Zavrieť

Porady

Pokuta - Sociálna poisťovňa

ivab ivab

ivab je offline (nepripojený) ivab

Ahojte, dnes som skoro dostala šok. Sociálna poisťovňa mi poslala pokutu za neskoré prihlásenie do registra o 4 dni. Za jeden deň 1,66€. Stalo sa to už niekomu? To už budú pokutovať ozaj všetko... Horšie je, že niekedy sa to skráta nedá skôr nahlásiť...
Usporiadat
Ester plus Ester plus

Ester plus je offline (nepripojený) Ester plus

Asi by bolo dobré dať to to TV správ - pokuty v čase hospodárskej krízy.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Mám otázku, pokusil sa niekto z považskobystričanov odvolať proti tej pokute zo socialnej poistovne?
0 0
grammatika grammatika

grammatika je offline (nepripojený) grammatika

Zjavne, keď je schválené v parlamente, že odpustia penále za neskoré platenie (ak o to dlžník požiada), tak sa snažia získať peniažky iným spôsobom, ktorý im zákon umožňuje a to formou pokút
0 0
ivab ivab

ivab je offline (nepripojený) ivab

Dáša_ Pozri príspevok
Mám otázku, pokusil sa niekto z považskobystričanov odvolať proti tej pokute zo socialnej poistovne?
Známa sa odvolala, tak až príde vyjadrenie, dám vedieť.
0 0
bibib bibib

bibib je offline (nepripojený) bibib

Patrime pod PB.
Dostali sme pokutu za oneskorené doručenie registračného listu zamestnanca, za každý deň omeškania 1,66 eur ako najnižšiu sadzbu, lebo sa nam to stalo prvykrat.
Nasledne o par dni na to sme dostali ďalšiu pokutu za oneskorené doručenie registračného listu troch zamestnancov, už v sadzbe 3,32 eur/deň - išlo o počet dní omeškania 1 - pri dvoch zamestnancoch a 3 dni pri tretom zamestnancovi.
Viem, ze aj my sme spravili chybu, ale teraz davat taketo pokuty - no neviem...
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

grammatika Pozri príspevok
Zjavne, keď je schválené v parlamente, že odpustia penále za neskoré platenie (ak o to dlžník požiada), tak sa snažia získať peniažky iným spôsobom, ktorý im zákon umožňuje a to formou pokút
Je to sice možno trochu , ale mám pocit, že do podobného šuflíka zapadá aj toto http://natankuj.sme.sk/c/4830405/pol...ie-pokuty.html

peniaze na rozdelovanie sa míňaú, tak najlepšie je to dostať od tých, čo platia aspon trochu - veď sa naľakajú a zaplatia.

Mmch, taka pikoška, tak SP v PB posiela rovno list, kde hovorí o povinnosti zaplatiť v lehote, inak postúpi pohľadávku na vymáhanie tretej osobe alebo podá návrh na exekúciu. (Tvari sa, ze to je jediná možnosť)
A na konci rozhodnutia je uvedené, že proti tomuto sa možno odvolať a odvolanie ma odkladný účinok ...
0 0
optimistka optimistka

optimistka je offline (nepripojený) optimistka

optimistka
tiež som sa 2 dni po sebe rozčúlila na Soc poisťovni
posielali sme RL faxom alebo mailom 30.04.2009, ak do 3 dní nie sú doručené do SP tak doručenie po je neskoro
30.04.2009 bol štvrtok, potom sviatok, So,Ne
pondelok je vraj neskoro, podotýkam RL musí byť doručený
nie podaný na poštovú prepravu
nato som dostala odpoveď že ona /pracovníčka SP/ len pracuje podľa zákona
faxovanie, sms správy alebo mailom zasielanie RL aké máte s tým skúsenosti, lebo pri mojej osobnej návšteve v pondelok a v utorok 4-5 mája oni to ešte nemali v systéme zaevidované
0 0
bibib bibib

bibib je offline (nepripojený) bibib

faxovanie, sms správy alebo mailom zasielanie RL aké máte s tým skúsenosti, lebo pri mojej osobnej návšteve v pondelok a v utorok 4-5 mája oni to ešte nemali v systéme zaevidované
Manzelovi jedna pracovnicka povedala, ze ak nafaxujeme/namailujeme, tak je to v poriadku a zaeviduju to.
Mne druha (podotykam, ze z tej istej kancelarie) vsak povedala, ze faxovanie ani mailovanie nic neznamena a plati az dorucenie postou, vlastne az ked tam daju peciatku.
Raz, ked sme RL poslali postou, tak po mesiaci tvrdili na zaklade vykazu, ze nemaju takeho dohodara zaevidovaneho, ked sme dolozili podaci harok z posty, tak povedali, ze "ved v tej obalke mohlo byt hocico". Odporucili nam RL nosit osobne na podatelnu. (sme z TN, ale este patrime pod PB a prislusnu soc. poist. mame v DCA)

podotýkam RL musí byť doručený nie podaný na poštovú prepravu
Tak na tomto sme my najviac pohoreli... tak mame pokuty za 1 den omeskania vo vyske 3,32€/den
0 0
optimistka optimistka

optimistka je offline (nepripojený) optimistka

optimistka
doniesť RL osobne na podateľnu pred nástupom na výkon práce mi pri niektorých klientoch pripadá ako sci fi
0 0
Jana_clenka Jana_clenka

Jana_clenka je offline (nepripojený) Jana_clenka

Ahojte, ja mám zas info (tiež z SP PB), že po registrácii zamestnanca napr. mailom pred nástupom, je potrebné doručiť do SP riadne tlačivo RL do 3 PRACOVNÝCH dní - čiže nerátajú sa víkendy a sviatky.
Zaujímavé ale je, že to musí byť do 3 dní od tej registrácie mailom a nie od skutočného nástupu zamestnanca.
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Som trochu mimo tému, ale tiež nechcem dostať pokutu, no nemôžem sa prihlásiť na ich stránku. Stále mi vypisuje? Error page login

Váš pokus o prihlásenie sa bol neúspešný
Nepodarilo sa pripojit na ziadne Active Directory z: 10.200.1.11:636

Robí to aj vám?
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

Skúšal som, ale mene zasa hlási nesprávne zadané prihlasovacie údaje a pritom 6 x som tam dával všetko správne
0 0
MarcelkaT MarcelkaT

MarcelkaT je offline (nepripojený) MarcelkaT

Prihlásenie zamestnanca do SP radšej pošlem faxom-to je istejšie ako e_mail a potom pošlem ešte aj poštou s doručenkou pre istotu..... lebo čert nikdy nespí....
0 0
bystricanko bystricanko

bystricanko je offline (nepripojený) bystricanko

Zdravim Vas, som tiez z Povazskej Bystrice a dnes som dostal pokutu 20 tisic korun za neskore odoslanie 2 vykazov v tomto roku. Pravdupovediac som z toho psychicky uplne zosypany a dnes som si musel zobrat dovolenku, aby som to rozdychal. Odvolanie voci pokute som samozrejme ihned poslal, ale na mojom sucasnom stave to nic nemeni. Do dnesneho dna som vobec nevedel, ze niekde v nejakom vykaze mam uvedeny datum vyplaty, ktory je potrebne dodrziavat. 5 rokov posielam tie vykazy vzdy 20-teho a nikdy ma nikto neupozornil, ze robim nieco zle. Predpokladam, ze dodatocne mi este pride pokuta aj za dalsie mesiace, a potom sa uz mozem ist rovno obesit. Je toto normalne? Ved to je zneuzivanie verejnej moci. Neda sa proti tomu branit aj nejako inak ako tym odvolanim?
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

bystricanko Pozri príspevok
Zdravim Vas, som tiez z Povazskej Bystrice a dnes som dostal pokutu 20 tisic korun za neskore odoslanie 2 vykazov v tomto roku. Pravdupovediac som z toho psychicky uplne zosypany a dnes som si musel zobrat dovolenku, aby som to rozdychal. Odvolanie voci pokute som samozrejme ihned poslal, ale na mojom sucasnom stave to nic nemeni. Do dnesneho dna som vobec nevedel, ze niekde v nejakom vykaze mam uvedeny datum vyplaty, ktory je potrebne dodrziavat. 5 rokov posielam tie vykazy vzdy 20-teho a nikdy ma nikto neupozornil, ze robim nieco zle. Predpokladam, ze dodatocne mi este pride pokuta aj za dalsie mesiace, a potom sa uz mozem ist rovno obesit. Je toto normalne? Ved to je zneuzivanie verejnej moci. Neda sa proti tomu branit aj nejako inak ako tym odvolanim?
Problem je, že podľa všetkého to odvolanie nemá odkladný účinok na zaplatenie pokuty.

