Zavrieť

Porady

Recepty s obrázkami - rôzne

43 ročná účtovníčka
Mám rada keď pri receptoch sú aj obrázky tak niečo tu priložím možno nájdete niečo aj pre seba
Naposledy upravil Monika C. : 24.05.09 at 11:28
Usporiadat
Reprografia Reprografia

Reprografia je offline (nepripojený) Reprografia

Prikladám aj ja jeden veľmi dobrý a ľahký recept, ale bez obrázku. Dúfam, že nevadí. Toto jedlo je vhodné pri väčších návštevách. Ja ho robím väčšinou na Vianoce alebo Veľkú noc. Myslela som si, že som ho už na poradu "prilepila", ale nenašla som ho. Ak tu niekde je, tak sorry za duplikát
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

Táto otázka možno nepatrí sem ale chcem sa spýtať. Syrové guľky. Získala som recept asi pred 6 rokmi. Vajíčko a strúhaný syr čo to znesie. Ochutenie aké chceš.. vegeta.. možno pridať aj šunku.. mne sa tam páči dať iba pažítku alebo posekanú celerovú vňať. Urobiť guľky a obaliť v strúhanke. Po túto časť sa mi to darí. Vyprážanie mi tie guľky deformuje. Chcela by som ich pekné guľaté. Má s tým niekto skúsenosti? Možno vadilo aj to, že som ich urobila deň pred tým dala do mrazničky. Vyprážala som ich tesne pred oslavou. Má s tým niekto skúsenosti? V septembri robím oslavu pre 13 ľudí a chcem ju spraviť celú syrovú. Záleží mi na tom.
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
2009 Pozri príspevok
Táto otázka možno nepatrí sem ale chcem sa spýtať. Syrové guľky. Získala som recept asi pred 6 rokmi. Vajíčko a strúhaný syr čo to znesie. Ochutenie aké chceš.. vegeta.. možno pridať aj šunku.. mne sa tam páči dať iba pažítku alebo posekanú celerovú vňať. Urobiť guľky a obaliť v strúhanke. Po túto časť sa mi to darí. Vyprážanie mi tie guľky deformuje. Chcela by som ich pekné guľaté. Má s tým niekto skúsenosti? Možno vadilo aj to, že som ich urobila deň pred tým dala do mrazničky. Vyprážala som ich tesne pred oslavou. Má s tým niekto skúsenosti? V septembri robím oslavu pre 13 ľudí a chcem ju spraviť celú syrovú. Záleží mi na tom.
neskúšala si fritovací hrniec? guľky budú plávať v oleji...
0 0
ErikaDP ErikaDP

ErikaDP je offline (nepripojený) ErikaDP

Nemam to vyskušané, ale skus bielok vyšľahať na sneh a tak zmiešať so syrom.
0 0
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
2009 Pozri príspevok
Autora nepoznám ale verím bude rád ak bude chutiť. Syrovú roládu robím často. Dám svoj recept?!?!
40 dkg syru /Eidamu/ dať do mikroténového sáčku a povariť. To je najťažšia časť práce lebo je treba odhadnúť kedy je ..nie roztečený ale dá sa vyvaľkať. Plnka akákoľvek. Ja robím 2 varianty
Rokfortová : Niva, cibuľka/v lete aj vňať/ a maslo.. To ľúbi ocino k pivu
Pre ostatných. Roztierateľný syr, maslo, šunka /saláma/nakrájaná na drobno a pre farbu jedna paprika, zelená, žltá a červená, môže byť pažítka a čokoľvek Vás napadne.. aj vajce na tvrdo sa dá.. čokoľvek ale ak sa to robí pre viac ľudí nepreháňať.. Olivy, paradajka.. aj kaviár radšej dať mimo..
Plnka by mala byť pripravená dopredu.. natierať a rolovat syr.
Výhoda? Dá sa to pripraviť deň pred oslavou a chutí to.
2009- ako dlho ten Eidam varíš? Necháš ho potom vychladnúť a potom ho vaľkáš?
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
Ja Eidam nevarím, vložím ho do vriacej vody, prikryjem a po 18 minútach vytiahnem....
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

Lenka1979 Pozri príspevok
2009- ako dlho ten Eidam varíš? Necháš ho potom vychladnúť a potom ho vaľkáš?
40 dkg je maximum čo sa dá variť a vyvaľkať bez toho aby si to rozvarila. Čas nemám ja to vyberiem a skúšam. 30dkg na menšiu roládu je lepšie. Tam sa to nedá pokaziť. Ja budem robiť menšie rolády. Nebude sa to trhať pri vaľkaní. Ja rozprestriem na stôl 2 pozdĺžne rozrezané mikroténové sáčky. Rýchlo tam natriem plnku a rolujem. Dám do chladničky a na druhý deň iba pokrájam a podávam
p.s. Samozrejme vychladnúť nie.. musíš pracovať rýchlo
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

alla66 Pozri príspevok
neskúšala si fritovací hrniec? guľky budú plávať v oleji...
Nemám fritovací hrniec. Kvôli guľkám ho kupavať nebudem. :-( v reále nevyprážam. Ale tie guľky bola výnimka a boli celkom ponorené vo fritovacom oleji
0 0
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
2009 Pozri príspevok
40 dkg je maximum čo sa dá variť a vyvaľkať bez toho aby si to rozvarila. Čas nemám ja to vyberiem a skúšam. 30dkg na menšiu roládu je lepšie. Tam sa to nedá pokaziť. Ja budem robiť menšie rolády. Nebude sa to trhať pri vaľkaní. Ja rozprestriem na stôl 2 pozdĺžne rozrezané mikroténové sáčky. Rýchlo tam natriem plnku a rolujem. Dám do chladničky a na druhý deň iba pokrájam a podávam
p.s. Samozrejme vychladnúť nie.. musíš pracovať rýchlo
aha, OK, vďaka, budem to skúšať. Ešte ako dlho to varíš? Stačí ako píše alla66 - 18 minút? Ale ona to nevarí.
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

ErikaDP Pozri príspevok
Nemam to vyskušané, ale skus bielok vyšľahať na sneh a tak zmiešať so syrom.
Tie guľky spravím so surovín dobre. Vyprážanie mi to pokazí. Skúšala som to naposledy pred 5 rokmi. Malo to úspech iba tvar sa mi nepáči
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

Lenka1979 Pozri príspevok
aha, OK, vďaka, budem to skúšať. Ešte ako dlho to varíš? Stačí ako píše alla66 - 18 minút? Ale ona to nevarí.
Vlastne čo je varenie? ide o to aby ten syr zmäkol a mohla si s tým pracovať. all66 má iný prístup ale ciel je ten istý. Možnosť vyvalkať syr
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
2009 Pozri príspevok
Tie guľky spravím so surovín dobre. Vyprážanie mi to pokazí. Skúšala som to naposledy pred 5 rokmi. Malo to úspech iba tvar sa mi nepáči
Na panvici máš guľky položené na dne...ak ich vložíš do friťáka, budú plávať...ak majú kamarátky fritovací hrniec, vyskúšaj z malej dávky...sama zistíš.
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

alla66 Pozri príspevok
Na panvici máš guľky položené na dne...ak ich vložíš do friťáka, budú plávať...ak majú kamarátky fritovací hrniec, vyskúšaj z malej dávky...sama zistíš.
Ja nevyprážam jedlá. Toto je výnimka. Mám ale možnosť si požičať fritovací hrniec od sestry. Vyskúšam budúci výkend na malej vzorke. Ale nezdá sa mi to. Boli celé ponorené v oleji. Inú chybu robím.
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
2009 Pozri príspevok
Ja nevyprážam jedlá. Toto je výnimka. Mám ale možnosť si požičať fritovací hrniec od sestry. Vyskúšam budúci výkend na malej vzorke. Ale nezdá sa mi to. Boli celé ponorené v oleji. Inú chybu robím.
Ponorené boli, ale dotýkali sa dna....nechám sa prekvapiť, daj vedieť, ako dopadneš
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

:-) dám
0 0
Reprografia Reprografia

Reprografia je offline (nepripojený) Reprografia

prikladám niečo zo zeleniny
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

Niečo sladké.
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

Rýchle recepty
0 0
jana007 jana007

jana007 je offline (nepripojený) jana007

2 0
smudla smudla

smudla je offline (nepripojený) smudla

Lenka1979 Pozri príspevok
aha, OK, vďaka, budem to skúšať. Ešte ako dlho to varíš? Stačí ako píše alla66 - 18 minút? Ale ona to nevarí.
Ahoj, dievčatá, k tej syrovej roláde...
..svojho času som sa tiež namordovala, než som vyguľkala súci plát z vareného syra...potom ma napadlo, že som niekde videla úplne tenulinký plát, naplnený plnkou, skúsila som to trochu inak, a funguje to.
Syra sa spotrebuje menej, ide to rýchlo, odpadne drina pri vaľkaní a máme istotu, že je plát je rovnomerný..
Podstatná je kvalita syra, najviac sa mi osvedčil Eidam s vyšším obsahom tuku, t.j. okolo 45% ( inak už som ju robila aj s údeného a tiež fajn):

Najprv je potrebné pripraviť si plnu (aká komu vyhovuje, šunková, syrová, cesnaková atď).
Použijeme Eidam nakrájaný na plátky. Zhruba 14-16 plátkov = počet záleží od toho, aký má syr tvar (niekedy sú plátky väčšie, niekedy menšie).
Plech na pečenie obrátime na druhú stranu, prikryjeme alobalom a naň naukladáme plátky syra tak, aby sa vzájomne prekrývali = postačí cca 0,5 - 1cm. Vložíme do rúry, rozohriatej asi na 150°C, chvíľu počkáme, aby syr trochu roztavil a spojil..Dľžka času závisí od hrúbky syra, odporúčam radšej trochu hrubšie, než sa bežne v obchode krájajú, t.j. nie úplné "priesvitky"

Potom už len stačí vybrať z rúry, spolu s alobalom šupnúť na dosku, naplniť plnkou...albobal zároveň poslúži na zatočenie do rolády...Zabalenú roládu potom treba už len nechaž stuhnúť...
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať