Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 19:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
Katarina Katarina

Katarina je offline (nepripojený) Katarina

evaj63 Pozri príspevok
paradajková polievka so syrom, lievance, k večeri ešte juhoslovanské kabáče, plnené údenou krkovičkou.
Čo sú to juhoslovanské kabáče, plnené údenou krkovičkou. Údenú krkovičku mám veľmi rada.
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Dobre rano vospolok. Baby, co sa da urobit zo suroveho spenatu? Alabutka mi natrhala z lasky plnu tasku. :-)
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

alabut,urob taku zapekanu rybu prekladanu cerstvym spenatom.videla som to raz davnejsie v TV a vyzeralo to velmi dobre.presny recept hladaj na nete,lebo ja ho nemam.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

alabut Pozri príspevok
Dobre rano vospolok. Baby, co sa da urobit zo suroveho spenatu? Alabutka mi natrhala z lasky plnu tasku. :-)
- polievka
- fašírky(ovsené vločky, rožky, cibuľa, cesnak, vajcia, strúhaný syr, koreniny, strúhanka)
- špenátové halušky(noky) so syrovou omáčkou
- lasagne
- prekladaný krúžkami zemiakov(uvarených v šupke) a syrom, zapečený v rúre

Do zásoby môžeš urobiť špenátové cestoviny, ktoré budeš podávať so syrovou omáčkou alebo šampiňónovou, dubákovou, ...............

Dodatok: Tu http://www.mamincinyrecepty.cz/spenat sú dobré recepty so špenátom.
Naposledy upravil Marína : 01.06.11 at 06:37
4 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Joooj, Maryska, dakujem za ten link, nieco si vyberiem. :-)
0 0
dogicka dogicka

dogicka je offline (nepripojený) dogicka

Žabinka Pozri príspevok
Zdenka 0705 Dnes, 06:06 PM
joj, ale by som si dala
Zdenka, kľudne príď, mám za hrniec, a nikto okrem mňa to nechce. Ostatní sú mäsoví .
No ja milujem tekvicový prívarok, ale ja k nemu udusím trošku mäska na cibuľke, a zmastí to aj manžel. Inak s vareným vajcom by ani mne nechutila. Keď už, tak s volským okom.
0 0
Gapo Gapo

Gapo je offline (nepripojený) Gapo

Ja? Muž.
Karfiólová polievka, plnený baklažán a pečené zemiačky s hlávkovým šalátom.
2 0
ZlaticaB ZlaticaB

ZlaticaB je offline (nepripojený) ZlaticaB

Gapo Pozri príspevok
Karfiólová polievka, plnený baklažán a pečené zemiačky s hlávkovým šalátom.
Ešte som nikdy nejedla baklažán, ale furt si myslím,že to vyskúšam, čím ho plníš a ako ho pripravuješ?
0 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

ZlaticaB Pozri príspevok
Ešte som nikdy nejedla baklažán, ale furt si myslím,že to vyskúšam, čím ho plníš a ako ho pripravuješ?
Zlati, Ty si ešte nejedla baklažán ??? .... Ja ho milujem ! Výborný je napr. tento : http://www.ceskatelevize.cz/porady/1...137&recept=276
2 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Tekvicový prívarok so zemiačikmi kľúdne aj bez vajíčka, aj s vajíčkom, alebo s volským okom, no aj s fašírkou. Tá príloha to je už len také "panské huncútstvo"
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Moji chlapi ho zjedia len s párkom, opečeným na cibuľke mäso skrátka musí byť .
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

ja zjem takmer všetko, ale tekvicový prívarok a šalátovú polievku nie....ani to nevarím
0 0
kozlíček kozlíček

kozlíček je offline (nepripojený) kozlíček

Žabinka Pozri príspevok
Dnes aj zajtra budem mať polievku zeleninovú, zelenina ešte čaká, kým príde na rad , v takom teple sa mi nechce stáť pri sporáku, ako druhé konečne tekvicový prívarok, nové zemiačiky, uvarené vajíčko. Práve uvarené, ešte horúce. Takže také diétne .
juj keď sme nie bližšie,no škoda
0 0
rdb rdb

rdb je offline (nepripojený) rdb

Dnes v radiu furt hovoria, ze "zeleninu nejest" Tak ja som mal na obed velky zeleninovy salat s jogurtovou zalievkou. Mlada kapusta, redkovky, mlada cibulka, jarna mrkva... (aspon ze tu uhorku sme vynechali)
Vsetko nasekat nastruhat pomiesat pojogurtovat posolit zjest.
1 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Pre Jožku 56:
...vieš ako sa hovori?... "koľko ľudí, toľko chutí" ,)
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

ano, Zdenka pochopila som ved tak to ma byt
0 0
ZlaticaB ZlaticaB

ZlaticaB je offline (nepripojený) ZlaticaB

evuš Pozri príspevok
Zlati, Ty si ešte nejedla baklažán ??? .... Ja ho milujem ! Výborný je napr. tento : http://www.ceskatelevize.cz/porady/1...137&recept=276
Vyzerá výborne, ďakujem a vyskúšam
0 0
Gapo Gapo

Gapo je offline (nepripojený) Gapo

Ja? Muž.
Prekrojím na polovicu, pozdĺžne a vydlabem vnútro, to posekám, k tomu nakrájam mrkvu na kocky, dám podusiť.
Baklažán vytriem rozotreným cesnakom so soľou. Vložím do vydlabaného baklažánu, obložím štvrťkami zemiakov, osolím, polejem olejom, ja používam olivový a trochu podlejem vodou, potom už len zapiecť. A dá sa aj inak.
1 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

dnes: 1 karfiol z miletičky + nová cibuľka + pažítka + vajcia = karfiol ako mozoček
7 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

Kotlíkový guláš a krajec chleba.
3 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať