Zavrieť

Porady

Ako sa stratit v Europe ako narod

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Dnes som si precitala v jednom slovenskom denniku zaujimavy rozhovor s byvalym holanskym velvyslancom na Slovensku Robom Swartbolom a v strede tohto inak poucneho clanku som si musela precitat jednu otazku aj tri krat, lebo som meverila vlastnym ociam a neda mi nepodelit sa s touto "lahodkou" aj s vami. Redaktorka Zuzana Ulicianska tam polozila nasledovnu otazku : Posobili ste predtym aj vo Washingtone, Co ste si oblubili na nasej provincnej kulture? No, co na to povedat, ja sa hanbim za tuto pani redaktorku, nie som ziadny nacionalista, ale som clenkou slovenskeho naroda , nie sme dokonali, ale kto je?, ale takto sa sam podcenit, nasa kultura je bohata a pestra a urcite obohacuje europsku zmes kultur a to si od kazdeho vyprosim, aby ju oznacoval za provincnu! Nakoniec sam pan exvelvyslanec ju umravnil svojou odpovedou: Bratislava nie je velka, ale ak si zoberieme hudbu, operu, kvalitu spevakov ci baletu, moze polahky sutazit s Europou. Aj vasa otazka naznacuje iste podcenovanie sa: My sme len Slovaci. Trochu viac sebavedomia by vam mohlo pomoct presadit sa aj v zahranici. Este, ze nas zastanu druhi proti samym sebe.
Usporiadat
Slayer666 Slayer666

Slayer666 je offline (nepripojený) Slayer666

Dostal si ma, fakt som to nepostrehol.
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Marianna01 Pozri príspevok
Je absolútne nedôležitá, ver mi. Teraz sa javí možno ako dôležitá, opýta sa pár nevhodných otázok, pár ľudí sa nad tým pozastaví, väčšina si to ani neuvedomí a veľká väčšina ani neprečíta. Pán veľvyslanec sa bude čudovať ešte pár mesiacov. A potom? Upadne do zabudnutia. Aj u neho, aj u nás. Nie je dôležitá, dávam jej veľmi malú šancu, aby sa vypracovala tak, aby sme o nej o pár rokov ešte počuli. Z hľadiska témy, ktorú tu rozoberáte - história, minulosť, budúcnosť - nuž, rovnako dôležitá ako my všetci. Je členkou nášho národa - koniec, nič viac, nič menej.
Myslím si, že všetko je to uhol pohľadu. Či pani redaktorku a jej otázku hodnotíš z pozície mora alebo kvapky, prípadne podľa , iných kritérií. Ale verím Tebe, aj viacerým z tejto témy. Pravdu má Danushka, že každý by mal akceptovať svoje korene a mohol by urobiť viac, aby bol na ne hrdý . Páči sa mi jej príspevok o slovanskej vzájomnosti, pretože nikdy z nás nebudú indiánsko africký miešanci! Páčila sa mi, a verím Misomisovej definícii úspešnosti národa. Páčili sa mi príspevky Tetrisss a rozumiem, čo ju na príspevku redaktorky naštvalo. Pravdivý bol príspevok Ondrejvla, a aj s takou definíciou vlastenectva možno len súhlasiť. Ale nikdy nebudem súhlasiť s tézou, že sa zabíja pre príliš veľa hrdosti, hlavne ak to má byť jediná “múdra veta”, ktorá mala byť v téme povedaná. Príliš veľa hrdosti sa hovorí zvrátenosť.
Naposledy upravil Petra Nová : 10.06.09 at 16:09
0 0
wegamizi wegamizi

wegamizi je offline (nepripojený) wegamizi

buchač Pozri príspevok
Slayer666

Necitujem naschvál príspevok , nakoľko to nie je potrebné .

Len otázka :

" To si nepostrehol tú iróniu a sarkazmus , keď som menoval uvedených interprétov ? "

Tak isto konceptujem aj iné príspevky , asi budem musieť zmeniť štýl , ale to už nebude ono ..

Dvorského som naschvál nemenoval , lebo oproti Babjakovi je to pán Spevák ...

Nagy ? Tak ten je všetko možné , len spevák nie .....Je to proste chlapec z malého mestečka neďaleko Košíc / Prešov / , ako sa bol raz vyjadril sám ...potom prišiel doomov koncertovať a do Blavy musel ísť s tmavými okuliarmi ...Bol proste hrdý na svoj pôvod , hehe..
Nech ta nenapadne meni svoj styl. Sme tu aj taki, co tomu rozumieme a nas to bavi. Moj manzel ma ten isty styl, som na to zvyknuta. Nemozeme byt vsetci rovnaki, bola by to nuda, nie?
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
Petra Nová Pozri príspevok
Myslím si, že všetko je to uhol pohľadu. Či pani redaktorku a jej otázku hodnotíš z pozície mora alebo kvapky, prípadne podľa , iných kritérií. Ale verím Tebe, aj viacerým z tejto témy. Pravdu má Danushka, že každý by mal akceptovať svoje korene a mohol by urobiť viac, aby bol na ne hrdý . Páči sa mi jej príspevok o slovanskej vzájomnosti, pretože nikdy z nás nebudú indiánsko africký miešanci! Páčila sa mi, a verím Misomisovej definícii úspešnosti národa. Páčili sa mi príspevky Tetrisss a rozumiem, čo ju na príspevku redaktorky naštvalo. Pravdivý bol príspevok Ondrejvlado, a aj s takou definíciou vlastenectva možno len súhlasiť. Ale nikdy nebudem súhlasiť s tézou, že sa zabíja pre príliš veľa hrdosti, hlavne ak to má byť jediná “múdra veta”, ktorá mala byť v téme povedaná. Príliš veľa hrdosti sa hovorí zvrátenosť.

taktak, aj ja som hrdá na moje korene a tie moje korene sú tam, kam jeden nemenovaný pán chcel nabrať smer s tankami
ale už sa na tom len smejem keď počujem tie jeho výroky ohľadne Maďarov, lebo som prišla nato, že to je jeho imidž,... asi
0 0
Slayer666 Slayer666

Slayer666 je offline (nepripojený) Slayer666

Petra: Dobre, nemusis suhlasit s tou tezou (vieme ktorou). Je to tvoje pravo. Ale prosim nehovor nieco take ako ''hlavne ak to má byť jediná “múdra veta”, ktorá mala byť v téme povedaná.'', to tu nikto nepovedal. Necudujem sa, ze tu so mnou a Bastianom vela ludi nesuhlasi, zjavne vela ludi nase prispevky nechape.

Myslim, ze v tejto teme nebol nikto, koho by bolo narocne pochopit. Ak sa povie ''velmi mudra veta'', je to pozitiv, neviem, ako z toho niekto moze dostat superlativ, a to nehovorim o tom, ak sa to reprodukuje tak, ze je to ''jedina'' mudra veta. Vyskytlo sa tu aj par dalsich pripadov, ale nechajme to tak. Len tolko som chcel, aby sa skratka neprekrucali tvrdenia.
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

Barbara Pozri príspevok
taktak, aj ja som hrdá na moje korene a tie moje korene sú tam, kam jeden nemenovaný pán chcel nabrať smer s tankami
ale už sa na tom len smejem keď počujem tie jeho výroky ohľadne Maďarov, lebo som prišla nato, že to je jeho imidž,... asi
Jeho? Skôr ich nie?

Neviem či nevidíš a nepočuješ dobre alebo sa iba tak tváriš, ale taký imidž má okrem Slotu:
- celá strana SNS
- celé vládne zoskupenie
- "náš" prezident
- a veľká časť hrdých Slovákov

Pravdaže sa veľa z nich snaží tváriť ľudsky a v niektorých momentoch dokážu presviedčať všetkých, akí sú oni kamaráti... Tak ako sa tu snažia niektorí...

Na akú strunu sa brnklo pred prezidentskými voľbami? Nie na Maďarskú?
A prečo? Lebo dobre vedeli čo zaberá na Slovákov.
Ako je to možné, že je vo vláde strana, na ktorej čele stojí vulgárny štváč, čo nerobí nič iné len vkuse uráža jeden celý národ?
Je tam náhodou alebo ho vybrala väčšina? Čo za väčšinu je to? Nie tá čo je najviac hrdá?
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Slayer666 Pozri príspevok
Petra: Dobre, nemusis suhlasit s tou tezou (vieme ktorou). Je to tvoje pravo. Ale prosim nehovor nieco take ako ''hlavne ak to má byť jediná “múdra veta”, ktorá mala byť v téme povedaná.'', to tu nikto nepovedal. Necudujem sa, ze tu so mnou a Bastianom vela ludi nesuhlasi, zjavne vela ludi nase prispevky nechape.

Myslim, ze v tejto teme nebol nikto, koho by bolo narocne pochopit. Ak sa povie ''velmi mudra veta'', je to pozitiv, neviem, ako z toho niekto moze dostat superlativ, a to nehovorim o tom, ak sa to reprodukuje tak, ze je to ''jedina'' mudra veta. Vyskytlo sa tu aj par dalsich pripadov, ale nechajme to tak. Len tolko som chcel, aby sa skratka neprekrucali tvrdenia.
Priznám sa, že si pre mňa ťažko čitateľný. A vieš prečo? Lebo medzi iným si často protirečíš. Aj v tom poslednom príspevku.
Na jednej strane tvrdíš .” ....vela ludi nase prispevky nechape.”. No v ďalšej vete tvrdíš ” ....Myslim, ze v tejto teme nebol nikto, koho by bolo narocne pochopit”.
Nechcem robiť rozbor Tvojich príspevkov, tak ako si to Ty urobil pri príspevkoch Tetrisss. Ale ak si začal s prekrúcaním, tak na ilustráciu uvediem, časť z môjho príspevku:: ” hnala by som ju svinským krokom”. A na to časť Tvojho: "... preto, aby sa tu kazdy vyjadril o tom, aka je ta redaktorka svina, a chcel by som tomu verit aj nadalej.”
A tiež nechcem s Tebou ďalej diskutovať, najmä preto nie, aby si zas niekto nemyslel, že ma teší prikladať polená do ohňa, a aby ma na to nemusel dobromyselne upozorňovať.
0 0
Slayer666 Slayer666

Slayer666 je offline (nepripojený) Slayer666

No, to vidim, ze som. Ale na protirecenie a prekrucanie budes musiet uviest ine priklady.

Ad I:
1, Vela ludi nase prispevky nechape.
2, Myslim, ze v tejto teme nebol nikto, koho by bolo narocne pochopit.

Ako si tieto dva vyroky odporuju?? Nijak. Nie je tazke tu kohokolvek pochopit (aspon podla mna), teda ani mna a Bastiana, no napriek tomu, ani to lahke niektori nedokazete pochopit. Ziadne protirecenie, non sequitur. Vies, ako by vyzeralo protirecenie?

1, Vela ludi nase prispevky nechape.
2, Myslim, ze v tejto teme nebol nikto, kto by bol nepochopeny.

Napriklad takto.

Ad II:
1, hnala by som ju svinským krokom
2, aka je ta redaktorka svina

V nijakom pripade som nereagoval na tvoje vyjadrenie. Ani som si uz nepamatal, ze sa tu nejaky svinsky krok spominal. Ani neviem, ako ta nieco take mohlo napadnut.
Ani som to nemyslel doslova, ze niekto presne povie ''ona je svina'', skratka som to myslel tak, ze kazdy sa nejakym sposobom ohradi. Bolo to myslene obrazne.
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Slayer, napísal si , čo si myslíš, a prosím Ťa, nechajme tie naše "prekáračky" napokoji. Všetko na svete sa dá prekrútiť, všetko možno pochopiť , všetko možno vyvrátiť, atď. Tak aký by to malo význam, keby sme naďalej v tom pokračovali? Žiadny. Takže končím.

A používať metafory v tejto téme nedoporučujem (ak budeš ďalej pokračovať), leda ak v téme "Nekonečná báseň..."
0 0
Slayer666 Slayer666

Slayer666 je offline (nepripojený) Slayer666

Petra Nová Pozri príspevok
Slayer, napísal si , čo si myslíš, a prosím Ťa, nechajme tie naše "prekáračky" napokoji. Všetko na svete sa dá prekrútiť, všetko možno pochopiť , všetko možno vyvrátiť, atď. Tak aký by to malo význam, keby sme naďalej v tom pokračovali? Žiadny. Takže končím.

A používať metafory v tejto téme nedoporučujem (ak budeš ďalej pokračovať), leda ak v téme "Nekonečná báseň..."
OK, ja len tolko, aby ste vsetci citali pozorne, co druhi pisu.

Takze, kde stoji tema vlastne?? Zatial som sa tu ja pokusil vyjadrit o hudbe...niekto by sa tiez mohol k niecomu vyjadrit.
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

Názov tejto témy je "Ako sa stratiť v Európe ako národ", tak tu k tomu napíšem môj názor. Dúfam, že som to pochopil správne (že táto téma nevznikla naozaj ako návod k tomu ).

S úctou a uznaním sa na nás bude pozerať Európa vtedy, keď sa o to sami zaslúžime. Už som to tu písal, že história, bryndza a Tatry je málo. Každý môže k dielu priložiť ruku. Či už je činný v oblasti kultúry, vedy, vzdelávania, techniky... ale aj všetci ostatní, nech sú to predavači, úradníci atď.

Keď som na návšteve v cudzom štáte, tak hodnotím vyspelosť národa aj podľa toho ako sa tam cítim, resp. ako sa tam ku mne správajú. Pre mňa je to asi najdôležitejší ukazovateľ vyspelosti. Môžu mať históriu akú chcú, a aj krajinu nádhernú ako z rozprávky, keď sú neochotní a arogantní, tak to hodnotím oddelene. Bolo by to asi naozaj divné pozerať sa na niekoho ako na úžasného len preto, lebo sú u nich nádherné hory alebo preto, že majú v dejinách zapísané významné osobnosti.

A aké správanie prevláda v našich obchodoch, reštauráciách, kaviarňach, úradoch?

Tiež je akýmsi ukazovateľom stavu krajiny aj politika, aká sa v tom ktorom štáte robí. Ak s tým nesúhlasíte, tak sa nad tým zamyslite na chvíľu (ak máte čas ). Aj tí politici predsa prišli do nej nie z Marsu, ale z radov "obyčajných ľudí". A druhá vec je, že ich tam volia ľudia. Tá voľba nie je výber mačky z vreca. Naši politici sú dosť jasne čitateľní. Takže výhovorky neobstoja.

A koho si volia Slováci?

Môžeme vykrikovať reči typu: "Máme byť na čo hrdí. Vždy keď cestujem naprieč Slovenskom, tak si vravím aké je to naše Slovensko nádherné." , ale na to aby sme mohli byť naozaj hrdí by to stačiť nemalo.
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Bastian v tom mas pravdu, ci mi veris, ci nie, ale nebolo to umyselne, teraz, po tvojom upozorneni som to este raz pozrela, je tam slovo provincnejsia kultura,ale mne to zmysel vobec nemeni. A o inom prekrucani, to su zase tvoje vymysly, pozri si to este raz, necitovala som tvoj prispevok, ale dolozeny inymi vyjadreniami, autorka tohto prispevku sa tam dokonca ospravedlnovala po tvojom hrubom napadnuti, hoci nemala za co.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Bastian Pozri príspevok
Názov tejto témy je "Ako sa stratiť v Európe ako národ", tak tu k tomu napíšem môj názor. Dúfam, že som to pochopil správne (že táto téma nevznikla naozaj ako návod k tomu ).

S úctou a uznaním sa na nás bude pozerať Európa vtedy, keď sa o to sami zaslúžime. Už som to tu písal, že história, bryndza a Tatry je málo. Každý môže k dielu priložiť ruku. Či už je činný v oblasti kultúry, vedy, vzdelávania, techniky... ale aj všetci ostatní, nech sú to predavači, úradníci atď.

Keď som na návšteve v cudzom štáte, tak hodnotím vyspelosť národa aj podľa toho ako sa tam cítim, resp. ako sa tam ku mne správajú. Pre mňa je to asi najdôležitejší ukazovateľ vyspelosti. [/B]Môžu mať históriu akú chcú, a aj krajinu nádhernú ako z rozprávky, keď sú neochotní a arogantní, tak to hodnotím oddelene. Bolo by to asi naozaj divné pozerať sa na niekoho ako na úžasného len preto, lebo sú u nich nádherné hory alebo preto, že majú v dejinách zapísané významné osobnosti.

A aké správanie prevláda v našich obchodoch, reštauráciách, kaviarňach, úradoch?
Kde a ako

Tiež je akýmsi ukazovateľom stavu krajiny aj politika, aká sa v tom ktorom štáte robí. Ak s tým nesúhlasíte, tak sa nad tým zamyslite na chvíľu (ak máte čas ). Aj tí politici predsa prišli do nej nie z Marsu, ale z radov "obyčajných ľudí". A druhá vec je, že ich tam volia ľudia. Tá voľba nie je výber mačky z vreca. Naši politici sú dosť jasne čitateľní. Takže výhovorky neobstoja.

A koho si volia Slováci?

Môžeme vykrikovať reči typu: "Máme byť na čo hrdí. Vždy keď cestujem naprieč Slovenskom, tak si vravím aké je to naše Slovensko nádherné." , ale na to aby sme mohli byť naozaj hrdí by to stačiť nemalo.
Keď vidím , ako sa správajú cudzinci u nás , tiež je to vyspelosť národa ...nestačím sa diviť , som jak ten VIZÍR - zíram jak cigán do prázdneho kontajnera ....

Onanovanie v bratislavských fontánach , návštevy bordelov - rozlúčka so slobodou...
Ej veru máme sa čo ešte učiť , poviem Ti .....gadžovia sme , sedláci nevychovaní z východu !!!
Ale inak som hrdý , že som sa to ešte nenaučil a starý som na to dosť , musím sa zdokonaľovať , veď človek sa večne učí a nikto nie je dokonalý .
No veľmi by ma zaujímalo , keby " nevychovaný slovák zo zaostalej východnej krajiny " toto urobil v slušnom Englišku , Špansku ....
Veď by ho súdili podľa viktoriánského práva , alebo by ho španielska inkvizícia na hranicu rovno poslala ....
Nehovoriac o tom , že média príslušných krajín by okolo toho inú bublinu nafúkli , nie ako tie naše .

http://www.topky.sk/cl/10/161694/Naj...-zeny-v-blate-

Kto sa správa jak to hovädo na plážach Španielska , Cyprusu , .....ako keby im všetko patrilo . Veď to poznáte , kto ste boli , priznám sa , že ja nie - doktor ma nepustí ...
Nebol som , nemôžem posúdiť , ale ľudia , ktorým verím , áno .
Môj kamoš bol rok na misii a moja staršia dcéra bola dva roky na Cypre .
Stačili mi ich postrehy a neboli to nejaké bludy z celebritných mienkotvorných médií .
Tieto postrehy sú nepublikovateľné !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Dvíhal by sa vám žalúdok ....

P.S. :
Opakuješ furt tú bryndzu , si tiež v tej skupine , ktorá nepochopila nadsádzku a porovnávku bryndza verszus pizza , t.j. moje príspevky čítaj pozorne , aj medzi riadkami ......
Červenou som zvýraznil ja .
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

Nechapem zadavatelku temy – co ta to vlastne trapi?

Provincny, neprovincny, vsak taketo cosi nemoze nikoho so zdravou myslou urazit, dotknut sa...ludia, zobudte sa, desim sa toho, ze prave tu je skvela ukazka toho, ako zmysla priemerny hrdy slovacisko-vsak su tu ludia z roznych kutov slovenska, rozlicneho zamerania, vzdelania,skusenosti,nabozenstva-a pre tychto poniektorych-v tejto teme konkretne pre vacsinu-je narodna hrdost nieco,coho nedajboze sa dotknut, postavene niekde vysoko, nieco svate....to, ze zlo ma volny priechod prave vtedy, ked sa niekto citi na viac, ked je prilis hrdy, to je velka pravda, petra nova- nikto nepisal, ze jedina, ale velmi mudra veta.
kazdy moze byt hrdy vtedy, ked nieco sam dokaze, ale zda sa mi prehnane bit sa do prs a hlasat aky sme my narod, co vsetko nam napisala historia...v prvom rade budme ludia. Budem hrda, ak sa mi podari zo svojho syna vychovat cloveka, ktory bude ctit pravdu, ktory bude zodpovedny a bude mat zmysel pre spravodlivost...a ak sa mu v zivote podari robit to, co ho bude bavit, budem hrda mama...mozem byt hrda sama na seba, na svojho manzela...na slovensky narod? A kto alebo co je ten slovensky narod? ved v dnesnej dobe sa ludia premiesavaju jedna radost...

moj dedo bol pre mna niekym; dobry, laskavy clovek...vojnu prezil bez jedineho zranenia v prvej linii bojov, verim, ze ked sa skoncila, musel byt na seba aj na cele slovensko, na vsetkych, ktori bojovali na strane dobra, hrdy...prisli komunisti a jeho zadefinovali ako kulaka, lebo mal pole na ktorom dreli od rana do vecera, kravky a gazdoval! Odmietal vstupit do nejakeho druzstva, ved on to nepotreboval, tak si nieco nasli, dedo skoncil v base a kravy mu vzali-mama mi vravela, ze na pohrebe nepocula taky plac, aky v ten den ked sa to dialo...je tu priestor na to, byt hrdy? A naco, na koho? Ti, co najviac kricia aki su slovaci, tym je to najviac jedno, ako sa ti slovaci maju a myslia len na svoj nenazraty gagor...

Cudujem sa vam...

Anicka
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Anicka, mimochodom som tvoja menovkyna, precitaj si moje a aj ine prispevky, ak to nepochopis, viac uz k tomu neviem povedat, ja myslim, ze to dost ludi pochopilo a ja uz po x-ty krat vysvetlujem, ze sa nebucham do hrude, aka som Slovenka, ale nemozem uznat take nejake podcenovanie sa samych seba, sme aki sme, dobri aj zli, ale, fuj to slovo je hrozne,nie sme ziadni provincnejsi ako ini. Nakoniec, ti co chceli pochopili, ti, co nechceli sa nastvali, ale v debatach je to tak. Mozno, ze mohli radsej povedat, co bolo za tym, ze ano, citim sa byt menej ako trebars ten a ten, ja s tym sice nesuhlasim, ale je to nazor, lenze tie jedovate vety si mohli niektori odpustit. Debatovat sa da aj slusne. Kazdy ma pravo na svoj pohlad, pokial ho nepise do mienkotvorneho dennika a za tym si stojim.
0 0
Slayer666 Slayer666

Slayer666 je offline (nepripojený) Slayer666

tetrisss Pozri príspevok
sme aki sme, dobri aj zli, ale, fuj to slovo je hrozne,nie sme ziadni provincnejsi ako ini.
A predebatoval to tu niekto?? Nic v zlom, ale naschval som cakal par dni, ci sa tu nieco udeje. Nic. V tom clanku je taka aluzia, akoby nas neporovnavala so svetom, ale prave s tou kulturou v D.C. - alebo mozno v USA vseobecne. A preco by sme nemohli byt ''provincnejsi''?? Mozno sme a mozno su oni. Netrufam si to posudit ako celok, ale vidim, ze ani nikto iny sa tu k tomu nevyjadril.

No chcem povedat jedno. Nemam dobry pocit z nasej kultury, co sa hudby tyka. Zda sa mi, a nielen mne, ze sme teraz v takej faze toho naozaj hnusneho konzumu. Je to len taky moj dojem, ked sa tak rozhliadam, nemam na to statistiky. A vraj ani ostatne zlozky kultury na tom nie su prave najlepsie - ale je to len echo, neberiem ho vazne. Jednoducho mam pocit, ze Slovaci ''zozeru'', co sa im predostrie a nestaraju sa, ci je to zhnite alebo otravene a pod.

A teraz najhlavnejsia myslienka. Myslim, ze je dobre sa vzdy najprv zamysliet, ked nas niekto obvini (ci uz ako narod alebo osobu), ci nema nahodou pravdu, az potom sa vyjadrit. A nie hned sa citit urazeny, lebo si dovolil povedat nieco negativne. Nevravim, ze sa stotoznujem so vsetkym, co v tom interview odznelo, ale s niecim aspon ciastocne ano. Kto sa bez rozmyslania ohradi voci kazdej kritike, nemoze ani ako osoba ani ako narod nic dosiahnut.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

pozri tu: alúzia
0 0
Slayer666 Slayer666

Slayer666 je offline (nepripojený) Slayer666

kukučka Pozri príspevok
pozri tu: alúzia
Nechapem, co si tym chcel povedat.
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Nechcem sa hadat, ale ako aluziu by som to teda nenazvala. Skor to povazujem za dehonestaciu nasej kultury. Ty stale hovoris o hudbe, dobre, mozno, ze sa jej rozumies, ja ani nie. Ale kultura ma vela druhov a ktore sme porovnali, celok, myslim, bolo to velmi zovseobecnujuce. Sme maly narod, tak urcite nemozeme mat taky rozmer ako mnohomilionove staty, to chapem, ale ja si napriklad cenim nasich hercov, opernych spevakov, nasa literatura tiez nie je na zahodenie a teraz to s nicim neporovnavam. Tak este raz, mne neslo o hodnotenie kultury, hoci s tym teda tiez nesuhlasim, ale o ten sposob vyjadrenia, nie je pre mna prijatelny. Je to absolutne servilne a podlizave vyjadrenie, vsak si precitaj aj odpoved, samemu opytanemu to bolo neprijemne a doporucil nam trocha viac sebadovery. Uz som sa nechcela ani ozvat, ale nedalo mi to, ak to necitis, tak ti to nevysvetlim.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Bastian Pozri príspevok
Ako národ momentálne stagnujeme.

Ja zase čakám pár dní, či niekto nebude reagovať na toto tvrdenie.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať