Zavrieť

Porady

Vôňa a chuť čaju

Čaj si dáme keď sme zdraví, šťastní a je nám fajn ale aj vtedy ak sme chorí unavení a cítime sa zle.
Naposledy upravil Chobot : 12.04.10 at 22:30
Usporiadat
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
rozum Pozri príspevok
Sladíte si čaj?A čím?Cukrom alebo medom?
Čajík je škoda sladiť...
0 0
rozum rozum

rozum je offline (nepripojený) rozum

Keď prídem unávená z roboty domov tak od únavy sa nedá spať aký čaj vtedy?
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

rozum Pozri príspevok
Keď prídem unávená z roboty domov tak od únavy sa nedá spať aký čaj vtedy?
Čaj z medovky - pôsobí ukľudňujúco
0 0
rozum rozum

rozum je offline (nepripojený) rozum

Ďakujem ale ten si kúpim zajtra.Keď som veľmi unavená tak sa mi ťažko zaspáva, no a potom kukám do noci.
Havo.jpg  
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Rozum nekukaj, ale spi, veď pobudíš celú rodinu kukaním budú myslieť, že kukučkové hodiny
Ja osobne najradšej Rooibos - aj na žalúdok a pankreas dobre pôsobí , ale tá medovka je dobrá a moja dcéra má večer aj kamilkový alebo mätový veľmi rada
0 0
Darina1234 Darina1234

Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

Včera som doporučila čaj mužom, dnes nam ženam. Určite mnohe z nas tuto rastlinku pozname a nepoviem nič nove, ale chcem pripomenuť, ýe my ženy by sme mali piť čaj z alchemilky. Trebenova napisala, že keby sme ju pili, tak mnohe deti by nemuseli prist o svoje mamy. Je to vyslovene čaj, ktory potrebujeme my ženy. je mnoho iných byliniek pre ženy, ale tato je pre nas ochranou aj liekom.
Naposledy upravil Darina1234 : 20.08.09 at 21:14
0 0
rozum rozum

rozum je offline (nepripojený) rozum

Načo je dobrý čaj s alchemilky?
0 0
Darina1234 Darina1234

Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

Celkovo na ženske problemy, napriklad v prechode, alebo na zmiernenie boletivých prsnikov, na dobry chod menzesu, na maternicu, na myomy proste na dobry chod organizmu ženy.
0 0
rozum rozum

rozum je offline (nepripojený) rozum

Aha vyskúšal niekto jeho účinky?
LEKNO.jpeg  
0 0
Meggi 1 Meggi 1

Meggi 1 je offline (nepripojený) Meggi 1

Blankake Pozri príspevok
Čaj z medovky - pôsobí ukľudňujúco
Včera som si práve robila čaj z čerstvej medovky, len tak bez sladenia. Je to lahodný nápoj, chutí ako keby boli do neho pridané limetky . Dala som ho trocha schladiť do chladničky, nie veľmi, lebo v lete by sa nemali piť veľmi chladené nápoje. Už sa teším, že si ho dnes zas urobím. Pôsobí naozaj upokojujúco.

Dav píše na unavené oči priložiť repíkový obklad, súhlasím, je veľmi dobrý. Dopĺňam, že veľmi dobrá je aj očianka rostkovova - tiež priložiť obklad na unavené oči. Mám to odskúšané, pomáha.
0 0
rozum rozum

rozum je offline (nepripojený) rozum

Aký je dobrý čaj na imunitu pre deti?
0 0
stonka stonka

stonka je offline (nepripojený) stonka

rozum Pozri príspevok
Aký je dobrý čaj na imunitu pre deti?
Čaj s echinaceou, alebo aj sypaný čaj Lapacho.
0 0
rozum rozum

rozum je offline (nepripojený) rozum

A čo je to ten Lapacho
0 0
stonka stonka

stonka je offline (nepripojený) stonka

rozum Pozri príspevok
A čo je to ten Lapacho
Lapacho je juhoamer. strom. Na prípravu čaju sa využíva jeho kôra. Dá sa kúpiť v čajovniach, kde predávajú sypané čaje. Mieša sa aj s rôznymi príchuťami. Viac:
http://www.bonsajacaj.sk/cl_byl_5.htm
0 0
rozum rozum

rozum je offline (nepripojený) rozum

A aké má účinky?
[obrazky.4ever.sk]-boone-hall-plantation,-south-carolina,-park,-aleja-4021219.jpg  
0 0
stonka stonka

stonka je offline (nepripojený) stonka

LIEČIVÝ KYSLÍK A KRV
Kambium tohto úžasného stromu viaže v sebe mnoho kyslíka, ktorý pomáha ničiť vírusy, baktérie, huby, plesne i prvoky, vyskytujúce sa v organizme človeka a zároveň podporuje aj tvorbu červených krviniek, pretože obsahuje veľa železa. Dobrá krvotvorba a transport kyslíka v organizme je jednou z podmienok nášho zdravia.
Lapacho zvyšuje obsah hemoglobínu v krvinkách a aj ich počet, čím zvyšuje kapacitu krvi potrebnú na prenos kyslíka. Kôra Lapacha obsahuje veľa železa, ktoré dokáže tento strom odovzdať ľudskej krvi.
V BOJI PROTI RAKOVINE
Lapacho sa používa i pri liečbe cukrovky, pretože brzdí príjem glukózy v črevách človeka a zároveň podporuje využitie dlhých reťazcov uhľohydrátov a tukov v organizme, čím sa podieľa aj na redukcii telesnej hmotnosti a strate pocitu hladu.
Očisťuje pečeň, odvádza z tela jedy a toxické metabolity, posilňuje organizmus, brzdí rast nádorov a pôsobí proti leukémii, pretože výrazne podporuje tvorbu červených krviniek v kostnej dreni a považuje sa za stimulátora krvi. Vedecké výskumy vkladajú veľké nádeje do Lapacha práve pri liečbe rakoviny. U mnohých pacientov preukázalo schopnosť utlmiť rast nádorov.
SILNÝ ANTIOXIDANT
Lapacho je veľmi silným antioxidantom a zabraňuje tvorbe a výskytu voľných radikálov. Mierni bolesti hlavy, nervozitu a dokonca sa používa aj proti malárii.
Nezanedbateľný je aj jeho vplyv na kožné problémy. Lieči rôzne zápaly, ekzémy, psoriázu, rany i hnisavé lôžka. Pôsobí protizápalovo a pomáha rege-nerácii ciev i liečbe kŕčových žíl. Odporúčame pravidelne si prikladať teplé obklady z čaju Lapacho na postihnuté miesta, prípadne si dopriať liečivé kúpele.
Výborné výsledky sa dosahujú aj s pravidelným vyplachovaním ústnej dutiny týmto príjemným čajom. Znižuje sa tak škodlivý vplyv amalgámu na organizmus i nebezpečenstvo infekcie a paradentózy.
Jeden z vedcov, zaoberajúcich sa účinkami Lapacha, sa s obdivom vyjadril, že Lapacho lieči snáď úplne všetko.
STIMULUJE IMUNITU
Hlavným účinkom čaju Lapacho však zostáva jeho schopnosť prebudiť vlastný obranný systém k aktivite a zvýšiť tak imunitu tela, zlikvidovať rôzne nežiaduce parazity a pôvodcov infekčných ochorení a pomôcť v boji proti rakovine, cukrovke a znečistenému vnútornému prostrediu. Čaj je vhodný aj pre deti. Vedľajšie účinky dodnes neboli preukázané.
SPRÁVNA PRÍPRAVA ČAJU
Čaj Lapacho odporúčame piť v 4 až 6-týždňových liečebno - očistných kúrach. Dôležitá je správna príprava čaju. Pretože sa jedná o nastrúhanú kôru stromu, je dobré kopcovitú lyžičku čaju najprv povariť v 3 Dl vody 5-10 minút a potom ešte asi 10 - 15 minút nechať lúhovať, aby prešli do roztoku všetky účinné látky. Pre terapeutické účely čaj pijeme teplý, najlepšie nesladený. Doprajeme si 3 šálky denne medzi jedlom. Pre chuť a potešenie sa dajú z čaju Lapacho pripraviť aj veľmi zaujímavé recepty s pridaním medu, ovocia, napríklad posekaných sušených jabĺčok či pomarančovej kôry a šťavy alebo aj voňavých korenín. Kúra sa môže po mesiaci zopakovať. Preventívne postačí jedna šálka denne alebo aspoň sem-tam podľa chuti.
0 0
rozum rozum

rozum je offline (nepripojený) rozum

Ďakujem pekne
[obrazky.4ever.sk] Kvapka 9245582.jpg  
0 0
stonka stonka

stonka je offline (nepripojený) stonka

Za málo. Ináč, vraj takto pekne kvitne
0 0
rozum rozum

rozum je offline (nepripojený) rozum

A aj pekne to vyzerá
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Mám rada aj čaj maté.
Viac o ňom je tu : http://jakub.serych.cz/mate
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať