Zavrieť

Porady

vystúpiť z II.piliera??? pomôžte v rozhodnutí!!!

ahojte, chcela by som poznať váš názor, čo spraviť do konca júna - zostať -vystúpiť z II.piliera? Mám 38 rokov, mám malé dieťa 2,5r, môj plat pred materskou a taktiež po materskej bol a bude zas len na úrovni minimálnej mzdy. Manžel 41 živnostník s minimálnymi odvodmi do poisťovne. Nepredpokladám vyššie zárobky. Sme obaja v II.pilieri. Vôbec sa neviem rozhodnúť, či tam máme zostať alebo vystúpiť - vzhľadom na náš vek, odvody z minimálnej mzdy...... Prosím poraďte, čo spraviť!, čas sa kráááááti. ďakujem.
Usporiadat
dodo777 dodo777

dodo777 je offline (nepripojený) dodo777

Kedže sa plati do DDS len polovica príjmu tak je to len polovica dôchodku, a čo ta druhá polovica ktorá je v soc. poisťovni, ved aj tam bude dôchodok či nie? Alebo tomu zle rozumiem?
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

sulko Pozri príspevok
vidno ze fickova propaganda je ucinna, vacsina ludi sa boji II.ho piliera a radsej bude pchat nenazrancom do vrecak
Odborne debatujeme, Porada je apolitická, Doc. JUDr. Roberta Fica Csc., sem nepleť...-nemiešaj sem politiku...
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
http://nazory.pravda.sk/druhy-pilier...16_sk-nkom_p12

Neviem, ale nazov mal byt, že 1.pilier smeruje ku kolapsu, napokon autor píše, že každa vlada od roku 2010 bude potrebovat miliardu na vyplacanie dochodkov.
Vobec by som sa nedivil, keby nova vlada robila akože odborne rozhodnutie. Nechaju urobiť analyzu od odbornikov a vypluju nejake čísla a fakty podla ktorych striktne (zakonom) presadia, kto môže zostať v 2.pilieri a kto nie. Do prveho piliera tak vratia 150 tisic poistencov. A hned budu mat zdroje na financovanie toho 1.piliera. Legalne, odobrene parlamentom a prezidentom.
0 0
sulko sulko

sulko je offline (nepripojený) sulko

apoliticka bohuzial byt nemoze nakolko len politici rozhoduju ako to s tym II pilierom bude

osobne chcem mat radsej kdekolvek inde "iste" peniaze ako v SP, ktora raz zavrie dvere a povie ze nema-to by si mali uvedomit vseci ktori maju do dochodku este daleko

zamysleli ste sa ze sa zmeni vlada dalsie volebne obdobie(a) a ta zase bude presadzovat samostatne sporenie na dochodok??

je to kazdeho osobna vec, ale toto je kapitalizmus, a tam sa stara kazdy o seba-stat vam nepomoze
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Veronika.si Pozri príspevok
pozri si príspevok č.
"Presne taký istý prípad sme aj my s manželkou.Skúste si pozrieť výpis čo chodí z vašej poisťovne .Koľko ste si nasporili za tých pár rokov s minimálnymi odvodmi? a potom skúste rátať.Predpokladám ,že pri min odvodoch tam máte nasporené od 25 000 do 30 000 SKK.... to celé tuším za 5 rokov.Teda za rok nasporíte 6 000 SKK.Ak to bude pokračovať takto ďalej do odchodu do dôchodku , tak za celý čas nasporíte 150 000 + tých 30 000 =180 000 SKK.Vezmime si súčasný dôchodok na Slovensku .Predstavuje cca 6000 Skk.Teda 180 000 : 6 000=30.
V absolútnej hodnote to znamená ,že si za celý čas nasporíte na 30mesiacov dôchodku čo je 2,5 roka .Teda dôchodok budete dostávať do veku 67,5 roka.Čo a koľko potom neviem.
na záver z toho vyplýva .Ak sa plánujete oslavovať svoje 70 -te narodeniny, potom porozmýšľajte či budete mať na oslavu svojich narodenín nejaké tie financie ?
Ak som zle rátal tak ma prosím opravte."
súhlasím sním!
Veronika,
ale ten príspevok nemá pravdu. Ved to CIMON napísal v príspevku č. 43
CIMOM Pozri príspevok
zákon 650/2004 rieši vyplácanie dôchodkov

1. Ak viem čítať, tak potom pojednáva o doživotnom vyplácaní dôchodkov.

2. Čítal som tu, že niekto si nasporí na 2,5 roka a pod. Nie je to pravda.

CIMOM
Predsa len si nemôžeme, vymýšlať. Ked zákon hovorí o doživotnom vyplácaní dôchodkov. Samozrejme môže to byť rok, môže to byť 5 rokov ale aj 20 rokov ak dožijeme. Nevieme, kedy nás čaká zubatá.
0 0
Veronika.si Veronika.si

Veronika.si je offline (nepripojený) Veronika.si

Xanti Pozri príspevok
Veronika.si to či vystúpiš alebo ostaneš je na tvojom rozhodnutí. Len odkiaľ si vzala tie 3 roky prosím vysvetli mi to. Prepáč o čom to píšeš? Naozaj nerozumiem odkial si vzala tie 3 roky, a prečo?
Dúfam Veronika.si, že mi to vysvetlíš. Ďakujem
Pozri si príspevok č.6:

Presne taký istý prípad sme aj my s manželkou.Skúste si pozrieť výpis čo chodí z vašej poisťovne .Koľko ste si nasporili za tých pár rokov s minimálnymi odvodmi? a potom skúste rátať.Predpokladám ,že pri min odvodoch tam máte nasporené od 25 000 do 30 000 SKK.... to celé tuším za 5 rokov.Teda za rok nasporíte 6 000 SKK.Ak to bude pokračovať takto ďalej do odchodu do dôchodku , tak za celý čas nasporíte 150 000 + tých 30 000 =180 000 SKK.Vezmime si súčasný dôchodok na Slovensku .Predstavuje cca 6000 Skk.Teda 180 000 : 6 000=30.
V absolútnej hodnote to znamená ,že si za celý čas nasporíte na 30mesiacov dôchodku čo je 2,5 roka .Teda dôchodok budete dostávať do veku 67,5 roka.Čo a koľko potom neviem.
na záver z toho vyplýva .Ak sa plánujete oslavovať svoje 70 -te narodeniny, potom porozmýšľajte či budete mať na oslavu svojich narodenín nejaké tie financie ?
Ak som zle rátal tak ma prosím opravte.

- ja sním súhlasím!
0 0
sulko sulko

sulko je offline (nepripojený) sulko

preboha ved ale nesledujete spravy?? ze demograficka krivka je uboha, a ze ked mladi ludia pojdu o 30-40 rokov do dochodku tak nebude mat SP z coho vyplacat(ak este nejaka bude)?? kto povedal ze v 65tich pojdes do dochodku a ze dochodkovy vek nebude 75 rokov??

je velmi smutne ze najma mladi ludia sa stale spoliehaju ze stat sa o nich postara

ja vidim riesenie len v 3tom a 4tom pilieri-co si usetris to si na starobu minies.

a z praktickeho hladiska budem rad ked sa vobec dozijem dochodku
Naposledy upravil sulko : 29.06.09 at 10:32
0 0
Veronika.si Veronika.si

Veronika.si je offline (nepripojený) Veronika.si

Xanti Pozri príspevok
Veronika,
ale ten príspevok nemá pravdu. Ved to CIMON napísal v príspevku č. 43 Predsa len si nemôžeme, vymýšlať. Ked zákon hovorí o doživotnom vyplácaní dôchodkov. Samozrejme môže to byť rok, môže to byť 5 rokov ale aj 20 rokov ak dožijeme. Nevieme, kedy nás čaká zubatá.
ved áno, doživotné vyplácanie mojej našetrenej sumy, ale čo z toho, ked tá suma bude nízka....180000sk, ked mi ju budú doživotne vyplácať, tak akú mi dajú mesačnú sumu? ved nemôžem mať mesačne tak isto, ako niekto čo si našetril 1mil.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Veronika.si Pozri príspevok
V absolútnej hodnote to znamená ,že si za celý čas nasporíte na 30mesiacov dôchodku čo je 2,5 roka .Teda dôchodok budete dostávať do veku 67,5 roka.Čo a koľko potom neviem.
na záver z toho vyplýva .Ak sa plánujete oslavovať svoje 70 -te narodeniny, potom porozmýšľajte či budete mať na oslavu svojich narodenín nejaké tie financie ?
Ak som zle rátal tak ma prosím opravte.

- ja sním súhlasím!
To záleží ešte od toho, aká bude tzv.odkupná hodnota na vyplácanie minimálneho doživotného dôchodku stanoveného zákonom. Predpokladám, že ak nasporená suma (z tej minimálnej mzdy ) nebude postačovať, tak bude treba doplatiť. Alebo ako to bolo už inde uvedené, suma zostane pripísaná na osobnom účte do okamihu dedenia. Sporitelovi sa nič nevyplatí - nesplnil podmienky. Niečo podobné, ako ked nesporí 15 rokov.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Veronika.si Pozri príspevok
ved áno, doživotné vyplácanie mojej našetrenej sumy, ale čo z toho, ked tá suma bude nízka....180000sk, ked mi ju budú doživotne vyplácať, tak akú mi dajú mesačnú sumu? ved nemôžem mať mesačne tak isto, ako niekto čo si našetril 1mil.
Ano je pravda, že nebudeš mať toľko ako ten čo našporil milion, ale ten príspevok čo si ho citovala hlása totálne bludy. A vôbec sa to nedá takto rátať
Veronika je to tvoje rozhodnutie či ostaneš alebo vystúpiš, nikto ťa nebude ani presviedčať ani nútiť k rozhodnutiu. Verím, že sa rozhodneš správne, len to prosím nerátaj podla príspevku č. 6
0 0
Veronika.si Veronika.si

Veronika.si je offline (nepripojený) Veronika.si

Xanti Pozri príspevok
Ano je pravda, že nebudeš mať toľko ako ten čo našporil milion, ale ten príspevok čo si ho citovala hlása totálne bludy. A vôbec sa to nedá takto rátať
Veronika je to tvoje rozhodnutie či ostaneš alebo vystúpiš, nikto ťa nebude ani presviedčať ani nútiť k rozhodnutiu. Verím, že sa rozhodneš správne, len to prosím nerátaj podla príspevku č. 6
prosím ťa, už som z toho celá zmätená. Vysvetli mi základný princíp a polopate!!!
budem si šetriť, možno nasporím tých 180000, pôjdem na dôchodok, budem polovicu dostávať od sociálky a druhú polovicu z II.piliera. Tam bude závisieť, aká bude vtedy min.výška dôchodkov. Takže podľa toho budem musieť doplatiť do tých 180000?? aby mi mohli doživotne vyplácať?? alebo ako to vlastne je?
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Veronika.si Pozri príspevok
prosím ťa, už som z toho celá zmätená. Vysvetli mi základný princíp a polopate!!!
budem si šetriť, možno nasporím tých 180000, pôjdem na dôchodok, budem polovicu dostávať od sociálky a druhú polovicu z II.piliera. Tam bude závisieť, aká bude vtedy min.výška dôchodkov. Takže podľa toho budem musieť doplatiť do tých 180000?? aby mi mohli doživotne vyplácať?? alebo ako to vlastne je?
No chýba jedna premenná a to je suma, ktorá sa bude rovnať 0,6 nasobku živ.minima v čase, ked pojdeš do dôchodku a druhá neznáma je, či si nasetriš na osobnom účte takú sumu, aby ti životná poisťovna za ňu ponúkla výplatu doživotného dôchodku na úrovni 0,6 nasobku živ.minima.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Xanti Pozri príspevok
Ano je pravda, že nebudeš mať toľko ako ten čo našporil milion, ale ten príspevok čo si ho citovala hlása totálne bludy. A vôbec sa to nedá takto rátať
Veronika je to tvoje rozhodnutie či ostaneš alebo vystúpiš, nikto ťa nebude ani presviedčať ani nútiť k rozhodnutiu. Verím, že sa rozhodneš správne, len to prosím nerátaj podla príspevku č. 6
Ja by som nepovedal, že hlása bludy-a ako si si taká istá že akurát ty máš pravdu?Však keď si našetrí cca. 180.000skk(bývalých) tak hádam nedostane z dss-ky 1.000.000-alebo chceš tvrdiť, že áno?
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Veronika.si Pozri príspevok
Pozri si príspevok č.6:

Presne taký istý prípad sme aj my s manželkou.Skúste si pozrieť výpis čo chodí z vašej poisťovne .Koľko ste si nasporili za tých pár rokov s minimálnymi odvodmi? a potom skúste rátať.Predpokladám ,že pri min odvodoch tam máte nasporené od 25 000 do 30 000 SKK.... to celé tuším za 5 rokov.Teda za rok nasporíte 6 000 SKK.Ak to bude pokračovať takto ďalej do odchodu do dôchodku , tak za celý čas nasporíte 150 000 + tých 30 000 =180 000 SKK.Vezmime si súčasný dôchodok na Slovensku .Predstavuje cca 6000 Skk.Teda 180 000 : 6 000=30.
V absolútnej hodnote to znamená ,že si za celý čas nasporíte na 30mesiacov dôchodku čo je 2,5 roka .Teda dôchodok budete dostávať do veku 67,5 roka.Čo a koľko potom neviem.
na záver z toho vyplýva .Ak sa plánujete oslavovať svoje 70 -te narodeniny, potom porozmýšľajte či budete mať na oslavu svojich narodenín nejaké tie financie ?
Ak som zle rátal tak ma prosím opravte.

- ja sním súhlasím!
Veronika, dobre na to ideš a to si ešte dosť optimistická v tom, že sa ti vráti aspoň vklad- to by som tiež moc s tým nepočítal...
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Ja by som nepovedal, že hlása bludy-a ako si si taká istá že akurát ty máš pravdu?Však keď si našetrí cca. 180.000skk(bývalých) tak hádam nedostane z dss-ky 1.000.000-alebo chceš tvrdiť, že áno?
Len doplním- dss-ky niesú humanitárne organizácie, že ti vyplatia viac ako si našetrila-to veru nie...-práve naopak, budú sa snažiť hladať cestičky ako čo najviac nahrabať pre seba...
0 0
Veronika.si Veronika.si

Veronika.si je offline (nepripojený) Veronika.si

duves Pozri príspevok
No chýba jedna premenná a to je suma, ktorá sa bude rovnať 0,6 nasobku živ.minima v čase, ked pojdeš do dôchodku a druhá neznáma je, či si nasetriš na osobnom účte takú sumu, aby ti životná poisťovna za ňu ponúkla výplatu doživotného dôchodku na úrovni 0,6 nasobku živ.minima.
ak tá moja suma bude málo, ako vypočítajú, koľko mám doplatiť, aby mi mohli vyplácať doživotný dôchodok? koľko je 0,6 násobok na doživotie?-ved nevedia koľko sa dožijem.. alebo majú nejaké priemery? a ak nebudem mať na doplatenie možno aj nejakých 100000, tak mi nič nedajú? no to je ohromné...
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Ja by som nepovedal, že hlása bludy-a ako si si taká istá že akurát ty máš pravdu?Však keď si našetrí cca. 180.000skk(bývalých) tak hádam nedostane z dss-ky 1.000.000-alebo chceš tvrdiť, že áno?
Stanko, si poisťovák - možno by nezaškodilo, keby si si k všeobecnému prehľadu prečítal aj zákon o dôchodkovom sporení

Uplne znenie zákona nájdeš tu - odvtedy už bol niekolkokrát novelizovaný

http://www.zbierka.sk/zz/predpisy/de...kovom+sporení
0 0
Veronika.si Veronika.si

Veronika.si je offline (nepripojený) Veronika.si

duves Pozri príspevok
No chýba jedna premenná a to je suma, ktorá sa bude rovnať 0,6 nasobku živ.minima v čase, ked pojdeš do dôchodku a druhá neznáma je, či si nasetriš na osobnom účte takú sumu, aby ti životná poisťovna za ňu ponúkla výplatu doživotného dôchodku na úrovni 0,6 nasobku živ.minima.
ten link mi nejde otvoriť..
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
Stanislav 1975 Pozri príspevok
Odborne debatujeme, Porada je apolitická, Doc. JUDr. Roberta Fica Csc., sem nepleť...-nemiešaj sem politiku...

Stanko, no toto by som až tak presvedčivo nepovedala, že Porada je apolitická
mám vymenovať politické témy?
a mimochodom už ani v Etikete ten bod už nenachádza, alebo sa mýlim

jujjjj, ale teraz som si dala
Naposledy upravil Barbara : 29.06.09 at 11:48 Dôvod: dopl. slovko už
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať