Zavrieť

Porady

Skúsenosti s inštitútom ABSOLVENTSKÁ PRAX

Akú mate skúsenosť ? Myslím v spolupráci s NÚP, rýchlosťou vybavenia potrebných formulárov s vyplácaním príspevku pre zamestávateľa a absolventa, s ochotou zo strany potencionálnych študentov, ich prístupom k práci. Je Absolventská prax skutočne výhodná ?
Usporiadat
Topas Topas

Topas je offline (nepripojený) Topas

Ďakujem za Vaše odpovede. Veľmi ste mi pomohli.
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

[quote=randy]zdravím...
koncom mesiaca sa mi skončí absolventská prax...
zamestnávateľ dostáva 1 000,-- - nezdaňuje sa..je to príjem zdaňovaný.
absolvent dostáva 1 500,-- a pracuje 4 hodiny denne... po 4 mesiacoch má nárok na 10 dňovú dovolenku... sila :p
mýslím, že je to výhodne.... pre obe strany....
samozrejme, dohody okolo ohodnotenia zo strany zamestnávateľa a ochoty pracovať zo strany absolventa sú vždy možné....
tak asi tak...
majte sa krásne...
0 0
Ivča Ivča

Ivča je offline (nepripojený) Ivča

Poradí mi niekto so žiadosťou o absolventskú prax? Vypisuje sa tam žiadateľ, štatutárni zástupcovia a zodpovedný pracovník. Sme ZŠ s MŠ. Žiadateľ bude ZŠ s MŠ, štatutárny zástupca - riaditeľ školy a zodpovedný pracovník .... ? Neviem kto by to mal byť.
Ďakujem.
0 0
evae evae

evae je offline (nepripojený) evae

zodpovedny pracovnik je ten co prideluje pracu absolventovi a kontroluje jeho dochadzku a taktiez posiela jednotlive vykazy. aspon u nas to tak bolo a bola som to ja...
0 0
dragonfly dragonfly

dragonfly je offline (nepripojený) dragonfly

dobrý večer, chcela by som sa informovať o absolventskej praxi ako szčo, ako je to teraz. Som iba sama ako živnostník, nezamestnávam nikoho. Brata tento rok nezobrali na nádväzné magisterské štúdium a ak by sa dalo, radi by sme to urobili tak, že by som ho vzala zatiaľ na absolventskú prax. Jednou z podnikateľských činností je internetový predaj a potrebujem vytvoriť nový eshop všetky veci okolo toho, správu, postupne vybavovanie objednávok. Pomahal by mi aj tak, ale s tou praxou by to bolo výhodnejšie, hlavne finančne, keďže som szčo dosť krátko a stále sa rozbieham.
1.Môžem zobrať absolventa aj keď som iba sama a nikoho nezamestnávam?
2.Treba požiadať na úrade práce o pridelenie absolventa - môžem si sama vybrať?Teda aby som vzala brata?
3.Úrad práce platí iba výplatu absolventa alebo aj niečo na náklady zamestnávateľa ako to bolo kedysi?
Ak viete ešte niečo, čo by mohlo byť pre mňa dôležité, budem vďačná za všetko.
Určite sa budeme informovať na ÚP, ale radšej by som mala už nejaké info vopred.
ďakujem
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

dragonfly Pozri príspevok
dobrý večer, chcela by som sa informovať o absolventskej praxi ako szčo, ako je to teraz. Som iba sama ako živnostník, nezamestnávam nikoho. Brata tento rok nezobrali na nádväzné magisterské štúdium a ak by sa dalo, radi by sme to urobili tak, že by som ho vzala zatiaľ na absolventskú prax. Jednou z podnikateľských činností je internetový predaj a potrebujem vytvoriť nový eshop všetky veci okolo toho, správu, postupne vybavovanie objednávok. Pomahal by mi aj tak, ale s tou praxou by to bolo výhodnejšie, hlavne finančne, keďže som szčo dosť krátko a stále sa rozbieham.
1.Môžem zobrať absolventa aj keď som iba sama a nikoho nezamestnávam?
2.Treba požiadať na úrade práce o pridelenie absolventa - môžem si sama vybrať?Teda aby som vzala brata?
3.Úrad práce platí iba výplatu absolventa alebo aj niečo na náklady zamestnávateľa ako to bolo kedysi?
Ak viete ešte niečo, čo by mohlo byť pre mňa dôležité, budem vďačná za všetko.
Určite sa budeme informovať na ÚP, ale radšej by som mala už nejaké info vopred.
ďakujem
Na UP musí byť v evidencii min. 3 mesiace,
v podstate viac sa dočítaš tu http://www.upsvar.sk/sluzby-zamestna...?page_id=12940 a na ľavo máš aj tlačivá čo treba vypísať.

ad.2 ) do žiadosti napíšeš konkretne meno absolventa, UP s tým nerobí problém
ad.3) nie len absolvent dostane príspevok vo výške životného minima tj. cez 185 eur
1 0
dragonfly dragonfly

dragonfly je offline (nepripojený) dragonfly

Ďakujem veľmi pekne za odpoveď
0 0
vilob vilob

vilob je offline (nepripojený) vilob

Prosím vás, poberáme príspevok podľa §50a (úrad práce nám prepláca odvody za zamestnanca). Máme možnosť ešte žiadať o absolventa? Ďakujem.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Vilob,
podľa mňa Ti v tom nič nebráni, aj ked je pravda že schváliť absolventa nemusia. No ak neskúsiš nezistíš.
Sú to dve rôzne príspevky a myslím, že by sa nemali vylučovať. Držím palec.
2 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať