Zavrieť

Porady

DPH v MRP a zaciatocny stav

Ahojte,

kde by som nasla nejake podrobnejsie vysvetlenie k DPH, teda k zoznamu v MRP, ze co ktora dan co znamena?

A este- zaciatocne stavy na uctoch- ako na to?

Vdaka za pomoc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zužu je offline (nepripojený) Zužu

    Zužu
    chuda06
    Ahojte,

    kde by som nasla nejake podrobnejsie vysvetlenie k DPH, teda k zoznamu v MRP, ze co ktora dan co znamena?

    A este- zaciatocne stavy na uctoch- ako na to?

    Vdaka za pomoc.
    Začínaš robiť novú firmu alebo prečo potrebuješ účtovať počiatočné stavy. Pri založený novej firmy máš nulové počiatočné stavy a keď preberáš firmu po niekom inom tak v denníku si dáš funkcie a tam sú počiatočné stavy kde ich nahodíš podľa účtov. Kódy pre DPH - kedˇ otvoríš novú skupinu v denníku al. vo fakt. tak pri kóde DPH sa ti dá roztvoriť okno a tam je všetko rozpísané.

    Ala je offline (nepripojený) Ala

    Ala
    Ja pracujem v DOS-e, ale skús si najsť stránku www.mrp.sk a tam otázky a odpovede. V tomto bloku mala by si si nájsť aj svoj problém.

    chuda06 je offline (nepripojený) chuda06

    chuda06
    Ano Zuzu, zacinam novu firmu. Takze pociatocne stavy neuctujem. No citala som na porade par prispevkov a ludia sa tam rozpisovali o zauctovani zac.stavov, ak to software vyzaduje.

    Diky za odpoved.

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Ja keď som začínala novú firmu ja som si v MRP nezadávla PS. Nevyžadoval to program odo mňa.

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    Počiatočné stavy si môžeš nahrať cez funkcie - počiatočné hodnoty, prípadne môžeš účtovať cez 701.
    Táto téma bola popísaná podrobne v príspevku "vznik s.r.o." - asi od príspevku 41. Nepodarilo sa mi pripnúť link. Ak to niekto viete, skúste ho prilepiť.
    http://www.porada.sk/showthread.php?...ht=vznik+s.r.o.

    Práve som sa to naučila, tak je to tu "duplom".
    Naposledy upravil Jana Acsová : 04.07.05 at 15:54

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    Ďakujem Lenka.
    Naposledy upravil Jana Acsová : 04.07.05 at 16:01 Dôvod: Redukcia

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Áno, "papierovo" nie cez PS, PS som mala nulové, a prvé zápisy v denníku som mala ZI, a potom som spravila súvahu. Až potom som spravila ostatné zápisy do denníka. Ale kľudne to môžeš spraviť cez PS.
    Naposledy upravil lenkak : 06.07.05 at 09:17 Dôvod: doplnenie

    chuda06 je offline (nepripojený) chuda06

    chuda06
    Este k tej DPH- pozerala som sa v programe. Ten link, co si mi poslala LeniK je super.

    Ale ja nema typ Dph 40. Mam len 21,28,29,22,26,27,23,24,25,39. Moze to byt tu verziou 3.11?

    Ako to mam teraz uctovat (dosla fa a vydavky)? Vydavky pred zalozenim som dala bez DPH tak som DPH dala 39. A potom som vsetko ucotvala s 21. Je to ok?

    Vdaka za pomoc.

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Určite je to verziou, tuším v máji 2004 sa prerábali tie staré kódy čo píšeš na tieto nové. Doporučujem upgrade, hlavne ak pracuješ s DPH. Vtedy sa aj upravovalo IČ DPH a to staršie verzie neobsahujú.
    Starý kód 21 je OK, tento potom nahradil kód 40.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.