Ja mám pocit, že tu by pomohla iba medializácia - lebo toto je fakt nenormálne.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

bystricanko Pozri príspevok
Do dnesneho dna som vobec nevedel, ze niekde v nejakom vykaze mam uvedeny datum vyplaty, ktory je potrebne dodrziavat.

SP nikoho osobitne na nič neupozorňuje. Povinnosti zamestnávateľa + termíny uvádza na svojej stránke. Ak zamestnávateľ pri svojej registrácii uvedie konkrétny dátum výplaty (kópia by mala vo firme existovať) , predpokladám, že SP sa "drží" pri penalizácii tohoto dátumu. Je praktickejšie pri registrácii uvádzať termín výplaty ako neurčený.
0 0
Jana_clenka Jana_clenka

Jana_clenka je offline (nepripojený) Jana_clenka

bystricanko Pozri príspevok
Zdravim Vas, som tiez z Povazskej Bystrice a dnes som dostal pokutu 20 tisic korun za neskore odoslanie 2 vykazov v tomto roku. Pravdupovediac som z toho psychicky uplne zosypany a dnes som si musel zobrat dovolenku, aby som to rozdychal. Odvolanie voci pokute som samozrejme ihned poslal, ale na mojom sucasnom stave to nic nemeni. Do dnesneho dna som vobec nevedel, ze niekde v nejakom vykaze mam uvedeny datum vyplaty, ktory je potrebne dodrziavat. 5 rokov posielam tie vykazy vzdy 20-teho a nikdy ma nikto neupozornil, ze robim nieco zle. Predpokladam, ze dodatocne mi este pride pokuta aj za dalsie mesiace, a potom sa uz mozem ist rovno obesit. Je toto normalne? Ved to je zneuzivanie verejnej moci. Neda sa proti tomu branit aj nejako inak ako tym odvolanim?
Ahoj bystricanko ... sme na tom úplne rovnako, aj sumou aj tým rozdýchavaním aj s tou hrôzostrašnou predstavou, že čo ak "prídu" aj ostatné mesiace .... Tiež sme sa odvolali. Ja len verím, že tých odvolaní im príde toľko, že snáď sa niekomu otvoria oči a zvíťazí zdravý rozum.
Inak - tiež mi to pripadá ako zneužite právomoci verejného činiteľa ....
Držím palce !
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

zaujímavé je, že sa ozývajú iba ľudia z Považskej bystrice. ostatné pobočky spia, čakajú, čo to urobí v PB, majú poriadnejších poistencov alebo majú lepšie výsledky z výberu normálneho poistenia a nemusia naháňať rozpočet takýmito aktivitami.
0 0
cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
Je to fakt nehoráznosť, čo sa deje! Dobre, termíny sú na to, aby sa dodržiavali, ale toto?! Všimla som si aj ja, že sociálna poisťovňa začala vyvíjať aktivity, aby získala čo najviac bubákov, no zaujímavé je na tom, že sa snaží to ťahať zasa od tých, čo poctivo platia.
Mojím dvom klientom tiež prišli penále za minulý rok, za oneskorené úhrady poistného, no boli to jednodňové max. trojdňové omeškania!!! Takže celkom aj smiešne sumy penále. No sociálna poisťovňa vie, že od tých, ktorí pravidelne platia, vytiahne aj toto.
Škoda reči...
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

cloe Pozri príspevok
Je to fakt nehoráznosť, čo sa deje! Dobre, termíny sú na to, aby sa dodržiavali, ale toto?! Všimla som si aj ja, že sociálna poisťovňa začala vyvíjať aktivity, aby získala čo najviac bubákov, no zaujímavé je na tom, že sa snaží to ťahať zasa od tých, čo poctivo platia.
Mojím dvom klientom tiež prišli penále za minulý rok, za oneskorené úhrady poistného, no boli to jednodňové max. trojdňové omeškania!!! Takže celkom aj smiešne sumy penále. No sociálna poisťovňa vie, že od tých, ktorí pravidelne platia, vytiahne aj toto.
Škoda reči...
vieš, načo by sa namáhali tým, že budú tlačiť na neplatičov. Jednoduchšie je začať zdierať tých, čo poctivo platia. A že tí, čo neplatia programovo sa smejú, to neva.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať