Zavrieť

Porady

Čo na HERPES ?

Neviete mi niekto poradiť niečo na Herpes? Mám alergiu na slnko a včera mi vyšiel herpes na úplne celú spodnú peru. Bežné "mastičky" z lekárne nezaberajú , momentálne úžívam vnútorne ZODAC. Ale keby ste mi vedeli poradiť niečo z "prírody", bola by som vďačná za každú radu. Lebo je to nepríjemné, dosť bolestivé a vyzerám ako Quasimodo.
Usporiadat
bulnova bulnova

bulnova je offline (nepripojený) bulnova

Herpes mávam až v posledných rokoch, dá sa povedať po 50-siatke.
Používam gel, ktorý sa vytvorí zo semienok dule (žltý plod podobný hruške, veľmi voňavý), keď ich zalejeme vodou (cca 5 semienok na dno pohárika).
0 0
sakal33 sakal33

sakal33 je offline (nepripojený) sakal33

evka-janekova Pozri príspevok
No teda,
prečítala som celú tému, hoci som herpes zatial nikdy nemala (klop, klop ), no ako sa tak dívam na svoj ultra rýchly zivot v strese, tak zachvíľu ma to čaká. Teda mam cenné rady ako proti tomu bojovať.

dakujem
Ahoj Evka,

no ja to mam z klimatizacie, v lete bola nastavena na 17C a vonku sme mali asi 33C. Po praci som ochorel (ale tak, ze po zakaslani som musel 15s cakat aby som sa mohol nadychnut +zvracanie +krce atd. jednoducho peklo) no a o den neskor som to mal na pere. Ono sa ti to vyhodi ked naruseny obranny system. Hlavne si davaj pozor ked ochories !!
0 0
olybaba olybaba

olybaba je offline (nepripojený) olybaba

pozdravujem,
dospely syn ma dost casto herpes a pred dvoma tyzdnami objavil super vec, raz-dva sa mu ulavilo a herpes zmizol :


Compeed náplasť na opar 15ks

282,4 Sk [9,37€]
Výrobca: Johnson&Johnson

Novinkou ako diskrétne liečiť opar (herpes) je náplasť Compeed. Zmierňuje pocity pálenia a svrbenia, výrazne obmädzuje ďaľšie infikovanie, podporuje rýchlejšie hojenie, lieči vo všetkých 5ti fázach oparu a zabraňuje vzniku chrást a jaziev.
Nejčastejšie spúštacie faktory vzniku oparu sú: pobyt na slnku, chlad, fyzická záťaž, strach, stres, únava, vyčerpanie, horúčka, chrípka, nachladenie, hormonálne zmeny.

Použitie:
  • okamžitá úľava od svrbenia a pálenia
  • hygienické uzatvorenie rany, obmädzenie šírenia vírusu
  • zabránenie tvorby chrasty
  • rýchlejšie hojenie rany
Balenie: 15 náplastí
0 0
Fabiana Fabiana

Fabiana je offline (nepripojený) Fabiana

Mne na herpes pomohla obyčajná zubná pasta. Boli sme na dovolenke a nič iné som nemala k dispozícii. Herpes sa mi vysušil, nebolel, neškriabal. Doma som si ho doliečila Tea Tree olejčekom a za 2 dni zmizol.
0 0
Lila Lila

Lila je offline (nepripojený) Lila

Aj mne pomáha zubná pasta, akonáhle cítim svrbenie na pere hneď si to okolie potriem zubnou pastou, do druhého dňa mi ani nestihne vybehnúť pluzgierik. Len to musíte podchytiť v začiatkoch.
Kedysi som mávala 2x do mesiaca herpes, je to aj odozva slabej imunity.
Stačí denný prísun vit. C 1 tb. 250 mg vit. C, tak často zanedbávaný.
Ten je dôležitý na posilnenie imunity.
0 0
asasa asasa

asasa je offline (nepripojený) asasa

kacena Pozri príspevok
Ja síce herpes nemávam , ale mávam často kútiky a vieš čo na to zaberá ? To žlté mazivo z ucha , neviem ako sa to presne nazýva. To mi poradila jedna babka a naozaj mi to funguje. Možno to zabera aj na herpes - neviem.
s tym mazivom z ucha na kutiky suhlasim, staci vecer pred spanim a rano je kutik fuc, no herpes ak raz dostanes /spravidla v detstve/ uz sa ho nikdy nezbavis, hold osud.
0 0
Olice Olice

Olice je offline (nepripojený) Olice

Pred pár rokmi som tiež mávala dosť často herpes. Až raz mi v lekárni poradili užívať Riboflavín. Využívala som balenie, s odstupom času ďalšie a opakujem to 2-3 krát v roku. Odvtedy mám pokoj. Mne sa vytváral hlavne pod nosom a niekedy aj na pere.
0 0
elena stastna elena stastna

elena stastna je offline (nepripojený) elena stastna

Aj zinkova mast je dobra,ale zarabana,na predpis je zadarmo.Dcere zabera dobre,ked jej ostane po herpese cerveny fliacik natiera si to este Lioton gel 100 000 alebo mastou lalugen Plus,skus.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Gapo Pozri príspevok
Zdravím, smola ma postihla, v živote som nemal herpes ani na pere ani nikde a dostal som taký pásový opar, že ani v lekárskej knihe taký nemajú vyobrazený.
Toto tučným ma rozosmialo, aj keď problémy s oparom nechcem zažiť.
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Teda ja mám herpes na perách každú chvíľu, aj teraz mám. A to mi dávajú injekcie za tri tisícky každý týždeň. Pokiaľ mi ich pichajú, tak herpes čuší, keď pichnú neskôr, už vylezie. Neviem čo mám robiť, lebo už to trvá pomaly tri roky. Brala som vitamíny, ešte tak Bkomplex ako tak zaberá, ale stále ho nemôžem užívať. Riboflavín- ten mi už dávno nezaberá. Mám slabú imunitu, tak sa to prejavuje asi takto. A vitamíny jem stále - teda nie umelé, ale v ovocí a zelenine.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

wagner Pozri príspevok
Teda ja mám herpes na perách každú chvíľu, aj teraz mám. A to mi dávajú injekcie za tri tisícky každý týždeň. Pokiaľ mi ich pichajú, tak herpes čuší, keď pichnú neskôr, už vylezie. Neviem čo mám robiť, lebo už to trvá pomaly tri roky. Brala som vitamíny, ešte tak Bkomplex ako tak zaberá, ale stále ho nemôžem užívať. Riboflavín- ten mi už dávno nezaberá. Mám slabú imunitu, tak sa to prejavuje asi takto. A vitamíny jem stále - teda nie umelé, ale v ovocí a zelenine.
Vírus, čo spôsobuje herpes máš už v tele, s tým už nič neurobíš, ak sa imunita oslabí, herpes vykukne von, tu pomôže už len posilňovanie imunity.
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Ten, komu pri herpese pomôže zubná pasta, nevie, čo je riadny herpes, a môžem mu len blahoželať. Mávala som herpes až taký, ako píše evaman v prvom príspevku, tvár úplne zdeformovaná, brala som injekcie ale aj tak - pripadalo mi to ako nádcha - bez liečenia týždeň, s liečením 7 dní.... Mávala som ho minimálne 2x do roka, vždy na ústach. Často sa mi vyhodil, ak som sa po niekom napila z pohára, potom cez leto, keď boli veľké horúčavy. Ak niekto zomieral na prechladnutia, horúčky a rôzne ochorenia v prechodnom jesenno-zimno období, ja som sa cítila minimálne na 42° teplotu, ale mala som max. 36,7, zato sa mi vyhodil herpes tak, že mi pera ovisala až po bradu. V posledných rokoch už nebýva taký intenzívny, ale zase sa mi vyhodí nie na ústach, ale v nose, čo je oveľa nepríjemnejšie. Najviac ma ale mrzí, že to zdedil môj syn; druhý syn a dcéra to nepoznajú, čítala som, že je to dedičné a nie je zatiaľ proti tomu žiadny 100 % účinný liek. Skrátka je to v nás a prepukne to, ak je organizmus oslabený. Za všetky tie roky som zistila tieto poznatky:
- najlepšie je zo začiatku herpes sušiť tampónom namočeným v čistom liehu, určite nie žiadne mastičky, vtedy len mokvá
- Zovirax mi zabral asi 3x z 10 prípadov, ale len v úplne prvom štádiu, keď som ešte len cítila "šteklenie" na perách a žiadny pľuzgierik ešte nebolo vidieť
- keď je herpes vysušený, čiže už sa ďalej nerozrastá a nemokvá, používam balzam z Oriflame, ale aj napr. Framykoin a pod. liečivé masti, ale určite až po vysušení pľuzgiera
- vnútorne odporúčam na podporu B-komplex forte alebo čerstvé kvasnice
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
bude to znieť nechutne ale velmi na to pomáha maz z ucha ak sa nemýlim.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Toto je dobrý liek na "kútiky", na herpes si prikladám prepolený cesnak (krátke jemné dotyky). Štípe, ale pomôže.
0 0
Lila Lila

Lila je offline (nepripojený) Lila

Zubná pasta, no áno, ale hneď ako cítite jemné svrbenie. Treba to natrieť hneď na začiatku, takisto zovirax /kedysi stál 400 Sk, ak sa dobre pamätám/
treba natrieť v začiatku, aby sa z toho svrbenia nevyvinul herpes. Lebo potom keď je pluzgierik na svete, tak to môžme liečiť čímkoľvek. Tá dĺžka liečenia je väčšinou rovnaká, nehovoriac o tom, že aj bolestivá. Len tak mimochodom, na imunitu pomáha obyčajný vit. C, ale vo vyšších dávkach.
Dokonca som sa dočítala, že denne by mal človek prijať 3000 mg vit. C. Mnohí lekári sú odporcovia tejto teórie, lebo by prišli o "klientov". Ale vo svete je organizácia, ktorá tieto mylné teórie o vit. C vyvracia.
Takže ak zvýšite prísun tohto vitamínu a dodržíte pitný režim /2-2,5 l nebublinkovej vody denne/ a k tomu pridáte po troške otužovanie organizmu, tak s imunitou nebudete mať problémy. Pri spomienke na herpes ja sa už len pousmejem, lebo mne sa objaví 2 x do roka a vlastne vždy ho potlačím na začiatku zubnou pastou.
Ešte k tej dedičnosti, moja svokra nikdy nemala herpes, na "staré kolená"
sa jej prvýkrát objavil, ale tomu prislúcha tá imunita. Takže o imunitu sa treba starať v každom veku. U detí a v starobe zvlásť.
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Čo sa týka toho otužovania, tak ja sa otužujem celý život - ráno sa umývam v studenej vode, raňajkujem ovocie, jem veľa zeleniny (surovej), takže herpes by ma vôbec nemal navštevovať. Imunita je u mňa oslabená zo stresov. Teda z tých bývalých, teraz som sa už naučila nestresovať. Ale u mňa je spúšťačom herpesu každá čo len trochu namáhavejšia robota. A je to jedno, či psychická alebo fyzická.
0 0
daria29 daria29

daria29 je offline (nepripojený) daria29

ja mam velmi casto herpes,nie na perach,vzdy mi urychlí hojenie aloegel,propolisový krém,zmierni svrbenie a bolest.
0 0
Zitulda Zitulda

Zitulda je offline (nepripojený) Zitulda

bulnova Pozri príspevok
Herpes mávam až v posledných rokoch, dá sa povedať po 50-siatke.
Používam gel, ktorý sa vytvorí zo semienok dule (žltý plod podobný hruške, veľmi voňavý), keď ich zalejeme vodou (cca 5 semienok na dno pohárika).
Ja som postupovala podľa rady mojej babičky a keď so pocítila pnutie v na pere, či svrbenie, natierala som si niekoľko krát za deň hociakou voňavkou a herpes mi neprepukol. Keď som šla do dôchodku, dostala som ten hnusne bolestivý herpes zoster (mala som jedinú malú vyrážku na predkolení) a liek, ktorý mi predpísala neurologička, som musela vysadiť, lebo mi bolo z neho veľmi zle. Pomohol mi krém Zovirax, ale trvala celý mesiac. Mala som to vraj z z akéhosi nezvládnutého vnútorneho pocitu z odchodu na dôchodok.

Prosím ťa buď tak dobrá a rozpíš podrobne, čo robiť ďalej s namočenými semienkami aby sa z nich stal gél, ako a kedy natierať atď.
0 0
Gapo Gapo

Gapo je offline (nepripojený) Gapo

Ja? Muž.
wagner Pozri príspevok
Teda ja mám herpes na perách každú chvíľu, aj teraz mám. A to mi dávajú injekcie za tri tisícky každý týždeň. Pokiaľ mi ich pichajú, tak herpes čuší, keď pichnú neskôr, už vylezie. Neviem čo mám robiť, lebo už to trvá pomaly tri roky. Brala som vitamíny, ešte tak Bkomplex ako tak zaberá, ale stále ho nemôžem užívať. Riboflavín- ten mi už dávno nezaberá. Mám slabú imunitu, tak sa to prejavuje asi takto. A vitamíny jem stále - teda nie umelé, ale v ovocí a zelenine.

Mal som kamarátku, ktorá mala tiež stále herpes na perách, brala kadečo aj tie injekcie v poslednej dobe, ale ako píšeš, keď prestala, znovu to vypuklo. No a ako mi povedala, našla v novinách niekde akýsi článok, že tam je problém tuším so štítnou žľazou a dostala nejaké tablety a má pokoj, ale brať ich bude doživotne. Takže skús sa popýtať.
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Ja si štítnu žlazu liečim už tri roky. Práve dnes som bola na alergologii a pán doktor povedal, že už nevie čo s mojim herpesom a že je to vážnejšie, ako sa zdalo. Tak ma poslal na infektologiu. Tam ma objednali na budúci týždeň - aj to len za to, že videli môj herpes. Tak neviem čo bude ďalej. Bolo mi povedané, že pri nezvládnutom herpese človek môže dostať encefalitídu a môže to mať vplyv aj na nervstvo. Lenže na infektologii som už bola a bola som veľmi sklamaná - pani doktorka chcela všetko robiť od začiatku. Teda lieky a postupy aké už na mne praktizoval alergolog. Tak som tam prestala chodiť. Neviem ako to dopadne teraz, mám z tých jej postupov mindráky. Problém je v tom, že si neprečíta v karte, ako ma liečil predchádzajúci lekár a ona to chce skúšať to isté znovu. Odmietam byť pokusným králikom.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať