Zavrieť

Porady

Pokuta - Sociálna poisťovňa

ivab ivab

ivab je offline (nepripojený) ivab

Ahojte, dnes som skoro dostala šok. Sociálna poisťovňa mi poslala pokutu za neskoré prihlásenie do registra o 4 dni. Za jeden deň 1,66€. Stalo sa to už niekomu? To už budú pokutovať ozaj všetko... Horšie je, že niekedy sa to skráta nedá skôr nahlásiť...
Usporiadat
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Mám otázku : za akú dlhú dobu po osobnej návšteve SP a oprave chybných údajov (chyby v odhláškach zamestnancov) sa vám správne údaje objavili aj v EZU?
0 0
Ester plus Ester plus

Ester plus je offline (nepripojený) Ester plus

Dáša_ Pozri príspevok
Mám otázku : za akú dlhú dobu po osobnej návšteve SP a oprave chybných údajov (chyby v odhláškach zamestnancov) sa vám správne údaje objavili aj v EZU?
Asi pred 2-3 týždňami som bola v SP, chyby sa odstránili vidím to aj keď si dám podľa mena vyhľadať RLFO ale napriek tomu, keď sa prihlásim do EZU stále mi hlási tú istú chybu.
0 0
karinôčka karinôčka

karinôčka je offline (nepripojený) karinôčka

Ja som volala s našou pobočkou Sociálnej poisťovne. Mala som dvoch zam-co, ktorí boli vo výkaze roku 2005 navyše a bolo ich treba odstrániť. Nevedeli mi poradiť ako to urobiť cez EZU, aby ich tam neuvádzalo. Ale nakoniec mi jedna z pracovníčok povedala, že zatiaľ to mám nechať tak, že pravdepodobne tam pri preklápaní vznikla chyba na ich strane a uvidíme pri odoslaní budúco mesačného výkazu. Majú na tom ešte pracovať.
0 0
L-M L-M

L-M je offline (nepripojený) L-M

Ja som posielala doteraz výkazy len obyčajne- poštou.
Tuším to začnem posielať doporučene.
Ako sa to dá skontrolovať, či to máme o.k, keď neposielame elektronicky?
Do VšZP- som posielala 2x doporučene jedno oznámenie a aj tak im, ževraj neprišlo, tak po troch mesiacoch doťahovania som to poslala emailom a všetko bolo v ten deň O.K. To mohli hneď povedať, že to stačí tak.
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Ani pri podávaní cez EZU nemáš istotu, že to majú v poriadku. Ja som dokladovala zamestnanca a mala som vytlačené odhlášku aj prihlášku akceptovanú. Pýtala som sa, že ako je to možné, že to nemajú keď to mám akceptované, tak pokrčila plecom a povedala, tak asi nám to neprešlo. Takže aj tak som jej ho tam musela osobne odniesť a ukázať. Majú tam jednoducho bordel a my robíme 2x tú istú prácu. Aby sme sa nenudili...
0 0
Ester plus Ester plus

Ester plus je offline (nepripojený) Ester plus

Sú pokuty aj za neskoro odovzdanú PN?
0 0
Maja2 Maja2

Maja2 je offline (nepripojený) Maja2

Ester plus Pozri príspevok
Sú pokuty aj za neskoro odovzdanú PN?
Myslim, ze nie. Pokutou je uz to, ze ti nada zamestnanec,ze si to poslala neskoro a on tym padom dostane peniaze o mesiac neskor.

Inak mimochodom, ja som tu pisala, ze som dostala pokutu z PB za neodovzdany vykaz cez EZU - 334 Eur, odvolali sme sa, tak zatial mi prisla odpoved, ze to postupuju vyssie na posudenie a navrhuju pokutu 100 Eur. Tak cakam, co dalej.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Maja2 Pozri príspevok
Myslim, ze nie. Pokutou je uz to, ze ti nada zamestnanec,ze si to poslala neskoro a on tym padom dostane peniaze o mesiac neskor.

Inak mimochodom, ja som tu pisala, ze som dostala pokutu z PB za neodovzdany vykaz cez EZU - 334 Eur, odvolali sme sa, tak zatial mi prisla odpoved, ze to postupuju vyssie na posudenie a navrhuju pokutu 100 Eur. Tak cakam, co dalej.
aha, tuším prvá odpoveď.

A čo navrhujete vy? Tých 100€ alebo idete dalej?
0 0
Maja2 Maja2

Maja2 je offline (nepripojený) Maja2

Dáša_ Pozri príspevok
aha, tuším prvá odpoveď.

A čo navrhujete vy? Tých 100€ alebo idete dalej?
Nebolo to formulovane tak, ze by som ja mala akukolvek moznost sa k tomu vyjadrit. Je to napisane tak, ze postupujeme na druhostupnove posudenie a navrhujeme mu znizit pokutu na 100 €. Cize pravdepodobne na ustredie soc.poist. a mozno si uvedomili, ze tymi 334 € na pobocke prestrelili, tak navrhuju znizit to na 100 €.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Jara Pozri príspevok
Ešte si predstavte to, že jednu chybu som mala z roku 2008 a to bolo posielane cez EZU a mala som doklad prihlášku aj odhlášku vytlačenú z počítača, že akceptované, tak som jej to tam otrčila. Ani pracovníčka SP nechápala, že to ukazuje chybu. Majú tam fakt riadny "mrník", to je Porada v niektorých témach amatér...
No mne nevykázalo prihláseného dohodára elektronicky /prijatého a akceptovaného/ v máji 2009
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Ester plus Pozri príspevok
Asi pred 2-3 týždňami som bola v SP, chyby sa odstránili vidím to aj keď si dám podľa mena vyhľadať RLFO ale napriek tomu, keď sa prihlásim do EZU stále mi hlási tú istú chybu.
Aj mne sa objavujú, ale pracovníčka v SP mi povedala, že si to nemám všímať, že ešte aj 2 mesiace sa budú objavovať. Vraj to nevadí... Je potrebné si všímať, či nenaskočil niekto nový. "Toť" vyjadrenie kompetentnej
0 0
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

Jara Pozri príspevok
Aj mne sa objavujú, ale pracovníčka v SP mi povedala, že si to nemám všímať, že ešte aj 2 mesiace sa budú objavovať. Vraj to nevadí... Je potrebné si všímať, či nenaskočil niekto nový. "Toť" vyjadrenie kompetentnej
Ale ako si to nevšímať, keď už od júla nebude výkaz kvôli takým chybám nebude akceptovaný
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Povedala, že ak to tam ona ma opravené, tak vraj bude akceptovaný. To je vraj len také všeobecné upozornenie . Uvidíme , keď budeme posielať. Pani povedala , že všetko je v poriadku tak nech som bez obáv. Ostáva teda veriť.
0 0
resola resola

resola je offline (nepripojený) resola

Ahojte, aj ja som dnes dostala pokutu zo SP za oneskorené odhlásenie zamestnávateľa 332 € . Som taka rozčulena , že určite mam tlak 200. Všetko platim načas , aby mi nenaučtovali penale a teraz toto.Prosím, môže mi niekto poslať vzor odvolania .
Ďakujem
0 0
Katta Katta

Katta je offline (nepripojený) Katta

Ahojte, prosím Vás mal niekto z Vás kontrolu v Leviciach? Aj tam sú takéto pokuty za neskoré zaslenie MV?
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Maja2 Pozri príspevok
Myslim, ze nie. Pokutou je uz to, ze ti nada zamestnanec,ze si to poslala neskoro a on tym padom dostane peniaze o mesiac neskor.

Inak mimochodom, ja som tu pisala, ze som dostala pokutu z PB za neodovzdany vykaz cez EZU - 334 Eur, odvolali sme sa, tak zatial mi prisla odpoved, ze to postupuju vyssie na posudenie a navrhuju pokutu 100 Eur. Tak cakam, co dalej.
Dalšie posunutie na nadriadený orgán. To isté, akurát iba jeden dohodár. Navrhujú pokutu znížiť na 16 €.

Dobry rozdiel, ani to neviem v % rýchlo vypočítať
0 0
Ester plus Ester plus

Ester plus je offline (nepripojený) Ester plus

Neviete od kedy platí povinnosť uvádzať v RLFO výkon práce v štáte?
0 0
Ester plus Ester plus

Ester plus je offline (nepripojený) Ester plus

Ester plus Pozri príspevok
Neviete od kedy platí povinnosť uvádzať v RLFO výkon práce v štáte?
Takže je to od 31.7.2008.
0 0
Gabhus Gabhus

Gabhus je offline (nepripojený) Gabhus

Chceli by sme sa spýtať - SZČO zrušil živnosť a odhlásil sa ako SZČO zo SP. Zabudol sa však odhlásiť ako zamestnávateľ - zamestnával dvoch pracovníkov na dohodu. Toto všetko bolo k dátumu 31. 12. 2007. Od 1.1.2008 založil s. r. o., je v nej zamestnancom, zamestnáva ďalších 4 ľudí síce len na dohody, ale zamestnáva. Počas trvania s. r. o. nemal ani raz oneskorené podanie výkazov, oneskorené platby a pod. Pracovníčka v SP mi oznámila, že pokuta je 10.- SK na deň. Ako to vlastne je? Nejakú pokutu hádam áno - ale akú? Rozlišuje sa medzi "poriadnym" poistencom (zamestnávateľom) a neporiadnym? Predsa nemôžu dať generálny pardon firmám čo dlhujú milióny a takým, čo zabudnú poslať blbý výkaz alebo odhlášku dať likvidačnú pokutu. Alebo môžu? Ako to vlastne je?
Ja viem že môžu, ale pripadá mi nespravodlivé, že poriadne chlapčisko zacvaká a iný.....
Pomohlo by odvolanie? Síce ešte nie je ani pokuta, ale aj tak sa pýtame. Ak by niekto vedel..... Ďakujeme
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Gabhus Pozri príspevok
Chceli by sme sa spýtať - SZČO zrušil živnosť a odhlásil sa ako SZČO zo SP. Zabudol sa však odhlásiť ako zamestnávateľ - zamestnával dvoch pracovníkov na dohodu. Toto všetko bolo k dátumu 31. 12. 2007. Od 1.1.2008 založil s. r. o., je v nej zamestnancom, zamestnáva ďalších 4 ľudí síce len na dohody, ale zamestnáva. Počas trvania s. r. o. nemal ani raz oneskorené podanie výkazov, oneskorené platby a pod. Pracovníčka v SP mi oznámila, že pokuta je 10.- SK na deň. Ako to vlastne je? Nejakú pokutu hádam áno - ale akú? Rozlišuje sa medzi "poriadnym" poistencom (zamestnávateľom) a neporiadnym? Predsa nemôžu dať generálny pardon firmám čo dlhujú milióny a takým, čo zabudnú poslať blbý výkaz alebo odhlášku dať likvidačnú pokutu. Alebo môžu? Ako to vlastne je?
Ja viem že môžu, ale pripadá mi nespravodlivé, že poriadne chlapčisko zacvaká a iný.....
Pomohlo by odvolanie? Síce ešte nie je ani pokuta, ale aj tak sa pýtame. Ak by niekto vedel..... Ďakujeme
Len si domýšľam, že pokutu očakávate za neodhlásenie sa zamestnávateľa /FO/. Tú ak dostanete, samozrejme sa môžete odvolať a čakať na výsledok- myslím, že nebude taká prudká..

Ostatné otázky sú skôr filozofického charakteru. FO a PO nemá z hľadiska SP nič spoločné a pokuty posudzuje podľa druhu porušenia, t.j. v tomto prípade neodhlásenie sa FO...
Naposledy upravil evina : 06.07.09 at 16:40
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať