Zavrieť

Porady

Pokuta - Sociálna poisťovňa

ivab ivab

ivab je offline (nepripojený) ivab

Ahojte, dnes som skoro dostala šok. Sociálna poisťovňa mi poslala pokutu za neskoré prihlásenie do registra o 4 dni. Za jeden deň 1,66€. Stalo sa to už niekomu? To už budú pokutovať ozaj všetko... Horšie je, že niekedy sa to skráta nedá skôr nahlásiť...
Usporiadat
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
barborka7 Pozri príspevok
Neviem ako často chodíte do vaších odoslaných elektronických výkazov sociálnej poisťovne, ale ak iba pri odosielaní výkazov, tak Vám dávam do pozornosti, že sociálna poisťovňa kontroluje, výkazy na poistencov podľa registračných listov FO. Či máte nejaké chyby si môžete pozrieť vo svojom elektronickom konte /Dokument - Prehľad mesačných výkazov- kliknete si na výkaz za mesiac apríl 2009 a potom na chyby registrácie. Ak máte všetko v poriadku, tak tam nebudete mať nič. Ja som tam mala nejaké rodné čísla, ktorí sú údajne neprihlásení, alebo ich máme prihlásených v registri poistencoch a vo výkaze nie sú, teda už nie sú našimi zamestnancami. Pritom niektorých, čo som vedela k rodnému číslo aj meno, som si pozrela a odhláška aj prihláška do SP šla a niektoré dokonca elektronicky. Tak som dnes navštívila osobne pobočku sociálnej poisťovne, kde som dostala zoznam všetkých zamestnancov, aj tých, ktorí už končili pracovný pomer, s vysvetlením, ako zistím, že je tam niečo zle a máme údajne chyby čo najskôr odstrániť, lebo sa nám môže stať, že už májové výkazy neprejdú. A údajne si to mám celé skompletizovať, RLFO, ktoré im tam chýbajú im mám odfotiť a poslať. A mám si skontrolovať aj mená, lebo sa môže stať, že je tam k rodnému číslu pripojené zlé meno.
Ďakujem za upozornenie, skontrolovala som si to a mám to všetko v poriadku. Ale teraz si to už budem kontrolovať priebežne.
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Táto možnosť - chyby registrácie - je výborná vec. Pomôže nám zosúladiť náš stav so stavom v SP. Určite by to tak malo byť vo všetkých poisťovniach, zatiaľ to má tuším len Dôvera, neviem, v poslednej dobe som nekontrolovala.
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
abel Pozri príspevok
Táto možnosť - chyby registrácie - je výborná vec. Pomôže nám zosúladiť náš stav so stavom v SP. Určite by to tak malo byť vo všetkých poisťovniach, zatiaľ to má tuším len Dôvera, neviem, v poslednej dobe som nekontrolovala.

Pozrela som chyby registrácie a našla som dohodára, pracoval u nás v lete 2007 a figuruje ako prihlásený. Dohoda bola od 11.07.2007 do 31.08.2007 a prihlásený bol od 01.07.2007 do 31.08.2007 a znova prihlásený 11.07.2007 a neodhlásený. Nedá sa pozrieť prihláška v prehľade RL. Na sociálnej poisťovni v PB vypadla elektrika, tak to nemôžu pozrieť, no úžas....
0 0
karinôčka karinôčka

karinôčka je offline (nepripojený) karinôčka

Ešte dobre, že ste na to upozornili. Tiež si na to budem dávať pozor. Skontrolovala som to, našla som tam rozdiely. Mám vraj evidovaných zamestnancov, ktorí nie sú v mesačnom výkaze. Všetci boli takí, ktorí u nás nie cca 4 roky a jedna chudera aj mŕtva. Neviem, čo na to povedať. Vyplašili ma, kým som si to neskontrolovala.
0 0
Maja2 Maja2

Maja2 je offline (nepripojený) Maja2

Taktiez sa pripajam k tym, ktori dostali minimalnu pokutu 332 € z PB. Aj som sa odvolala, ale myslim, ze je to k nicomu. Zatial som to nezaplatila, kedze odvolanie ma odkladny ucinok. Od odvolania uz uplynulo 6 tyzdnov a stale mi nic neodpovedali. Oni nemaju terminy, ktore maju dodrziavat? Pre nich asi neplati 30 dnova lehota. Som zo dna na den rozculenejsia. Je to naozal len specialita Povazskej Bystrice?
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Maja2 Pozri príspevok
Taktiez sa pripajam k tym, ktori dostali minimalnu pokutu 332 € z PB. Aj som sa odvolala, ale myslim, ze je to k nicomu. Zatial som to nezaplatila, kedze odvolanie ma odkladny ucinok. Od odvolania uz uplynulo 6 tyzdnov a stale mi nic neodpovedali. Oni nemaju terminy, ktore maju dodrziavat? Pre nich asi neplati 30 dnova lehota. Som zo dna na den rozculenejsia. Je to naozal len specialita Povazskej Bystrice?
Ak ťa to ukľudní, tak viem o dvoch prípadoch, ked odvolaci orgán udelenú pokuty zo socialky v PB zrušil. Išlo síce o inú vec, ale odvolací orgán nestál za pobočkou (ako mám pocit, že to býva v prípade UDR a DU)
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Aj ja som si to pozerala, robím 2 firmy, jedna je čistá ale v tej druhej mam rod. čísla dvoch zamestnancov ktorí boli v registri prihlásení a neboli v prílohe. Jedná sa o roky a to sa podržte 2003-2004. Šlo o zamestnancov ktorí boli prijatí na kratší prac. čas a mali hrubú mzdu 4tis. V tom období ale platila osobitná sadzba dane 10% a odvody tam neboli žiadne okrem osobitnej sadzby. V prílohe ich zrejme preto neukázalo, že odvody sa neplatili. V tej dobe myslím, že platili len z hlavného prac. pomeru. Ľudkovia ja neviem ani poriadne čo v tej dobe bolo platné, to mám naštudovať ešte raz? Vôbec neviem akého obdobia sa to týka, lebo tam sú uvedené len rod. čísla. Na stránke poisťovne som ale čítala,/ak som dobre porozumela/, že sa to nemá týkať opráv pred 1.1.2009 tak neviem ako ďalej postupovať. Zatiaľ som len povyberala doklady za tie roky. Možno aj program bol tak stavaný, že kto nemal odvody tak v prílohe nebol. Nemáte niekto vedomosť ako by som to dala do poriadku? Ak nie, tak mi ostáva len tam zájsť, lebo neviem či aj za to sú pokuty...
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Ja si myslím, že najlepšie je skontaktovať sa s pobočkou a spýtať sa na spôsob, ako to dať do poriadku. Tiež majú záujem, aby všetko sedelo, a radšej teraz, ako keď tí zamestnanci budú odchádzať do dôchodku a potom sa bude všetko zhľadúvať.
0 0
Sisaj Sisaj

Sisaj je offline (nepripojený) Sisaj

Pripájam sa a som rovnako pobúrená. Výzvu na dodatočné doručenie poslali 16.4.09 - do 3 dní poslať výkaz, /došla 29.4.09 od nich/, lehota bola splnená, ale pokuta prišla aj tak a druhá za 8 dní omeškania v rovnakej sadzbe. Čo s tým budeme robiť? My píšeme odvolanie, uvidíme či to pomôže?
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Sisaj Pozri príspevok
Pripájam sa a som rovnako pobúrená. Výzvu na dodatočné doručenie poslali 16.4.09 - do 3 dní poslať výkaz, /došla 29.4.09 od nich/, lehota bola splnená, ale pokuta prišla aj tak a druhá za 8 dní omeškania v rovnakej sadzbe. Čo s tým budeme robiť? My píšeme odvolanie, uvidíme či to pomôže?
len pre zaujímavosť, PB?

A zamozrejme, odvolavať sa, odvolávať sa, odvolávať sa...

Ale ked som videla, ako včera rozperavali, že socialna ma peniaze na dochodky iba do oktobra, tak veru neviem, neviem...
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Dáša_ Pozri príspevok
len pre zaujímavosť, PB?

A zamozrejme, odvolavať sa, odvolávať sa, odvolávať sa...

Ale ked som videla, ako včera rozperavali, že socialna ma peniaze na dochodky iba do oktobra, tak veru neviem, neviem...
neviem, na čo v tomto štáte vôbec platíme nejaké odvody. Na dôchodky nemajú, u lekára si musíme všetko platiť....uf, ulavilo sa mi
0 0
milka1619 milka1619

milka1619 je offline (nepripojený) milka1619

Za aké obdobie Vám SP dáva pokuty?
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

milka1619 Pozri príspevok
Za aké obdobie Vám SP dáva pokuty?
podla mojich vedomosti od januára 2009
0 0
milka1619 milka1619

milka1619 je offline (nepripojený) milka1619

Výška pokút SP sa mi zdá ako úžera. Ani DÚ nemá takú výšku pokút za 1/4 ročné výkazy ako si stanovila SP.
0 0
luka82 luka82

luka82 je offline (nepripojený) luka82

Mojej kamarátke prišla pokuta za obdobie 10,11,12/2008 v celkovej výške na Sk 30.000,--. Samozrejme z PB a samozrejme sme sa odvolali. Vrcholom všetkého je, že za bdobie 2/2009 podala mesačný výkaz osobne na pobočke v Dca, orazili jej kópiu a napriek tomu jej prišla o dva týždne výzva na predloženie uvedeného výkazu!!!!! To je vrchol drzosti, ale nestalo sa to po prvý krát! Mám s tým osobnú skúsenosť, preto výkazy nedávam poštou, ale osobne a oraziť kópiu.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Áno, je to smutné, keď nás kvôli ich vlastnému mrníku dokopávajú k osobnému kontaktu, čo sa týka odovzdávania dokladov. Na druhej strane je milé vychutnať si ich "", keď im predložíme našu kópiu, na ktorej ich vlastný pracovník potvrdil podpisom a pečiatkou prevzatie originálu.
0 0
ROBOTA ROBOTA

ROBOTA je offline (nepripojený) ROBOTA

Môj spôsob komunikácie so SP : keď si ma predvolali, že nemám pre zákazníka odovzdaný nejaký výkaz, ukázala som im moju opečiatkovanú kopiu a keď chceli kopiu, tak som v rozčúlení asi po desiatom raze odpovedala - hľadajte si, ja svoje doklady mám...
0 0
optimistka optimistka

optimistka je offline (nepripojený) optimistka

optimistka
mne dnes prišla výzva zo SP na uhradu nedoplatku vo výške 0,05 eur, prepočítané na skk 2,-
toto je podľa mňa absurdistan
asi tým pomôžem v tej mizérii akej sa momentálne SP nachádza vylepšiť rozpočet na výplatu dôchodkov od 10/09
koľko stálo poštovné ? koľko je plat pracovníčky SP ? koľko bude stáť moja úhrada v banke ?
podotýkam že výzva prišla zo SP pobočka PB
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

optimistka Pozri príspevok
mne dnes prišla výzva zo SP na uhradu nedoplatku vo výške 0,05 eur, prepočítané na skk 2,-
toto je podľa mňa absurdistan
asi tým pomôžem v tej mizérii akej sa momentálne SP nachádza vylepšiť rozpočet na výplatu dôchodkov od 10/09
koľko stálo poštovné ? koľko je plat pracovníčky SP ? koľko bude stáť moja úhrada v banke ?
podotýkam že výzva prišla zo SP pobočka PB

keby to nebolo do plaču, tak je to celé jedna veľká sranda

Fakt je zaujímavé, že stále sa tu hovorí iba o PB
0 0
optimistka optimistka

optimistka je offline (nepripojený) optimistka

optimistka
a do plaču je podľa mňa aj to, že sám p. Munko rozpošle štyridsiatnikom a starším list do konca jun , aby vystupili z 2 piliera, kde sa na toto berú peniaze ?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať