Zavrieť

Porady

Pokuta - Sociálna poisťovňa

ivab ivab

ivab je offline (nepripojený) ivab

Ahojte, dnes som skoro dostala šok. Sociálna poisťovňa mi poslala pokutu za neskoré prihlásenie do registra o 4 dni. Za jeden deň 1,66€. Stalo sa to už niekomu? To už budú pokutovať ozaj všetko... Horšie je, že niekedy sa to skráta nedá skôr nahlásiť...
Usporiadat
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

optimistka Pozri príspevok
a do plaču je podľa mňa aj to, že sám p. Munko rozpošle štyridsiatnikom a starším list do konca jun , aby vystupili z 2 piliera, kde sa na toto berú peniaze ?
také ľahké nevieš ? predsa všetci sa na to poskladáme vo forme daní a možno aj odvodov.
Zo spoločného sa ľahko utráca, keby si štátna a verejná správa musela na seba zarobiť (doslova) , tak by racionálnosť výdavkov zvažovali.
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
optimistka Pozri príspevok
mne dnes prišla výzva zo SP na uhradu nedoplatku vo výške 0,05 eur, prepočítané na skk 2,-
toto je podľa mňa absurdistan
asi tým pomôžem v tej mizérii akej sa momentálne SP nachádza vylepšiť rozpočet na výplatu dôchodkov od 10/09
koľko stálo poštovné ? koľko je plat pracovníčky SP ? koľko bude stáť moja úhrada v banke ?
podotýkam že výzva prišla zo SP pobočka PB

Optimistka, ja som písala vyššie,že nám prišlo zaplatiť 0,01 €, poštovné za list bolo 0,33 € a keby sme to platili šekom tak by sme zaplatili ešte 0,27 € za šek.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

ZuzanaP Pozri príspevok
Optimistka, ja som písala vyššie,že nám prišlo zaplatiť 0,01 €, poštovné za list bolo 0,33 € a keby sme to platili šekom tak by sme zaplatili ešte 0,27 € za šek.
Taká skromná otázka, a to ste nezaplatili? ŠR predsa potrebuje každý jurášik, lebo nazhromaždené minulou vládou, si už rozkotúľali.
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Tweety Pozri príspevok
Taká skromná otázka, a to ste nezaplatili? ŠR predsa potrebuje každý jurášik, lebo nazhromaždené minulou vládou, si už rozkotúľali.
Majka, zaplatili, cez IB, hádam nebudem tento štát ukracovať o to, čo mu patrí
0 0
dasa.hlasna dasa.hlasna

dasa.hlasna je offline (nepripojený) dasa.hlasna

Naša firma dostala penále 3,65€ za marec 2006. Aj som sa chcela odvolať, ale po prečítaní príspevkov ma prešla chuť.Zdá sa mi to nespravodlivé, že ten čo 15 rokov platí poctivo a raz sa pomýli musí platiť a ten čo visí milióny nemusí nič.
0 0
Maja2 Maja2

Maja2 je offline (nepripojený) Maja2

Poradte co mam robit a ci mam vobec cosi robit, stale mi neprisla odpoved na odvolanie na soc.poist. PB. Uz to budu dva mesiace za tyzden.
0 0
ALDA ALDA

ALDA je offline (nepripojený) ALDA

stará mama, matka, manželka
Maja2 Pozri príspevok
Poradte co mam robit a ci mam vobec cosi robit, stale mi neprisla odpoved na odvolanie na soc.poist. PB. Uz to budu dva mesiace za tyzden.
Trpezlivosť ruže prináša ale či skutočne už ani sama neviem.
Ja by som sa im pripomenula.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Maja2 Pozri príspevok
Poradte co mam robit a ci mam vobec cosi robit, stale mi neprisla odpoved na odvolanie na soc.poist. PB. Uz to budu dva mesiace za tyzden.
nemám tu po ruke mojho domáceho právnika , tak odpovedám bez podloženia v zákone.

Ak si dobre spomínam, tak by to malo byť takto: ked si odvolanie podala, tak ma pobočka povinnosť reagovať do 30 dní. Ak sa ale rozhodla nevyhovieť, tak to postúpila ústrediu a to už lehotu nemá.

Takže čakať, čakať, čakať
0 0
dušinka dušinka

dušinka je offline (nepripojený) dušinka

Taktiež som pri kontrole chýb zistila že ešte v r. 2004 kolegyňa neposlala jednu odhlášku. Podľa toho čo tu čítam rovno môžeme zatvoriť firmu. Zajtra zájdem do soc. poisťovne a uvidím. Mali ste niekto podobnú chybu? A aký je dôsledok? Najviac ma hnevá že tieto veci z času-na čas zvyknem kontrolovať. Nechápem ako sa nám to mohlo stať. Dúfam že pri prípadnej pokute, s ktorou rátam ,budú brať do úvahy že všetko máme poplatené a včas, výkazy posielame načas, prihlášky,odhlášky, okrem tejto, tiež.
Soc.poisťovňa Nové Zámky.
Naposledy upravil dušinka : 27.05.09 at 18:24
0 0
Maja2 Maja2

Maja2 je offline (nepripojený) Maja2

Ak si dobre spomínam, tak by to malo byť takto: ked si odvolanie podala, tak ma pobočka povinnosť reagovať do 30 dní. Ak sa ale rozhodla nevyhovieť, tak to postúpila ústrediu a to už lehotu nemá.

Tak to si ma vobec nepotesila. Takze nevyhoveju, co uz.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Maja2 Pozri príspevok
Ak si dobre spomínam, tak by to malo byť takto: ked si odvolanie podala, tak ma pobočka povinnosť reagovať do 30 dní. Ak sa ale rozhodla nevyhovieť, tak to postúpila ústrediu a to už lehotu nemá.

Tak to si ma vobec nepotesila. Takze nevyhoveju, co uz.

ale predsa to, že nevyhovie pobočka neznamená, že jej počínanie schváli ústredie. Treba vyčkať
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Tak ja to už mám za sebou. Mala som tam chybných "akože chybných" 3 ľudí. Nemali nahraté odhlášky. Krásne som im to včera predložila s ich pečiatkou prevzatia. Nahrali si to a keď som sa spýtala, že ako je možné, že to nemajú nahraté a ide o rok 2004 a 2005 tak mi povedali, že určite to niekde majú v archíve, ale je im lepšie takto nahrať ako hľadať. To, že ja som musela tiež hľadať a utekať im to predložiť, to je asi nepodstatné. Zase nás len zneužívajú. Asi sme málo vyťažení, keď môžme jednu prácu robiť 2x...
0 0
pavlinka pavlinka

pavlinka je offline (nepripojený) pavlinka

Ked spravi SP chybu ktoru si po predloženi našich kopii nahrá tak jej sa netýka žiadna pokuta ale keď mi pošleme neskoro výkaz aj keď peniaze išli včas tak už je to na pokutu. Trocha neférové.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

A máte niekto prípad, že ste odhlášku poslali poštou a tak nemáte potvrdenie ?
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Asi pred cca rokom som si nechala vytlačiť zoznam zamestnancov, chyby som bola osobne odstrániť na SP a pri kontrole výkazu tam boli opäť určití zamestnanci zle, podotýkam, že tí istí....
0 0
eby eby

eby je offline (nepripojený) eby

barborka7 Pozri príspevok
Neviem ako často chodíte do vaších odoslaných elektronických výkazov sociálnej poisťovne, ale ak iba pri odosielaní výkazov, tak Vám dávam do pozornosti, že sociálna poisťovňa kontroluje, výkazy na poistencov podľa registračných listov FO. Či máte nejaké chyby si môžete pozrieť vo svojom elektronickom konte /Dokument - Prehľad mesačných výkazov- kliknete si na výkaz za mesiac apríl 2009 a potom na chyby registrácie. Ak máte všetko v poriadku, tak tam nebudete mať nič. Ja som tam mala nejaké rodné čísla, ktorí sú údajne neprihlásení, alebo ich máme prihlásených v registri poistencoch a vo výkaze nie sú, teda už nie sú našimi zamestnancami. Pritom niektorých, čo som vedela k rodnému číslo aj meno, som si pozrela a odhláška aj prihláška do SP šla a niektoré dokonca elektronicky. Tak som dnes navštívila osobne pobočku sociálnej poisťovne, kde som dostala zoznam všetkých zamestnancov, aj tých, ktorí už končili pracovný pomer, s vysvetlením, ako zistím, že je tam niečo zle a máme údajne chyby čo najskôr odstrániť, lebo sa nám môže stať, že už májové výkazy neprejdú. A údajne si to mám celé skompletizovať, RLFO, ktoré im tam chýbajú im mám odfotiť a poslať. A mám si skontrolovať aj mená, lebo sa môže stať, že je tam k rodnému číslu pripojené zlé meno.
Ja si každý rok (aj 2x) vyžiadam zo sociálky (aj zo zdravotky) výpis z registra poistencov našej organizácie (teraz cez EZU je to o.k.) a trvalo mi asi 4 roky, kým som to celé dala na takú mieru ako som chcela a mala mať. Niektoré prihlášky a odhlášky som tam dokladovala aj 3x tie isté a tie množstvá .......... a stále dookola! A keď som si opäť vzala výpis, opäť som tam mala tých istých neodhlásených a pod. a zase nastal kolotoč prefocovania, dokladovania, vysvetľovania, atď. Ale už to mám v poriadku, našla sa jedna dobrá duša v sociálke a tá mi to tam konečne dala na poriadok, za to jej ešte aj teraz ďakujem.
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Ešte si predstavte to, že jednu chybu som mala z roku 2008 a to bolo posielane cez EZU a mala som doklad prihlášku aj odhlášku vytlačenú z počítača, že akceptované, tak som jej to tam otrčila. Ani pracovníčka SP nechápala, že to ukazuje chybu. Majú tam fakt riadny "mrník", to je Porada v niektorých témach amatér...
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Absolvovala som návštevu pobočky SP a situácia vyzerá tak, že dáta z jedného systému sa preklápali do druhého systému. A teraz v podstate netušia, či nezrovnalosti sú vďaka tomu preklápaniu alebo preto, lebo sme na niečo zabudli my ako zamestnávatelia.
0 0
mila5 mila5

mila5 je offline (nepripojený) mila5

Prosím pošlite niekto na poradu text odvolania,aj já som dostala pokutu,zpätne za roky 2005-2007,za neskoré odhlášky DVP,odvody boli včas zaplatené,toho času už nezamestnávam,mám prerušenú živnosť,som na dôchodku a teraz neviem ani z čoho to zaplatím. Ďakujem
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
ZuzanaP Pozri príspevok
Asi pred cca rokom som si nechala vytlačiť zoznam zamestnancov, chyby som bola osobne odstrániť na SP a pri kontrole výkazu tam boli opäť určití zamestnanci zle, podotýkam, že tí istí....
A odpoveď SP je - BRIGÁDNICI ZLE PONAHADZOVALI.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať