Zavrieť

Porady

Vôňa a chuť čaju

Čaj si dáme keď sme zdraví, šťastní a je nám fajn ale aj vtedy ak sme chorí unavení a cítime sa zle.
Naposledy upravil Chobot : 12.04.10 at 22:30
Usporiadat
Olice Olice

Olice je offline (nepripojený) Olice

osky Pozri príspevok
je to krasne.kde si to zohnala a za kolko?
V Ba v Poluse je taký malý obchodík, kde predávajú čaje z celého sveta.
Kúpila som si dve tie "bobuľky". Tá z obrázku stála 1,50 €, a tá druhá, ktorú som si nechala na neskôr je z kvetu ružového láskavca a ľalie a tá stála 2,80 €. Určite to nebudem kupovať veľmi často, pretože je to dosť drahé, ale občas, len tak pre chvíle pohody.
Keď budem pripravovať ten druhý, tak tiež priložím fofo, to bude iný kvietok.
0 0
rozum rozum

rozum je offline (nepripojený) rozum

Vonku je pravá zima a ked sa pozeráte cez okno v teplúčku patrí k tomu aj šálka dobrého čaju dajte tip na dobrý čaj .
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
aróniový
0 0
rozum rozum

rozum je offline (nepripojený) rozum

a to je aký, aké má účinky?
0 0
miramax1 miramax1

miramax1 je offline (nepripojený) miramax1

rozum Pozri príspevok
a to je aký, aké má účinky?
Myslím , že je to čaj z jarabiny čiernej.
0 0
miramax1 miramax1

miramax1 je offline (nepripojený) miramax1

rozum Pozri príspevok
a to je aký, aké má účinky?

[hore]Jarabina je kvôli obsahu flavonidov, železa, vápniku aj jódu veľmi prospešná pre naše zdravie, najmä pri problémoch s krvným tlakom, pri strese, zápaloch alebo pri poruchách činnosti štítnej žľazy.

0 0
rozum rozum

rozum je offline (nepripojený) rozum

tak to je zaujimavé a dobré vedieť
0 0
rozum rozum

rozum je offline (nepripojený) rozum

Na akom čajíku ste si pochutnali dnes?
0 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
Jednoznačne vždy zvíťazí ovocný so zázvorom, citrónom a medom. Vynikajúco prehreje a vraj je aj prevencia proti chrípke.Ale je naozaj výborný
1 0
rozum rozum

rozum je offline (nepripojený) rozum

Tak zázvorový čajík je výborný môžem potvrdiť a chuť je mňam.
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

aj ja si davam rada do caju zazvor,doda taku zvlastnu prichut.ale treba ho len trosicku,ani nie za kavovu lyzicku na salku.
vyborny je aj caj ochuteny stipkou skorice alebo s jablkovymi supkami,no a ak sladeny,tak medom.
jednoznacne uprednostnujem earl grey a roibos.a z bylinkovych mätovy,medovkovy a lipovy.

prvy raz ked som si robila pri chripke zazvorovy caj,som si do salky nastruhala za dobru polievkovu lyzicu-no slahali zo mna plamene.....takpovediac.myslela som ze sa zblaznim,tak to palilotakze pozor na to ......
1 0
ex ex

ex je offline (nepripojený) ex

nie som učiteľka slovenčiny, ale v tej úvodnej vete sú o.i. štyri chyby - ypsilony, a to je teda dosť silná káva
0 0
rozum rozum

rozum je offline (nepripojený) rozum

Ďakujem za upozornenie mýliť sa je ľudské.
0 0
rozum rozum

rozum je offline (nepripojený) rozum

Krásny jesenný deň vonku je chladno čo tak si dať šálku dobrého čaju? Aký čaj je vhodný teraz?
1 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

ahoj.tak prave v novembri sa velmi odporuca caj z ciernych ribezli/aj cierne ribezle ako take/-moze byt kombinacia listov a plodov,najlepsie su na to cerstve plody,samozrejme.
vraj je to super proti jesennej melancholii,hlavne ked je sychrava uprsana jesen.
4 0
rozum rozum

rozum je offline (nepripojený) rozum

Tak to je naozaj chutný čaj.Posedenie pri ňom je príjemné.
0 0
tomas_fashion tomas_fashion

tomas_fashion je offline (nepripojený) tomas_fashion

to je jasné - pigi je to, čo sa z kvalitatívneho hľadiska nehodí do "normálnych" čajov. preto preferujem sypané čaje, avšak vždy si poriadne premyslím, odkiaľ ich kupujem. obchodíky v nákupných centrách totiž nie vždy dodržiavajú zásady správneho skladovania (to jest v tmavých nádobách a ideálne s minimálnym prístupom vzduchu). skladovanie je totiž extrémne dôležité - v opačnom prípade čaje rýchlo strácajú na kvalite.

taktiež mám však rád obyčajné byliny - napríklad žihľava je fantastická - ale treba používať iba horné lístky, ktoré zbierame na jar. staré listy sú totiž mimoriadne silné a nie veľmi vhodné na konzumáciu.
Naposledy upravil arizona : 17.11.11 at 06:41 Dôvod: zmazanie reklamy
0 0
pioter007 pioter007

pioter007 je offline (nepripojený) pioter007

ja zbožnujem čaje skoro všetky nieje nad horúci čaj za chladného počasia
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať