Zavrieť

Porady

Čo na HERPES ?

Neviete mi niekto poradiť niečo na Herpes? Mám alergiu na slnko a včera mi vyšiel herpes na úplne celú spodnú peru. Bežné "mastičky" z lekárne nezaberajú , momentálne úžívam vnútorne ZODAC. Ale keby ste mi vedeli poradiť niečo z "prírody", bola by som vďačná za každú radu. Lebo je to nepríjemné, dosť bolestivé a vyzerám ako Quasimodo.
Usporiadat
Denisa Denisa

Denisa je offline (nepripojený) Denisa

optimista
Môžeš skúsiť homeopatokum NATRUM MURIATICUM CH15. Mne to celkom pomohlo. Keď je to akútne tak 3x denne 5 guličiek. Ak to mávaš často tak sa môžeš priebežne preliečovať 1x do týždňa 5 guličiek. Nemiešaj to s jedlom. Nechaj volne rozpustiť v ústach.
B-komplex alebo droždie nieje na škodu

Skús aj porozmýšľať či by si nemala niečo vylúčiť zo stravy, možno arašidy, čokoládu alebo niečo také, čo podporuje alergie.
Herpes je vlastne aj znížená imunita organizmu.
0 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
stela5
súhlasím s Viki:na herpes je dobré 6 tabliet na deň: ráno2,obed2,večera2 - b komplex
a zjesť trocha surového droždia.
zaberá to na 100%.
Mne sa objavuje pravidelne trikrát do roka herpes pri oku, na spánku.
Tiež sa "nažerem" b-komplexu, len si dávam ten FORTE. Sama sebe si potom smrdím, aj keď FORTE nie je až tak smrdľavý ako obyčajný.
Neviem, aké s tým máte skúsenosti ale z B-komplexu mám nežiadúci účinok to, že mám strašne suché pery a okolie. Nepomáha mi na to nič.

Ale aj tak docielim aby mi herpes nepokračoval napríklad do oka. Kým so nebrala béčko mala som oko napuchnuté akoby som po ňom dostala a potom vysvetluj, že je to len herpes.

Inak používam aj takú mastičku, že Herpesin. Problém je ale v tom, že nikdy nestihnem zachytiť tie prvé príznaky, vždy sa mi to vyhodí strašne rýchlo.
0 0
učtovníčka učtovníčka

učtovníčka je offline (nepripojený) učtovníčka

Po prečítaní predchádzajúcich stránok som sa rozhodla Vás potešiť mojim konštatovaním, že ja som na tom ešte horšie, nakoľko mám herpes ale vo vnútri organizmu a to je taká bolesť keď je aktívny že ju nikomu neprajem. Získala som ho po neličenej zlomenine rebier o ktorej som ani nevedela nakoľko my ženy sme zvyknuté na mierne bolesti a tak som to prežila až kým sa nezrástli a to tak zle že na mieste kde je ten nešťastný spoj sa dráždením sliznica podráždila a keďže som alergik a mám oslabenú imunitu tak sa mi tam usídlil herpesový vírus a pekne si tam hovká a čaká kedy začnem dietovať, stresovať a podobne a hneď sa ohlási.Nie je ho vidieť ako u Vás, ale radšej by som ho videla ako sa mi zákerne plýži po vnútorných slizniciach a čaká na príležitosť. Pomáha mi len dostatok prírodných vitamínov a nemyslieť na to.Dosť už hororu.ďakujem .
Naposledy upravil učtovníčka : 25.08.05 at 10:31
0 0
JanaF JanaF

JanaF je offline (nepripojený) JanaF

Zajtra bude lepsie...:)
Ja som mavala herpesy na dennom poriadku, ked sa jeden zahojil, nepreslo ani 5 dni a uz tu bol dalsi. Pichali mi B12 a ustupilo to.
Teraz sa mi vytvori, iba ked som dlho na slniecku
0 0
Evaman Evaman

Evaman je offline (nepripojený) Evaman

Ahojte všetci, tak po 3 týždňoch sa mi herpes konečne "vyliečil" ale, ostali mi tesne pod perou a nad perou po herpese 3 ružové "fliačky", je to citlivé a nevyzerá to veľmi pekne. Neviete niečo ako to odstrániť? Viem , že by mi to malo zmiznúť samo, no minulého roku keď som mala takýto rozsiahly herpes a tak isto mi ostali fliačky, to trvalo zhruba 3 mesiaca kým mi to zmizlo.Ako to urýchliť? Dávam si austrálsky čajovníkový olejček ale ten nepomáha.V lekárni mi poradila Dermatiks Sti Gél(neviem presne narýchlo ako sa to píše) ale je to na jazvy ale stojí jedna malá tubička okolo 1300,- Sk . A to je vraj na 1 mesiac a mala by som si kúpiť aspoň 3. No tak za 3 mesiace mi to zmizne dúfam aj samo a nepotrebujem za to vysoliť 3900,- Sk.
Poraďte niečo ak viete.
Díík
0 0
janasv janasv

janasv je offline (nepripojený) janasv

Skuste propolis, ak nie ste alergik. Ale opatrne, obycajne sa rozpusta vo vysokoprecentnom liehu. Moze to ist aj na ranu, dezinfikuje - ale vysusa /ako kazdy lieh/. Ak uz je rana zacelena, mozte skusit aj stavu z aloe vera. Inak iba okolo ranky. Pozor, je to horke. Ale mozno by bolo dobre skusit Framikoyn - mast/ neviem ako sa to pise?/, len neviem, ci je v lekarni aj volne /je to antibiotikum/, alebo Calcium panthothenikum - mast /aj volne - asi 34 sk/. Dalej je velmi dobra homeopaticka mast - Cicaderma /cikaderma sa cita/. Konzistenciu ma ako Framikoyn, ale je bylinkova. Ta sa tiez da volne kupit - asi 100-120 sk /?/.
0 0
Viki Viki

Viki je offline (nepripojený) Viki

žena
Evaman
Ahojte všetci, tak po 3 týždňoch sa mi herpes konečne "vyliečil" ale, ostali mi tesne pod perou a nad perou po herpese 3 ružové "fliačky", je to citlivé a nevyzerá to veľmi pekne. Neviete niečo ako to odstrániť?.....
Doporučujem mastičku Dermazulen, majú ju v každej lekárni a stojí cca 50 Sk.
A nezabudni - každý deň ráno jednu tabletku B-komplex forte ako prevenciu.
0 0
Evaman Evaman

Evaman je offline (nepripojený) Evaman

Vďaka za rady,dúfam, že mi niečo z toho pomôže.
0 0
Velettka Velettka

Velettka je offline (nepripojený) Velettka

skús aj herpesin na tie fliačky, mne to potom zmizne do týždňa, len si to nesmieš strhávať, ak sa ti urobí chrastička ....
0 0
zuzana zuzana

zuzana je offline (nepripojený) zuzana

Mne herpes práve včera skončil, používam mastičku THERMAL-je to z vody v Dudinciach, je to super-dobre to suší.
0 0
slecnade slecnade

slecnade je offline (nepripojený) slecnade

aj ja sa stále trápim s herpesom. práve mám jeden na hornej pere a dva na dolnej.

vzdy som vyzerala ako quasimodo, ale od kedy poznám ACIC tabletky vyzerám ovela lepsie.

sú to uz len malé opuchlinky ktoré sú za tri dni prec.

a ktomu pouzivam aloe vera labelo, je to fakt super
0 0
tina76 tina76

tina76 je offline (nepripojený) tina76

ahoj,
mavam herpes casto a pouzivam cajovnikovy olej, taku tu tycinku antiblemish - akykolvek - oriflame, avon alebo z lekarne - cim koncentrovanejsi tym lepsi.
hned ako pocitim, ze sa zacina tvorit, potriem miesto kedykolvek ma napadne a obvykle ho zlikvidujem v prvopociatkoch, takze nestihne ani boliet. do troch dni je to uplne ok.
0 0
pavel9 pavel9

pavel9 je offline (nepripojený) pavel9

prezrite si túto stránku, určite niečo nájdete keď máte zdravotné problémy.
http://www.zdravie.sk/
0 0
klimentmon klimentmon

klimentmon je offline (nepripojený) klimentmon

akurat som sa prihlasila, a rakytnikovy olej mozete kupit v Starej trznici v Bratislave, taktiez webstranke online, ktoru neuvadzam aby to nebola reklama. rada uvediem ak mi napisete. Mon
0 0
klimentmon klimentmon

klimentmon je offline (nepripojený) klimentmon

:-) mam teraz taky fasa velky na dolnej pere, no a kupila som aj taky vyrobok kanabisovy, maju ho v lekarnach napr. na Kozej, inac pouzivam Herpesin, Zovirax, ale viackrat sa mi stalo, ze Zovirax nepomohol.
0 0
kami8 kami8

kami8 je offline (nepripojený) kami8

klimentmon Pozri príspevok
:-) mam teraz taky fasa velky na dolnej pere, no a kupila som aj taky vyrobok kanabisovy, maju ho v lekarnach napr. na Kozej, inac pouzivam Herpesin, Zovirax, ale viackrat sa mi stalo, ze Zovirax nepomohol.
Citala som,nie vsetko,co kto pouziva na herpes,tak neviem,ci to tu uz bolo alebo nie.Aj ja mavam cas od casu problem s tym.Pouzivala som vsetky mozne masticky-ale malokedy zabrali.Teraz uz par rokov len PROPOLISOVU TINKTURU-a ta zaberie vzdy na 100 percent.Ked ma zacne svrbiet pera,iba parkrat potriet.
0 0
dicktracy dicktracy

dicktracy je offline (nepripojený) dicktracy

mne pomaha B-komplex tablety a super je aj propolis (od vcelarov, vyluhovany v cistom liehu)
0 0
Ofélia Ofélia

Ofélia je offline (nepripojený) Ofélia

dicktracy Pozri príspevok
mne pomaha B-komplex tablety a super je aj propolis (od vcelarov, vyluhovany v cistom liehu)
Nepriberiete od nich?
0 0
nela88 nela88

nela88 je offline (nepripojený) nela88

ja som mávala tiež herpes, vraj je to nevyliečiteľné, ale ja ho mám už asi 10 rokov takpovediac skrytý. Detská lekárka mojich dcér mi vzala krv zo žily a hneď ju vpichla do nohy, treba to veľmi pomaly vstrekovať. Lekári to moc nechcú robiť, aby nevznikla trombóza. A o týždeň ešte raz. Prípadne,keď sa herpes vyhadzuje veľmi často, tak o ďalší týždeň znova. A potom už budete mať pokoj. Za 10 rokov sa mi vyhodil 2x, ale vtom období som bola veľmi nervózna. Vyskúšajte, fakt to zaberá.
0 0
jana05 jana05

jana05 je offline (nepripojený) jana05

ja mávam herpesy od malička a mne mastičky typu Zovirax pomáhajú len keď cítim svrbenie, ako už je herpes vonku tak to moc nezaberá. Potom už musím len čakať má to svoj priebeh.Tiež ich mávam obrovské a mne zabrala liečba na podporu imunity, potom sa sem tam nejaký ukáže ale je veľmi malý, tak to sa dá vydržať.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať