Zavrieť

Porady

vystúpiť z II.piliera??? pomôžte v rozhodnutí!!!

ahojte, chcela by som poznať váš názor, čo spraviť do konca júna - zostať -vystúpiť z II.piliera? Mám 38 rokov, mám malé dieťa 2,5r, môj plat pred materskou a taktiež po materskej bol a bude zas len na úrovni minimálnej mzdy. Manžel 41 živnostník s minimálnymi odvodmi do poisťovne. Nepredpokladám vyššie zárobky. Sme obaja v II.pilieri. Vôbec sa neviem rozhodnúť, či tam máme zostať alebo vystúpiť - vzhľadom na náš vek, odvody z minimálnej mzdy...... Prosím poraďte, čo spraviť!, čas sa kráááááti. ďakujem.
Usporiadat
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
sulko Pozri príspevok
z druheho piliera aj tak nevystupi dostatocny pocet sporitelov (kolko si **** predstavuje) takze urcite toto akoze "uzatvorenie" nie je konecne. ja tam ostavam, myslim si ze po dalsich volbach bude situacia uplne ina a aj "odbornici" tu na forach budu hovorit nieco uplne ine
Objavia sa ako huby po daždi.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Stanislav 1975 Pozri príspevok
Zituš, nech sa páči- pán L.Kaník z Banskej Štiavnice ti to isto rád vysvetlí...
Stanko nečerti sa toľko , vôbec Ti to nepristane
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Zita5 Pozri príspevok
To viem , ale ja som mala na mysli vysvetliť balík na zakúpenie doživotného dôchodku .A vysvetlenie by malo byť po lopate , lebo v týchto veciach som ťažšie chápavá.
No čím zložitejší vzorec, tym lepsie pre poistovnu. Ludia sa nechcu pýtať, aby nevyzerali ako blbci, že tomu nerozumejú. Preto sa nepýtali pri vstupe do 2.piliera a bude ich to zaujímať až pri odchode na dôchodok.
No čo už. Budeme si musieť oprášiť matematiku.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Zita5 Pozri príspevok
Stanko nečerti sa toľko , vôbec Ti to nepristane
Ja a čertiť sa??? Však ja sa vobec nečertím-a preto tam bolo toto-
Ale fakt, ujo Kaník to vysvetlí-
0 0
Veronika.si Veronika.si

Veronika.si je offline (nepripojený) Veronika.si

Zita5 Pozri príspevok
To viem , ale ja som mala na mysli vysvetliť balík na zakúpenie doživotného dôchodku .A vysvetlenie by malo byť po lopate , lebo v týchto veciach som ťažšie chápavá.
presne, mne to tiež v tomto akosi nepáli-aký balík bude treba a ako ho vyrátajú??????? a ak bude treba doplatiť, čo sa stane, ked nato nebudem mať peniaze????? chcela by som odpoveď po lopateeeeee! predstav si, ja som sa pýtala takých slečien na sociálke, a oni mi "nevedeli povedať" ! chápeš? tak kto mi to má povedať???? veď ako sa máme obyčajný ľudia rozohodovať o tak dôležitej veci, ked to nerozumejú ani kompetentní.....????
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Stanislav 1975 Pozri príspevok
Ale fakt, ujo Kaník to vysvetlí-
Ja ked som sa mailom pytal istej dss-ky v roku 2005 na sumu potrebnu pre vyplatu doživotneho dochodku, odvolali sa na tvorcov zakona, resp. v každej zbierke su osoby čo to podpísali.
Tak reku ak niekto niečo podpíše, tak by mal tomu rozumieť, no nie?. Lenže som sa nepýtal blahorodia pana prezidenta na nič, tak neviem doteraz.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

duves Pozri príspevok
Ja ked som sa mailom pytal istej dss-ky v roku 2005 na sumu potrebnu pre vyplatu doživotneho dochodku, odvolali sa na tvorcov zakona, resp. v každej zbierke su osoby čo to podpísali.
Tak reku ak niekto niečo podpíše, tak by mal tomu rozumieť, no nie?. Lenže som sa nepýtal blahorodia pana prezidenta na nič, tak neviem doteraz.
A možno tomu nerozumie ani pán blahorodie prezident, tiež nemusí čítať všetky dokumenty, čo podpisuje...
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Veronika.si Pozri príspevok
presne, mne to tiež v tomto akosi nepáli-aký balík bude treba a ako ho vyrátajú??????? a ak bude treba doplatiť, čo sa stane, ked nato nebudem mať peniaze????? chcela by som odpoveď po lopateeeeee! predstav si, ja som sa pýtala takých slečien na sociálke, a oni mi "nevedeli povedať" ! chápeš? tak kto mi to má povedať???? veď ako sa máme obyčajný ľudia rozohodovať o tak dôležitej veci, ked to nerozumejú ani kompetentní.....????
Ked nebudes mat peniaze na doplatenie, tak bude problem. Bud pomože rodina, alebo rychlo šetriť ešte inak.

To druhe - vid prispevok pod tebou. Lebo ved nerozumeju tomu ani tí, čo podpisujú zákony.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Veronika.si Pozri príspevok
presne, mne to tiež v tomto akosi nepáli-aký balík bude treba a ako ho vyrátajú??????? a ak bude treba doplatiť, čo sa stane, ked nato nebudem mať peniaze????? chcela by som odpoveď po lopateeeeee! predstav si, ja som sa pýtala takých slečien na sociálke, a oni mi "nevedeli povedať" ! chápeš? tak kto mi to má povedať???? veď ako sa máme obyčajný ľudia rozohodovať o tak dôležitej veci, ked to nerozumejú ani kompetentní.....????
slečne na sociálke v minisukni iné veci sa melú hlavou a nie to ako sa ti bude vyratávať dochodok
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Stanislav 1975 Pozri príspevok
A možno tomu nerozumie ani pán blahorodie prezident, tiež nemusí čítať všetky dokumenty, čo podpisuje...
No ešte to tak, ved by si on mohol podpisať aj rozsudok.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Stanislav 1975 Pozri príspevok
slečne na sociálke v minisukni iné veci sa melú hlavou a nie to ako sa ti bude vyratávať dochodok
Co také?
0 0
Olice Olice

Olice je offline (nepripojený) Olice

Jana Motyčková Pozri príspevok
Na nákup doživotného dôchodku sa použije suma, ktorá bude aktuálne na dôchodkovom účte. Nie je v tomto prípade podmienkou, abu dôchodok bol vo výške 0,6-násobklu životného minima. Koľko vyjde, toľko bude, aj v nižšej sume. Mimochodom pri minimálnej mzde ani z prvého piliera nedostanete 0,6-násobok, resp. 1,2 (ak je len 1.pilier) životneho minima.
Veronika.si Pozri príspevok
presne, mne to tiež v tomto akosi nepáli-aký balík bude treba a ako ho vyrátajú??????? a ak bude treba doplatiť, čo sa stane, ked nato nebudem mať peniaze????? chcela by som odpoveď po lopateeeeee! predstav si, ja som sa pýtala takých slečien na sociálke, a oni mi "nevedeli povedať" ! chápeš? tak kto mi to má povedať???? veď ako sa máme obyčajný ľudia rozohodovať o tak dôležitej veci, ked to nerozumejú ani kompetentní.....????
duves Pozri príspevok
Ked nebudes mat peniaze na doplatenie, tak bude problem. Bud pomože rodina, alebo rychlo šetriť ešte inak.

To druhe - vid prispevok pod tebou. Lebo ved nerozumeju tomu ani tí, čo podpisujú zákony.
Na aké doplatenie, čoho doplatenie?
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Veronika.si Pozri príspevok
presne, mne to tiež v tomto akosi nepáli-aký balík bude treba a ako ho vyrátajú??????? a ak bude treba doplatiť, čo sa stane, ked nato nebudem mať peniaze????? chcela by som odpoveď po lopateeeeee! predstav si, ja som sa pýtala takých slečien na sociálke, a oni mi "nevedeli povedať" ! chápeš? tak kto mi to má povedať???? veď ako sa máme obyčajný ľudia rozohodovať o tak dôležitej veci, ked to nerozumejú ani kompetentní.....????
Ja tomu tiež nechápem a nehanbím sa to povedať ani napísať , lebo na Slovensku to je ako v Kocúrkove .

Mne sa to nepáči , aby som ešte platila , resp,odkúpila niečo , čo je moje .
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
QUOTE=veronikasad;1086745]0,6-násobok životného minima SP berie do úvahy iba pri schvaľovaní predčasného starobného dôchodku. Ak predčasný SD vyjde nižší, žiadosť zamietne.
Starobný dôchodok môže byť schválený aj v podstatne nižšej výške, ako je 0,6-násobok životného minima.[/QUOTE]

lenže potom nerozumiem počiarknutému

§ 31
Podmienky vyplácania predčasného starobného
dôchodku formou programového výberu
s doživotným dôchodkom
alebo formou doživotného dôchodku

Sporiteľovi sa vypláca predčasný starobný dôchodok
podľa tohto zákona, ak
a) mu bol priznaný predčasný starobný dôchodok podľa
osobitného predpisu
3) a
b) aktuálna hodnota osobného dôchodkového účtu
sporiteľa ku dňu požiadania o vyplácanie predčasného
starobného dôchodku je v hodnote potrebnej
na vyplácanie tohto dôchodku doživotne v sume,
ktorá dosahuje najmenej 0,6-násobku sumy životného
minima pre jednu plnoletú fyzickú osobu podľa
osobitného predpisu.
37)
Formy vyplácania starobného dôchodku
a predčasného starobného dôchodku
§ 32
Programový výber s doživotným dôchodkom
(1) Programový výber s doživotným dôchodkom je
forma vyplácania starobného dôchodku a predčasného
starobného dôchodku podľa tohto zákona, pri ktorej
dôchodková správcovská spoločnosť, s ktorou sporiteľ
uzatvoril zmluvu o starobnom dôchodkovom sporení
alebo ktorú sporiteľovi určila Sociálna poisťovňa podľa
§ 64 (ďalej len „príslušná dôchodková správcovská spoločnosť“),
vypláca starobný dôchodok alebo predčasný
starobný dôchodok ako disponibilný prebytok počas
obdobia programového výberu a príslušná poisťovňa
vypláca doživotný starobný dôchodok alebo doživotný
predčasný starobný dôchodok.
(2) Disponibilný prebytok podľa odseku 1 sa zistí ku
dňu požiadania o vyplácanie starobného dôchodku alebo
predčasného starobného dôchodku ako rozdiel medzi
aktuálnou hodnotou osobného dôchodkového účtu
sporiteľa k tomuto dňu a sumou potrebnou na zakúpenie
doživotného starobného dôchodku alebo doživotného
predčasného starobného dôchodku vyplácaného príslušnou
poisťovňou.
(3) Príslušná dôchodková správcovská spoločnosť
prevedie z dôchodkového fondu, ktorého dôchodkové
jednotky boli v deň požiadania o vyplácanie starobného
dôchodku alebo predčasného starobného dôchodku
evidované na osobnom dôchodkovom účte sporiteľa,
príslušnej poisťovni, s ktorou sporiteľ uzatvoril zmluvu
o budúcej zmluve o vyplácaní doživotného starobného
dôchodku alebo doživotného predčasného starobného
dôchodku,
38) peňažné prostriedky alebo po dohode
s poisťovňou iné aktíva (ďalej len „aktíva“) v hodnote
potrebnej na vyplácanie doživotného starobného dôchodku
alebo na vyplácanie doživotného predčasného
starobného dôchodku. Aktíva prevedené podľa predchádzajúcej
vety musia mať hodnotu potrebnú na vyplácanie
doživotného starobného dôchodku alebo doživotného
predčasného starobného dôchodku príslušnou
poisťovňou v sume, ktorá dosahuje najmenej
0,6-násobku sumy životného minima pre jednu plnoletú
fyzickú osobu podľa osobitného predpisu.
37)

Naposledy upravil Barbara : 29.06.09 at 12:13
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Olice Pozri príspevok
Na aké doplatenie, čoho doplatenie?
ukážkový príklad niekedy v buducnosti: občan AB bude mať na osobnom dochodkovom účte nasporene 10 tisic eur. Túto sumu bude moct použiť na nakup doživotnmeho dochodku. Zakon hovori/l (aspon kedysi ten prvy), že musí sa vyplácať min. 0,6 násobok životného minima. Poistovna povie, fajn, musite doplatit ešte 15 tisic eur, a budeme vam vyplacat tych 250 eur doživotne.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Zita5 Pozri príspevok
Ja tomu tiež nechápem a nehanbím sa to povedať ani napísať , lebo na Slovensku to je ako v Kocúrkove .

Mne sa to nepáči , aby som ešte platila , resp,odkúpila niečo , čo je moje .
Ty nebudes odkupovať, ale životná poisťovňa.
0 0
Olice Olice

Olice je offline (nepripojený) Olice

duves Pozri príspevok
ukážkový príklad niekedy v buducnosti: občan AB bude mať na osobnom dochodkovom účte nasporene 10 tisic eur. Túto sumu bude moct použiť na nakup doživotnmeho dochodku. Zakon hovori/l (aspon kedysi ten prvy), že musí sa vyplácať min. 0,6 násobok životného minima. Poistovna povie, fajn, musite doplatit ešte 15 tisic eur, a budeme vam vyplacat tych 250 eur doživotne.
No, ale tento príspevok toto tvrdenie vyvracia, či nie? Už som z toho ja jeleň.
Jana Motyčková Pozri príspevok
Na nákup doživotného dôchodku sa použije suma, ktorá bude aktuálne na dôchodkovom účte. Nie je v tomto prípade podmienkou, abu dôchodok bol vo výške 0,6-násobklu životného minima. Koľko vyjde, toľko bude, aj v nižšej sume. Mimochodom pri minimálnej mzde ani z prvého piliera nedostanete 0,6-násobok, resp. 1,2 (ak je len 1.pilier) životneho minima.
0 0
Veronika.si Veronika.si

Veronika.si je offline (nepripojený) Veronika.si

skúsim to zhrnúť:
-dostanem polovicu dôchodku zo socialky
-druhú polovicu z II.piliera za podmienky, že budem mať dostatočnú sumu napr. 180000+xxxxx (suma ktorú musím doplatiť, aby som som si zakúpila doživotný dôchodok od poisťovne). Tá suma na dôchodkový balík - netuším aká bude musieť byť - neviem ako sa môže vypočítať, či z nejakého priemerného veku človeka alebo čo??
Myslím, že určite nebudem mať tú dostatočnú našetrenú sumu, takže ak ich budem chcieť dostať od poisťovne, musím si doplatiť?
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
duves Pozri príspevok
Ty nebudes odkupovať, ale životná poisťovňa.
Ale musím tým pádom mať životné poistenie , nie ?
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Olice Pozri príspevok
No, ale tento príspevok toto tvrdenie vyvracia, či nie? Už som z toho ja jeleň.
No zakon bol napisany tak ružovo-optimisticky, že ludia našetria viac a budu to riešiť programovym vyberom (ak budu chciet) - vid prispevok: http://www.porada.sk/1086827-post115.html a dajako sa nedotiahlo to, že sa môže stať to, že niekto bude mať našetrene malo na vyplacanie doživotneho dochodku 0,6 nasobku životneho minima platneho v tom čase.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať