Zavrieť

Porady

MRP účtovníctvo-nová verzia!

ekonomka
Stiahla som si poslednú aktualizáciu MRP pod WIN 4.30 (375) a po funkcii prečíslovanie skupín zápisov podľa dátumu, resp. prečíslovanie zápisov podľa dátumu mi ostal účtovný denník úplne prázdny. Vypísalo mi : "table is busy". Našťastie som mala zálohované dáta. Ako je to možné? Ktorý odvážlivec sa na to pozrie? Doporučujem zálohovať dáta!
Príjemný víkend prajem všetkým!
Usporiadat
alex1 alex1

alex1 je offline (nepripojený) alex1

Už je verzia MRP PU WIN 4.30(376).
0 0
Valika Valika

Valika je offline (nepripojený) Valika

ekonomka
Čo znamená údržba dát?
0 0
Janca Janca

Janca je offline (nepripojený) Janca

Nová verzia je stiahnutá, ale vidíš zálohovanie som si riadne ešte nevšimla.

Valika: Naozaj stručne: konzistencia, kontrolá dát v databáze. Mal by to mať každý software v sebe.
0 0
Valika Valika

Valika je offline (nepripojený) Valika

ekonomka
Dosť nerozumiem, aj ja som si stiahla novú verziu už to pekne prečísluje účt.denník a ostanú tam všetky údaje, hurá! Ale v údržbe dát je oprava indexov,zálohovať,obnoviť, údržba dát. A tej poslednej položke nerozumiem, čo to robí. Vdaka.
0 0
pingino pingino

pingino je offline (nepripojený) pingino

Valika
Ale v údržbe dát je oprava indexov,zálohovať,obnoviť, údržba dát. A tej poslednej položke nerozumiem, čo to robí. Vdaka.
Udaje su ulozene databazovych suboroch, ked zmazes nejaky zaznam, tento sa v skutocnosti nezmaze ale len sa "oznaci" na zmazanie. Naozaj sa zmaze az pri spusteni tejto funkcie. A tiez plati to co pisala Janca: "konzistencia, kontrolá dát v databáze"
0 0
Valika Valika

Valika je offline (nepripojený) Valika

ekonomka
Treba občas spúšťať túto funkciu údržba dát?
0 0
pingino pingino

pingino je offline (nepripojený) pingino

Janca
vo verzii ktorú som mala nešlo cez program urobiť zálohu na nič iné len disketu, z nej to samozrejme dávam aj ja na tebou spomínané média.
No, zalohovaciu cestu mozem zvolit aj na USB kluc, ten sa predsa tiez sprava ako ako bezny disk/disketa.

A co sa tyka priameho zalohovania na CD/DVD z programu, bolo by potrebne nainstalovat napalovaci softver, ktory to podporuje (osobne som ziadny neskusal).
0 0
pingino pingino

pingino je offline (nepripojený) pingino

Valika
Treba občas spúšťať túto funkciu údržba dát?
No po vypadku el. prudu vzdy.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Ja si cez deň zálohujem na hard disk a potom keď končím si túto zálohu prenesiem na CD alebo USB kľúč. Diskety nepoužívam.
0 0
zuveska zuveska

zuveska je offline (nepripojený) zuveska

Co to tu citam? Ja som dnes nainštalovala novu verziu a precislovala som dennik bez problemov. Budete tam mat asi nejake ine haluze. Inak automaticke zalohovanie sa nastavuje: funkcie, nastavenie, program a v chlieviku automaticke zalohovanie musis mat fajku, potom OK a je to. Mne sa toto stalo, ked som stahovala data z DOS verzie do win verzie. Pomohli mi v Brezne. Poslala som nejake subory mailom a po opravení som ich natiahla do win verzie. Je pravda, že ich bolo treba trosku surit ale pomohli.
A ešte na zaver, robila som v DOS-e od r. 1995. S JU som presla na win pred dvoma rokmi, PU robim dalej v DOS verzii. Robi sa v nej rozhodne lepšie. Je prepracovanejšia.
Pozdravujem, Zuzana.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Vo verzii 4.30. 375 blblo to prečíslovanie, ale v novšej 376 to už funguje.
0 0
Katty Katty

Katty je offline (nepripojený) Katty

ahojte včera sa mi stalo že mi nešla v MRP Win v sklade urobiť inventúra tovaru. Vyhodilo mi to anglicku chybovú hlášku.Nestalo sa vám to. Hneď som posielala printscreen do MRP ale zatial neodpovedali.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Mne zatiaľ inventúra funguje.

Katty
ahojte včera sa mi stalo že mi nešla v MRP Win v sklade urobiť inventúra tovaru. Vyhodilo mi to anglicku chybovú hlášku.Nestalo sa vám to. Hneď som posielala printscreen do MRP ale zatial neodpovedali.
0 0
Jana Fiľarská Jana Fiľarská

Jana Fiľarská je offline (nepripojený) Jana Fiľarská

živnostníčka - vedenie účt. ev. ...viac
Vždy si dáta nielen zálohujem ale predtým aj prečíslujem a nikdy mi to ešte nespravilo. Máš dobre nastavenia? Kedysi som účtovala v POHODE a tam som sa s tým stretla. Pri ročnej uzávierke so šibeničným termínom. Chápem ťa.
0 0
Jana Fiľarská Jana Fiľarská

Jana Fiľarská je offline (nepripojený) Jana Fiľarská

živnostníčka - vedenie účt. ev. ...viac
V diskutovanej verzii mi blblo zadávanie počtu v dod. fa. Musela som surovo ukončiť program.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať