Zavrieť

Porady

DPH -Auto

Zdravim,

takze moj klient si kupil Octaviu combi a vraj si ju nechal prerobit na uzitkove auto a to takym sposobom, ze si tam dal prirobit mriezku...niekde som pocula, ze tento zakon v SR uz neplati vraj plati len v CZ. Ake upravy sa daju ratat ako prerobenie na uzitkove auto resp. ktore znaky ma uzitokove auto aby sa z neho dala odpocitat DPH?

dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    stratena
    Zdravim,

    takze moj klient si kupil Octaviu combi a vraj si ju nechal prerobit na uzitkove auto a to takym sposobom, ze si tam dal prirobit mriezku...niekde som pocula, ze tento zakon v SR uz neplati vraj plati len v CZ. Ake upravy sa daju ratat ako prerobenie na uzitkove auto resp. ktore znaky ma uzitokove auto aby sa z neho dala odpocitat DPH?

    dakujem
    Dôležitá je kategória auta, ktorú má uvedenú v Technickom preukaze, podľa toho sa postupuje. Nesmie mať uvedenú M1-osobné motorové vozidlo.

    Pavla P je offline (nepripojený) Pavla P

    Pavla P
    stratena
    Zdravim,

    takze moj klient si kupil Octaviu combi a vraj si ju nechal prerobit na uzitkove auto a to takym sposobom, ze si tam dal prirobit mriezku...niekde som pocula, ze tento zakon v SR uz neplati vraj plati len v CZ. Ake upravy sa daju ratat ako prerobenie na uzitkove auto resp. ktore znaky ma uzitokove auto aby sa z neho dala odpocitat DPH?

    dakujem
    Musi mat zapisane v TP - N1 - inac tieto upravy uz neplatia. Len v tom pripade, ak ten technicky preukaz je v kolonke kategoria/resp.druh vozidla : nakladne, N1

    stratena je offline (nepripojený) stratena

    necham si rada poradit :) stratena
    takze mohlo prist aj k tomu ze uplatili niekoho aby im to tam napisal?

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    stratena
    takze mohlo prist aj k tomu ze uplatili niekoho aby im to tam napisal?
    nemuselo k tomu dojsť, urobili také prerábky, ktoré im jednoducho uznali na kategóriu N. Ak tam takú majú DÚ to musí rešpektovať.

    bepo je offline (nepripojený) bepo

    bepo
    Prerába to priamo predajca a on to zapíše ako N1-nákladný automobil.Ak to kúpil ako osobný a sám si tam namontoval mriežku tak si len zhoršil výhľad dozadu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.