Zavrieť

Porady

Vôňa a chuť čaju

Čaj si dáme keď sme zdraví, šťastní a je nám fajn ale aj vtedy ak sme chorí unavení a cítime sa zle.
Naposledy upravil Chobot : 12.04.10 at 22:30
Usporiadat
Darina1234 Darina1234

Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

Prave je čas zberu, kedy je v paperičku, takže cez vikend ju nazbieram, v pripade zaujmu liečby prostaty zašlem zdarna ako liek
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Darina1234 Pozri príspevok
Prave je čas zberu, kedy je v paperičku, takže cez vikend ju nazbieram, v pripade zaujumu liečby prostaty zašlem zdarna ako liek
musím si ísť tú vrbovku "vygooglovať"-sa normálne hanbím ale nepoznám to,hmhm-tak pošli darinka zo kilo...
0 0
Darina1234 Darina1234

Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

Nazbieram, vysušim a pošlem ako prevenciu prostaty OK
0 0
rozum rozum

rozum je offline (nepripojený) rozum

Stanislav 1975 Pozri príspevok
musím si ísť tú vrbovku "vygooglovať"-sa normálne hanbím ale nepoznám to,hmhm-tak pošli darinka zo kilo...
Ty sa chceš v tom kúpať?
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Stanislav 1975 Pozri príspevok
A už ste niekedy pili čaj zo neviem ako sa to povie po slovensky, ale po česky sa to volá zemežlč? Mne to babka v detstve neviem prečo varila a ja som to tajne vylieval do kvetiny...-béééé
Ale varila aj dobré čaje, napr. šípkovo-lubovníkový, a pod.
Zemežlč - palina, aj nám to babka varievala, keď nás boleli žalúdky, alebo sme nechceli jedávať, tiež sme ho potajme vylievali do uhliaka, až kým nebolo čierne linoleum... Ale teraz, veru by som ho aj vypila, len vrátiť tak aspoň polstoročie späť
Tiež holdujem čaju Lipton - žltý, ale v zime rozhodne najradšej bylinkové, lipový, šípkový, mätový, ale najradšej z nastrihaných byliniek, to sú vône, chlipkám, a snívam...
0 0
rozum rozum

rozum je offline (nepripojený) rozum

Ako sa pripravuje zázvorový?
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Darina1234 Pozri príspevok
Nazbieram, vysušim a pošlem ako prevenciu prostaty OK
Beriem ťa za slovo,nieže mi potom povieš,že už nemáš,že manžel všetko vypil...
0 0
Darina1234 Darina1234

Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

Ja len nastruham, zalejem po vyluhovani, pridam citron
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Stanislav 1975 Pozri príspevok
Olinka a ja mám aj rád "čajík" z hrozna alebo ríbyzlu,hmhm
A ešte tak z čiernych ríbezlí šťavička..., mňam.
Výborný je čajík zo sušených plodov ríbezle čiernej, čučoriedky, jablkových šupiek, lesných jahôd, ten čaj milujem.
0 0
Darina1234 Darina1234

Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

Nazbieram pre vštkých
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Darina1234 Pozri príspevok
Nazbieram pre vštkých
0 0
rozum rozum

rozum je offline (nepripojený) rozum

Sladíte si čaj?A čím?Cukrom alebo medom?
Naposledy upravil rozum : 19.08.09 at 22:16
0 0
cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
rozum Pozri príspevok
Sladíte si čaj?A čím?Cukrom alebo medom?
Ja čaj nesladím, len ten kamilkový pijem s medom, lebo mi tá kombinácia veľmi chutí.
0 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
rozum Pozri príspevok
Ako sa pripravuje zázvorový?
Asi 1 - 1,5 cm čerstvého koreňa zázvoru sa naškriabe alebo postrúha a zaleje 1 litrom vriacej vody. Po 10 minútach sa scedí, keď trošku vychladne pridá sa celý citrón a 2 lyžice medu. Diabetici bez medu.Je veľmi chutný, až trošičku štipľavý, je to taká protichrípková bomba.Ale veľmi dobrý je aj hotový - zázvorový s citrónom, je s veľa príchuťami, ale tento je najlepší.
0 0
JajaFabša JajaFabša

JajaFabša je offline (nepripojený) JajaFabša

ondrejvla Pozri príspevok
Zemežlč - palina, aj nám to babka varievala, keď nás boleli žalúdky, alebo sme nechceli jedávať, tiež sme ho potajme vylievali do uhliaka, až kým nebolo čierne linoleum... Ale teraz, veru by som ho aj vypila, len vrátiť tak aspoň polstoročie späť
Tiež holdujem čaju Lipton - žltý, ale v zime rozhodne najradšej bylinkové, lipový, šípkový, mätový, ale najradšej z nastrihaných byliniek, to sú vône, chlipkám, a snívam...
Zemežlč a palina sú dve rozdielne bylinky, ale pravdou je, že obe sa užívajú na rozbúrený žalúdok. Zemežlč je nízka bylinka, max 20 cm vysoká s peknými ružovými kvietkami, palina je vysoká metla s nenápadnými kvetmi.
0 0
rozum rozum

rozum je offline (nepripojený) rozum

Viete niekto na čo je dobrý lipový čajík?
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

rozum Pozri príspevok
Viete niekto na čo je dobrý lipový čajík?
http://smihulova.blog.sme.sk/c/132599/Lipovy-caj.html
0 0
Nachtigal Nachtigal

Nachtigal je offline (nepripojený) Nachtigal

osôbka so zmyslom pre humor
Keď boli deti malé každý rok sme zberali a sušili lipu, potom aj bazu, skorocel, materínu dúšku, repíček a mätu, cez zimu sme pili takéto čajíky. Niekedy každý zvlášť alebo zmiešaný, podľa chuti. Deti odrástli a ja teraz akosi nestíham....... pijem kupované ginko, ženský, zelený, čierny ...... a skúšam, čo mi niekto odporučí alebo ma čajík upúta v markete na regáli ..... a šup do koša ....
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Medzi bylinkami mám obľúbenú mätu, medovku, šalviu a repík. Momentálne hľadám čistec, ale ešte nie je.
Trochu viac popíšem o repíku. Je dobrý aj na pitie, pri žalúdočných problémoch, ale úplne vynikajúci je na obklady a kúpele.
Z vlastných skúseností a skúseností v rodine :
1. obklady očí ( odporúčané očnou lekárkou) - pri podráždení, zápaloch, uvariť repík cca 1 PL v 1/2 litri vody 15 min. povariť. Precediť, namočiť tampóny, prikladať na oči.Ideálne pri únave očí od monitora, pri prievane, pri drobnom cudzom telese v oku .
2. kloktanie pri angínach, zápaloch v ústnej dutine, po vytrhnutí zuba - ale spýtať sa lekára, lebo niekedy, keď je aj zápal a ranu treba čistiť, sa nemá prirodzený proces hojenia rany urýchľovať.
3.obklady rán ( odporúčanie lekára- chirurga) - na odmočenie obväzu pri preväzoch rán, aj šitých rán - tiež sa treba spýtať lekára
4. kúpeľ - pri liečení dcérinej popáleniny v určitom štádiu hojenia lekár odporučil kúpele v repíku, a rany sa hojili rýchlejšie, bez komplikácií, a hlavne bez trvalých následkov. Tiež sa treba poradiť s lekárom.
5. drobné poranenia , kožné oderky, už scelené rany - ale pozor, nie každú ranu je vhodné "zamočiť". Príklad na bezpečné použitie - mám reznú ranu, nie je šitá, ale krvácala - tak som si dala obväz, a po 2 dňoch si chcem previazať ranu - repíkový čaj, odmočiť obväz v repíku, sňať obväz, skontrolovať, nechať usušiť, prípadne znovu obviazať.
A na ukľudnenie si k tomu navariť voňavučkú medovku, osladiť medom a popíjať.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
JajaFabša Pozri príspevok
Zemežlč a palina sú dve rozdielne bylinky, ale pravdou je, že obe sa užívajú na rozbúrený žalúdok. Zemežlč je nízka bylinka, max 20 cm vysoká s peknými ružovými kvietkami, palina je vysoká metla s nenápadnými kvetmi.
Ten rozdiel už nepoznám, ale príšerne chutia obidva, ale pomáhajú
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať