Zavrieť

Porady

Čo na HERPES ?

Neviete mi niekto poradiť niečo na Herpes? Mám alergiu na slnko a včera mi vyšiel herpes na úplne celú spodnú peru. Bežné "mastičky" z lekárne nezaberajú , momentálne úžívam vnútorne ZODAC. Ale keby ste mi vedeli poradiť niečo z "prírody", bola by som vďačná za každú radu. Lebo je to nepríjemné, dosť bolestivé a vyzerám ako Quasimodo.
Usporiadat
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

bettylou Pozri príspevok
to si musíš sama rozkázať, či sa budeš sr.ť alebo smiať, máš to za jedny lóve.
Inak na prevenciu herpesu, tí, čo s tým máte problémy - strava bohatá na lyzín, prípadne kapsule lyzín. Je to aminokyselina, ktorá zabraňuje prepuknutiu vonkajšej formy herpesu.
http://fit.server.sk/vitaminy/lyzin-...s-aj-na-srdce/
1 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

lujza.j Pozri príspevok
môj momentálny má pôvodcu ......moja "svokra" v aute a cesta po "upravenej" zimnej diaľnici 23.12. smer BA-HC a potom zase HC-BA vrrrrr....čiže stres....
Tiež mám zase herpes. Naposledy som ho mala koncom novembra. Neuplynul ani mesiac a už sa zase vytŕča. A to beriem injekcie aj tbl. Famciclovir Teva. Pôvodca je mierna námaha - trochu som upratala pred sviatkami. Podotýkam - netrhala som sa. Každý deň trochu. Ale problémom je aj to, že za tri mesiace sa neviem vyliečiť z prechladnutia. A to beriem od októbra atb. Unavená som stále, kde sadnem tam spím - aj pri PC aj TV
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

wagner Pozri príspevok
Tiež mám zase herpes. Naposledy som ho mala koncom novembra. Neuplynul ani mesiac a už sa zase vytŕča. A to beriem injekcie aj tbl. Famciclovir Teva. Pôvodca je mierna námaha - trochu som upratala pred sviatkami. Podotýkam - netrhala som sa. Každý deň trochu. Ale problémom je aj to, že za tri mesiace sa neviem vyliečiť z prechladnutia. A to beriem od októbra atb. Unavená som stále, kde sadnem tam spím - aj pri PC aj TV
ja som mala naposledy niekdy v septembri, ale tiež so stresu....lepšie povedané psychopatická jazda mojho chlapa už som si odvykla, ked tak jazdím sama je to iné ako na vedľajšom sedadle ale bola som v medzi čase prechladnutá a dlho sa mi to ťahalo....ale zabila som to a asi aj herpes silným zázvorovým čajom...
1 0
Estetic Estetic

Estetic je offline (nepripojený) Estetic

Prečítala som to celé,aj všetky tie rady,toto ano toto nie.takže sa vyjadrím a budem sa snažiť zrozumiteľne.Hepes virus existuje s nami od malička a aj ked sa neprejavuje,je tu.A závisí od našej odolnosti či sa prejaví a ako často.Ak je oslabená imunita,niekto dostáva stále angíny a iný herpesy.No a u každého potom je určitý priebeh.Ludia často potierajú herpesy všetkým možným,ale hlavne si neuvedomujú,že je to infekčné ochorenie a majú to zakryť a nebabrať.Pretože rukami tam nanesú infekciu a ked prídu na kožné tak veľa krát bol síce na začiatku herpes,ale po čase sú tam už sladké chrasty a všetka možná bakteriálna flora.
Takže teraz zásady ošetrovania-nebabrať,zakryť,nešúchať uterákom,nenatierať prstami.Casto zoberiete mastičku,prst,na usta a zase na mastičku...a infikujete si aj masť,aj uterák,aj podušku.
Pokiaľ je opakujuci sa herpes,je nutné aby to riešil lekár.Celkové tabletky,celková podpora imunity,laserová kúra atd.
Čo sa týka wagner tak zdravotný stav nepoznám,ale herpes je zrejme len nadstavba a základný zdravotný problém bude niečo iné-myslím si.
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

to že je to infekčné viem...dokonca to beriem ako veľmi infekčné a tak sa aj chovám....tak ako popisuješ....ja som angíny mávala ako decko,potom mi vyrvali mandle....angína nie je, ale herpes vybehne, ale posledne už "len" z väčšieho stresu ako je ten bežný každodenný.....kedysi dávno som si dávala roztlačený B-komplex /medzi dvomi lyžičkymi/+ kapku vody z toho je taká kašička....
2 0
Estetic Estetic

Estetic je offline (nepripojený) Estetic

Najradšej používam laser,sú s ním dobré výsledky,ale neplatí ho poisťovna a treba chodiť na kúru.Čo býva problém.
1 0
kaivorus kaivorus

kaivorus je offline (nepripojený) kaivorus

radšej so servítkou, ale pravdivo, ...ten, ktorý hľadá správnosť riešenia odstranovania zdr. problémov, na rôznych úrovniach bytia... ...viac
lujza.j Pozri príspevok
môj momentálny má pôvodcu ......moja "svokra" v aute a cesta po "upravenej" zimnej diaľnici 23.12. smer BA-HC a potom zase HC-BA vrrrrr....čiže stres....
používaš klímu,a tá Ti dá tiež dobre zabrať...,
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

kaivorus Pozri príspevok
používaš klímu,a tá Ti dá tiež dobre zabrať...,
v zime?
0 0
kaivorus kaivorus

kaivorus je offline (nepripojený) kaivorus

radšej so servítkou, ale pravdivo, ...ten, ktorý hľadá správnosť riešenia odstranovania zdr. problémov, na rôznych úrovniach bytia... ...viac
a kúrenie?

tiež používaš vzduch prechádzajúci cez filtre, v ktorých sa nahromadili tieto potvorky....????
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

kaivorus Pozri príspevok
a kúrenie?

tiež používaš vzduch prechádzajúci cez filtre, v ktorých sa nahromadili tieto potvorky....????
pravidelne menené vo všetkých autách...potvora bola .....na sedadle spolujazdca a iné.
0 0
Estetic Estetic

Estetic je offline (nepripojený) Estetic

kaivorus Pozri príspevok
a kúrenie?

tiež používaš vzduch prechádzajúci cez filtre, v ktorých sa nahromadili tieto potvorky....????
Najprv šťastný a príjemný Nový rok prajem.
Teraz odpoved-ty snád dýchaš vzduch bez tých potvoriek?To by si musel mať dlhodobý pobyt v inkubátore.Celé je to o imunite a tá môže byť oslabená rôznymi spôsobmi.A ano,aj stresom-zo svokry
0 0
inges inges

inges je offline (nepripojený) inges

Matka :)
Synátor má herpes od malinkatého malinka. Ale iba na uchu, nikde inde.Až tak, že mu musím sledovať aby sa to nedostalo do vnútorného ucha.A ak nie je na uchu tak na líci. Potom z toho býva sladká chrasta. Pomáha Zovirax a na potieranie hypermangán. Zvykne sa mu to vyhodiť po horúčke. Taktiež tlačí do seba vitamín B.
0 0
Peggynka Peggynka

Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

mám svoj svet
Ja som pred rokmi riešila estetický problém nastriekaním tekutého dusíku a za dva dni sa to odhojilo.Bola to sklenená bombička,používali to lekári na ochladenie napr.vyvrtnutého členku (od bolesti).Neviem,či to ešte existuje,ale občas vidím v TV,že športoví lekári napr. pri futbale, striekajú na kolená zraneným futbalistom niečo a myslím si,že je to ono.Pravdou je,že som herpes nemala už 20 rokov.Ospravedlňujem sa za laický výklad-dúfam,že sa to dá pochopiť.
0 0
človek44 človek44

človek44 je offline (nepripojený) človek44

Ja mam už dve herpesy prvý sa mi spravil už asi pred týždňom taký veľký. Poškrabal som si peru a zrazu sa spravil. Už som sa radoval lebo mi miznul a včera večer som si tiež poškrabal peru a zase ale už taký menší. !!!
0 0
pmajap pmajap

pmajap je offline (nepripojený) pmajap

Mazivo z ucha sú tam protilátky na herpes. Samozrejme tvojho. Lieky v lekárni, to je len marketingový ťah.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať