a popritom si privyrábať na dohodu o vykonaní práce.
Alebo sa môžeš rozhodnúť, že sa dáš z úradu vyradiť na vlastnú žiadosť, opätovne môžeš byť zaradená až po troch mesiacoch. Počas doby ako nebudeš vedená na úrade práce ako uchádzač o zamestnanie a nebudeš mať pracovnú zmluvu, budeš považovaná za dobrovoľne nezamestnanú osobu a máš povinnosť si platiť zdravotné odvody.
0 0
randy randy

randy je offline (nepripojený) randy

zdravím...
koncom mesiaca sa mi skončí absolventská prax... aké skúsenosti?? je to v pohode... vybavovanie na úradoch je ok.. možno trošku zbytočných papierovačiek, ale inak fajn.. prístup pracovníčok na UPSVaR? ako všade... záleží na tom, na koho narazíte...
zamestnávateľ dostáva 1 000,-- - nezdaňuje sa..
absolvent dostáva 1 500,-- a pracuje 4 hodiny denne... po 4 mesiacoch má nárok na 10 dňovú dovolenku... sila :p
mýslím, že je to výhodne.... pre obe strany....
samozrejme, dohody okolo ohodnotenia zo strany zamestnávateľa a ochoty pracovať zo strany absolventa sú vždy možné....
tak asi tak...
majte sa krásne...
0 0
Lienočka Lienočka

Lienočka je offline (nepripojený) Lienočka

Viete mi poradit ako je to s praxou ak študenti počas študia na strednej škole musia absolvovať dvojtýždňovú prax v nejakej firme. Vyplývajú z toho nejaké povinnosti pre zamestnávateľa? Ja mam pocit, že nie, len musí po ukončení potvrdiť, že študent u neho praxoval.
Možno nejaká dochádzka a popis prác, ktoré vykonával.
Čo vy nato?
0 0
garter garter

garter je offline (nepripojený) garter

randy
zdravím...
koncom mesiaca sa mi skončí absolventská prax... aké skúsenosti?? je to v pohode... vybavovanie na úradoch je ok.. možno trošku zbytočných papierovačiek, ale inak fajn.. prístup pracovníčok na UPSVaR? ako všade... záleží na tom, na koho narazíte...
zamestnávateľ dostáva 1 000,-- - nezdaňuje sa..
absolvent dostáva 1 500,-- a pracuje 4 hodiny denne... po 4 mesiacoch má nárok na 10 dňovú dovolenku... sila :p
mýslím, že je to výhodne.... pre obe strany....
samozrejme, dohody okolo ohodnotenia zo strany zamestnávateľa a ochoty pracovať zo strany absolventa sú vždy možné....
tak asi tak...
majte sa krásne...
Neviem prečo toľko pesimizmu. Nie je to vysoká suma, ale podľa mňa veľmi dobrý nástroj aktívnej politiky na získanie praxe. Nakoniec, keď Ti končí prax, skús sa poinformovať u svojho zamestnávateľa či by Ťa neprijal do pracovného pomeru. Možno o tom nevie, že má možnosť dostať na takto vytvorené miesto pre absolventa dotáciu. Pomôž mu s tým, poinformuj sa na ÚPSVAR a možno bude spokojnosť naďalej na oboch stranách.
BTW - zamestnávateľ už 1000,-- Sk nedostáva (boli zdaňované), absolvent 1700,-- (zmena od 1.1.2006)
0 0
garter garter

garter je offline (nepripojený) garter

Lienočka
Viete mi poradit ako je to s praxou ak študenti počas študia na strednej škole musia absolvovať dvojtýždňovú prax v nejakej firme. Vyplývajú z toho nejaké povinnosti pre zamestnávateľa? Ja mam pocit, že nie, len musí po ukončení potvrdiť, že študent u neho praxoval.
Možno nejaká dochádzka a popis prác, ktoré vykonával.
Čo vy nato?
Dochádzka nie je na škodu: 1. niekedy chodia zo škôl na kontrolu
2. život je nevyspytateľný, počas výkonu praxe preberá organizácia za študenta zodpovednosť... tak je dobré mať poznamená od kedy do kedy na praxi bol
0 0
Lienočka Lienočka

Lienočka je offline (nepripojený) Lienočka

Ďakujem. Aj mne to tak vychádzalo.
0 0
Soňurka Soňurka

Soňurka je offline (nepripojený) Soňurka

začiatočník v účtovníctve, amatér, nadšenec PORADY ...viac
Prajem pekný večer všetkým
Rozumiem tomu dobre, že keď SZČO podniká samostatne - nemá zamestnanca,
tak nemôže vziať nikoho na absolventskú prax??
0 0
Soňurka Soňurka

Soňurka je offline (nepripojený) Soňurka

začiatočník v účtovníctve, amatér, nadšenec PORADY ...viac
Takže odpovedám sama sebe :p aj ostatným, ktorých tento problém tiež zaujíma. Po konzultácii na ÚP oznamujem všetkým, že aj SZČO, ktorá podniká samostatne už v tomto roku môže prijať pracovníka na absolventskú prax.
V min. roku to tak nebolo.
0 0
Topas Topas

Topas je offline (nepripojený) Topas

Prajem pekný deň,

vie mi niekto poradiť, aké má povinnosti zamestnávateľ, ak má evidovaného uchádzača na absolventskej praxi.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Topas
Prajem pekný deň,

vie mi niekto poradiť, aké má povinnosti zamestnávateľ, ak má evidovaného uchádzača na absolventskej praxi.
Treba viesť dennú dochádzku, ktorá sa odovzdáva na ÚP po ukončení mesiaca. Absolvent má nárok na 10 dní dovolenky počas trvania abs.praxe.
0 0
evae evae

evae je offline (nepripojený) evae

my sme mali aj kontrolu, vyzadovali oznacenie pracoviska nalepkou, dochadzku (robenu priebezne), dokaz o skoleni BOZP a plus sa pytali na co vyuzivame prispevok z uradu prace (to sme dali, ze osatenie pracovnika a pitny rezim). plus, ked sa skonci prax treba napisat posudok a zalozit si do zlozky.
0 0
Topas Topas

Topas je offline (nepripojený) Topas

A úrazové poistenie sa za absolventa neplatí?
0 0
evae evae

evae je offline (nepripojený) evae

nie, v podstate podnikatel neplati nic, iba dostava peniaze. (teda pokial nema nejaku kolektivnu zmluvu, kde ma nieco urcene nad ramec)
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Topas
A úrazové poistenie sa za absolventa neplatí?
Poistenie platí ÚP. Veď výplatu nedávaš tak nemáš ani z čoho rátať úrazové poistenie.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
evae
nie, v podstate podnikatel neplati nic, iba dostava peniaze. (teda pokial nema nejaku kolektivnu zmluvu, kde ma nieco urcene nad ramec)
Teraz už za absolventskú prax ÚP nerefunduje nič. Minulý rok ešte poukazovali 1000,- Sk ako refundáciu vzniknutých nákladov na vytvorenie miesta pre absolventa.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať