Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 19:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Dnes perfiš obedík. Kapor z miestnej priehrady, (vianočný kúpený sa môže schovať), zemiačiky, uhorkový šalát a kapor mohol byť aj zadarmo. Do našej ulice sa prisťahovali takí mladí s tromi symni, a keďže nemajú záhradu a mne sa nechcelo už zavárať, zaniesla som im uharky a ešte dačo. Pán s najstarším synom chodia na ryby, tak som dostala na výmenu. Jasné, že to nemôžem prijať iba za trochu zeliny, tak som jej nechala aj peniaze a už mám sľúbeného ďalšieho.
6 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Mrveničková polievka z kuriatok. Naložila som plátky kuracích pŕs do pikantnej marinády. Dnes to majú so zemiakmi a ostatok na zajtra s cestovinou a syrovou omáčkou.
6 0
Erislava Erislava

Erislava je offline (nepripojený) Erislava

Palacinky, pre dcéru s maslom a grankom, pre mamu s domácim ríbezľovým lekvárom a pre otca s tvarohom, no a ja sladké neľúbim, tak pre mňa plnené syrom a šunkou a vypražené v trojobale.Polievka ostala od nedele, slepačí vývar.
6 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Dnes sme nazbierali dosť hríbov, tak zajtra urobím mrveničkovú polievku s kuriatkami a lečo.
6 0
ZEvina ZEvina

ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac
Dnes bola plnená paprika, varené zemiaky, zajtra fazuľová polievka, francúzske zemiaky, cviklový šalát.
6 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

U nás dnes pečená kačica, červená kapusta a domáca knedľa, polievka z drobkov a rezancami. V tomto teple, takéééé ľahké zdravé jedlo
6 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Slivkové gule zo zemiakového cesta s makom, cukrom a maslom.
6 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

Hrachová kaša s cibul'kou, údené mäso,chlieb. Polievka zemiaková na kyslo, uvarená z vývaru z údeného mäska.
6 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

slepačia polievka, sviečková na smotane , knedla.
6 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Zajtra cesnakovú polievku. tekvicový prívarok, zemiaky a udusené mäso.
6 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Letná zeleninová polievka, kuracie pečienky na cibuľke, dusená ryža, uhorka
12092011068.jpg  
6 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

Dnes to boli rýchlovky, ale zato viac druhov. Polievka smotanovo-brokolicová a paradajková s mušličkami a so syrom, škoricové lievance s džemom, zapekané cestoviny s brokolicou a mandlami.
6 0
Zužu Zužu

Zužu je offline (nepripojený) Zužu

od včera zostalo aj na dnes:
sviečková na smotane, knedla /domáca/
kuracie soté na šampionoch, pečené zemiaky, uhorkový šalát
polievka - šalátová
6 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Dnes plnené žampiony s nivou a k tomu americké zemiaky. Samozrejme ešte tatarka.
6 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Dnes na obed: karfiolová polievka, haruľa, plnená kuracími pečienkami dusenými na cibuľke.
003.jpg  
6 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

pondelok boli cestoviny so syrovou omáčkou
utorok francúzske zemiaky
dnes losos na španielsky spôsob
zajtra kelový prívarok s párkom
6 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Kuracia polievka s cestovinami, lososové podkovy na masle, zemiačky, šopský šalát a po dlhšom čase zákusok so zmrzlinkou.
6 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

Kuracia polievka s rezancami, pečené kuracie štvrt'ky na zemiakoch, slaninke a šeri paradajkách, dusená ryža, šalát z hlávkovej kapusty s kukuricou a hroznom.
6 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

Zdenka 0705 Pozri príspevok
osky, toto je príklad, kedy sa hovorí, že sa navarí ... a dobre.... z ničoho, ... lacno a chutne... mnohé "gazdinky" by tie zvyšky isto-iste vyhodili... dúfam, že mužíček vie, aký poklad doma má
no musim uznat,ze moj muz mal s tym v prvom roku manzelstva problem,
bol hrozne rozmaznany a nezjedol ani chlieb zo vcera,ani navarene zo vcera a ani to iste co bolo na obed si nedal na veceru.nieto este chladnickovy vymet.
som jedinacik ale take nieco som nezazila.ale kedze som tvrdohlava a bojovny typ,okresala som ho po zlom-po dobrom to neslo.....
ale po 3 rokoch konecne ocenuje ze som setrna a rovazna a nevyhadzujem peniaze na zbytocnosti.
naucil sa jest aj "starsi"chlieb a pochopil,ze treba dojest aj to,co ostalo navarene zo vcera......
ved mame viac ako potrebujeme a treba mysliet aj na to,ze na druhom konci sveta ini hladuju.
6 0
Zvalik Zvalik

Zvalik je offline (nepripojený) Zvalik

večná optimistka, ale už na hrane ... ...viac
Ahoj.... dnes, zeleninová polievka z krupicovými haluškami, vysmážaný syr alebo brokolica s hranolkami a tatarkou /kečupom/
6 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať