Zavrieť

Porady

Pokuta - Sociálna poisťovňa

ivab ivab

ivab je offline (nepripojený) ivab

Ahojte, dnes som skoro dostala šok. Sociálna poisťovňa mi poslala pokutu za neskoré prihlásenie do registra o 4 dni. Za jeden deň 1,66€. Stalo sa to už niekomu? To už budú pokutovať ozaj všetko... Horšie je, že niekedy sa to skráta nedá skôr nahlásiť...
Usporiadat
Gabhus Gabhus

Gabhus je offline (nepripojený) Gabhus

Ďakujem, ja viem že sú to skôr filozofické otázky, ale vieš, mne je toho chalana ľúto, je fakt solídny a keby sa bol aspoň vtedy spýtal, no už nič, budeme čakať koľko "nasolia". Ale aj tak vďaka za reakciu.
0 0
Ester plus Ester plus

Ester plus je offline (nepripojený) Ester plus

K tejto téme sa už dlhšie vedie diskusia ale zatiaľ nikto nenapísal ako to dopadlo v prípade odvolania. Boli tie pokuty naozaj také likvidačné?
0 0
Maja2 Maja2

Maja2 je offline (nepripojený) Maja2

Ester plus Pozri príspevok
K tejto téme sa už dlhšie vedie diskusia ale zatiaľ nikto nenapísal ako to dopadlo v prípade odvolania. Boli tie pokuty naozaj také likvidačné?
Ja som tu pisala, ze sme dostali pokutu 332 € za nepodanie vykazu. Po napisani odvolania, ustredie to znizilo na 100 € s tym, ze to musime zaplatit. Do toho prisiel list, co asi posielali vsetkym, ze socialka dava generalny pardon na penale, ak firmy douhradzaju platby. My nedlhujeme ani korunu, teda euro. A napriek tomu pokutu platit musime. Kde je tu spravodlivost.
0 0
Gabhus Gabhus

Gabhus je offline (nepripojený) Gabhus

Ahojte, mala som tu otázku týkajúcu sa SP. Behali sme, behali, telefonovali,pýtali sme sa a nakoniec výsledok bol taký:
- pracovníci vlastne neboli zamestnancami - bol to jednorázový príjem na zmluvu o dielo, teda poistný vzťah nevznikol a SZČO nemal byť prihlásený ako zamestnávateľ, nemal podávať prihlášky, odhlášky a nemal ani platiť - to všetko sme sa dozvedeli až potom, čo som zadala otázku
- milá pracovníčka SP si to všetko overila, skontrolovala zmluvy, popýtala sa nadriadených
- výsledok - všetko sa stornovalo, prihlášky, odhlášky a zaplatené odvody, ktoré zaplatené byť nemali, SP vráti
- žiadna pokuta, nič, v SP boli celkom ústretoví a naše nervy sú čím ďalej, tým viac kdesi tam...... Ale v podstate som milo prekvapená jednaním, ochotou atď.
0 0
dasa.hlasna dasa.hlasna

dasa.hlasna je offline (nepripojený) dasa.hlasna

Dostal už niekto pokutu za neskoré podanie ELDP?
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať