Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 19:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

cesnakové bravčové mäsko vo vajíčku, narýchlo opečené na oleji a masle, zemiaková kaša s muškátom, cvikla s chrenom
1 0
lavanda lavanda

lavanda je offline (nepripojený) lavanda

buchač Dnes, 09:35 AM
...kurňa , už ani tá lyžica nepomáhala ....

A čo tak nepodarok úplne rozmrviť, zmiešať s nejakým lekvárom, narobiť guľky a obaliť v mletých orechoch alebo kokose? Škoda predsa koláča, práce aj času, nie?
4 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
...nedá sa ...kontajneros romos hamos papos ...
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
burčiak - kapitánsky - červený ,biely..
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

Hovadzia polievka, vyprazany rezen, zemiaky na cibuli a hlavkovy salat
5 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Ranajky - fermez s jogurtom, chlieb s maslom a syreckova pasta, cesnek, bylinkovy caj a pohar slivovice proti bolesti.

Obed - udena makrela, chlieb s maslom, bylinkovy caj, cervene vino.

Vecera - fermez s jogurtom, banan, madarsky gulas, knedla, bylinkovy caj, na zohriatie pohar belovice.
0 0
ZEvina ZEvina

ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac
Som dostala strašnú chuť na dusenú zeleninu na pare, volské oko a varené zemiaky. Rezne zo včera budú na večeru.
1 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

alabut Pozri príspevok
Ranajky - fermez s jogurtom, chlieb s maslom a syreckova pasta, cesnek, bylinkovy caj a pohar slivovice proti bolesti.

Obed - udena makrela, chlieb s maslom, bylinkovy caj, cervene vino.

Vecera - fermez s jogurtom, banan, madarsky gulas, knedla, bylinkovy caj, na zohriatie pohar belovice.
čo prosím ťa je tá fermež?
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Dáša_ Pozri príspevok
čo prosím ťa je tá fermež?
Fermež je upravený (sušený) ľanový olej, prípadne nariedený ľanový olej (napúšťacia fermež), používa sa na penetráciu (napúšťanie) dreva a betónu pod následné nátery farbou.

Fermež slúži predovšetkým na napúšťanie savých podkladov, na zníženie savosti ďalších náterov a pre dobrú priľnavosť ďalších náterových vrstiev. Ako samostatný, finálny náter nie je vhodná aj keď zabraňuje prieniku vlhkosti do podkladu. Napúšťanie sa vykonáva bežnou aplikáciou - náterom, striekaním a pod.
[upraviť] Výroba

Fermež sa vyrába zahrievaním ľanového oleja v medených, železných alebo alumíniových kotloch bez prístupu vzduchu, pri teplote cca 300 °C, pokiaľ nedosiahne požadovanú hustotu 0,932-0,937 a bod topenia pod 18 °C. Takto pripravená fermež schne relatívne dlho. Pre zväčšenie vysychavosti sa pridávajú vysúšače tzv. sikatívy.

Náhražky fermeže sa pripravujú miešaním pravej fermeže s menej kvalitnými olejmi napr. repkovým, bavlníkovým, kukuričným alebo aj z rybieho tuku (tranová fermež). Umelá fermež je zmes roztokov kolofónie, živíc, solí (hlinitých, zinočnatých, horečnatých) a mastných kyselín v benzíne alebo benzole.
[upraviť] Použitie

Fermež ako prípravok sa vyrába z polotovaru ako roztok živice v liehu, benzíne, terpentínovom oleji a pod. Fermež sa používa na natieranie drevených, plechových alebo železných stavieb a stien v miestach kde sa vyskytuje veľa pár a vlhkosti. Výhodou natieranie fasád fermežou je, že fasáda je umývateľná vodou. Užíva sa aj na prípravu tlačiarenských farieb.

Rozdiel medzi čistou fermežou a napúšťacou fermežou je v tom, že napúšťacia fermež je nariedená lakovým benzínom, aby bola redšia a ľahšie penetrovala (vsakovala) do dreva.

Moja poznámka: niekto si ju dáva s jogurtom.
Naposledy upravil erzet : 20.09.10 at 10:35
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Kapustová polievka, jablkový rez
2 0
ZEvina ZEvina

ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac
Fermež slúži predovšetkým na napúšťanie savých podkladov, na zníženie savosti ďalších .....

... podľa alabutovho apetítu na všeliaké destiláty to na neho asi nezaberá
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Par stran dozadu som pracovne nazval mlete lanove semienka fermezou. Menej musim tukat do klavesnice. Cize mlete lanove semienka - pracovny nazov alabuta - fermez.

Od zajtra si zacnem okrem fermeze s jogurtom uzivat zivot s chrenom i s kapustovym salatom a manzelkou samozrejme. Zajtra musim pozbierat z pola chren aj fazulu a strcit ju do susiaka. Ostane mi este natlacit 100 litrovy sud kapusty a 30 litrovy sud calamady. :-)

Nazajtra:

Ranajky - fermez s jogurtom, kapustovy salat, chlieb s maslom, syrecky, bylinkovy caj, pol flase cerveneho.

Obed - kapustovy salat, chlieb s maslom, syrecky, bylinkovy caj, druha polovicka cerveneho, pohar belovice.

Vecera - este neviem, necham sa inspirovat osadenstvom Porady.
3 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

Dnes zbytky z nedele, zajtra jablkovo tvarohová žemlovka /s banánom pre dcéru/.
3 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Dnes bola polievka od včera, (zeleninová), čerstvo navarené halušky s hlávkovou kapustou a na prilepšenie jablkovo-tvarohová žemľovka.
4 0
ZEvina ZEvina

ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac
už viem, čo chcem... jablkovo-tvarohová žemľovka, lúsková polievka.
2 0
hnedoočka hnedoočka

hnedoočka je offline (nepripojený) hnedoočka

snažím sa brať prácu zodpovedne,ale ináč som veselá kopa ...viac
alabut Pozri príspevok
Par stran dozadu som pracovne nazval mlete lanove semienka fermezou. Menej musim tukat do klavesnice. Cize mlete lanove semienka - pracovny nazov alabuta - fermez.

Od zajtra si zacnem okrem fermeze s jogurtom uzivat zivot s chrenom i s kapustovym salatom a manzelkou samozrejme. Zajtra musim pozbierat z pola chren aj fazulu a strcit ju do susiaka. Ostane mi este natlacit 100 litrovy sud kapusty a 30 litrovy sud calamady. :-)

Nazajtra:

Ranajky - fermez s jogurtom, kapustovy salat, chlieb s maslom, syrecky, bylinkovy caj, pol flase cerveneho.

Obed - kapustovy salat, chlieb s maslom, syrecky, bylinkovy caj, druha polovicka cerveneho, pohar belovice.

Vecera - este neviem, necham sa inspirovat osadenstvom Porady.
konečne viem, čo dávaš do jogurtov....
alabut, 100 l sud kapusty? premietneš mi to, koľko kg kapusty sa do neho vmestí? lebo mne to pripadá ako pre menšiu dedinu...., takže predpokladám , že to nie je len pre vás dvoch, aj keď kapusta v zimnom období je zásobáreň vitamínov....
0 0
hnedoočka hnedoočka

hnedoočka je offline (nepripojený) hnedoočka

snažím sa brať prácu zodpovedne,ale ináč som veselá kopa ...viac
francúzske zemiaky konečne po mojom., so slaninkou a klobásou.Keď sú deti doma, tak na slaninku frflú a väčšiu časť pekáča robím bezmäsitú...
1 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

Práve si pochutnávam na domácom chlebe s domácim maslom a k tomu čierna káva (Melta).ňami-ňoma.
1 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

marleau Pozri príspevok
Práve si pochutnávam na domácom chlebe s domácim maslom a k tomu čierna káva (Melta).ňami-ňoma.
Práve som dala variť bôčik na paprikášku, tiež to bude mňami. A k tej melte, už aj mne ide na chuť, hoci som ju predtým nikdy nepila, ale neviem ju zohnať.
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
alabut Pozri príspevok
Par stran dozadu som pracovne nazval mlete lanove semienka fermezou. Menej musim tukat do klavesnice. Cize mlete lanove semienka - pracovny nazov alabuta - fermez.

Od zajtra si zacnem okrem fermeze s jogurtom uzivat zivot s chrenom i s kapustovym salatom a manzelkou samozrejme. Zajtra musim pozbierat z pola chren aj fazulu a strcit ju do susiaka. Ostane mi este natlacit 100 litrovy sud kapusty a 30 litrovy sud calamady. :-)

Nazajtra:

Ranajky - fermez s jogurtom, kapustovy salat, chlieb s maslom, syrecky, bylinkovy caj, pol flase cerveneho.

Obed - kapustovy salat, chlieb s maslom, syrecky, bylinkovy caj, druha polovicka cerveneho, pohar belovice.

Vecera - este neviem, necham sa inspirovat osadenstvom Porady.
Ja som to pochopil.
Vtipne, myslím, som napísal od veci.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať