Zavrieť

Porady

Vôňa a chuť čaju

Čaj si dáme keď sme zdraví, šťastní a je nám fajn ale aj vtedy ak sme chorí unavení a cítime sa zle.
Naposledy upravil Chobot : 12.04.10 at 22:30
Usporiadat
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

Mne zasa veľmi chutí čaj Oolong.
0 0
rozum rozum

rozum je offline (nepripojený) rozum

Dnes som si dala čajík s materinej dúšky je výborný.
[obrazky.4ever.sk]-priroda-3614158.jpg  
0 0
icemonika icemonika

icemonika je offline (nepripojený) icemonika

nikto...zatiaľ :)
V prvom rade super téma!!!!
Ja mám veľmi rada jazmínový čaj a veľmi osviežujúci je nejaká citrusová zmes značky Dilmah...je taký zvláštny, so zmesou nejakého korenia...no fantastický...hneď som naňho dostala chuť!!! Nespomínam si na názov
0 0
rozum rozum

rozum je offline (nepripojený) rozum

Aký čajík ste si dnes dali ?
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
bylilnkový na mechúr a ľadviny
0 0
rozum rozum

rozum je offline (nepripojený) rozum

No aj moja kolegyňa prechladla od spodu a mala problémy s močením.Teraz v auguste je počasie všelijaké a treba si dávať pozor.Ja mám ponožky na nohách vždy.Prajem veľa zdravia.
0 0
ex ex

ex je offline (nepripojený) ex

Vedel by mi niekto poradiť čaj alebo bylinku alebo kombináciu byliniek na opuchnuté členky? Budem veľmi vďačná ...
0 0
Nachtigal Nachtigal

Nachtigal je offline (nepripojený) Nachtigal

osôbka so zmyslom pre humor
rozum Pozri príspevok
No aj moja kolegyňa prechladla od spodu a mala problémy s močením.Teraz v auguste je počasie všelijaké a treba si dávať pozor.Ja mám ponožky na nohách vždy.Prajem veľa zdravia.
počula som, že veľmi dobrý čajík na ženské problémy je čaj Afrodita
0 0
Nachtigal Nachtigal

Nachtigal je offline (nepripojený) Nachtigal

osôbka so zmyslom pre humor
exmanželka Pozri príspevok
Vedel by mi niekto poradiť čaj alebo bylinku alebo kombináciu byliniek na opuchnuté členky? Budem veľmi vďačná ...
no opuchnuté členky môžu mať veľa príčin prečo zostáva voda v tele. Máš ich opuchnuté aj ráno keď vstávaš? .... alebo len po celodennej námahe?
0 0
rozum rozum

rozum je offline (nepripojený) rozum

Prajem uspešný deň a dobré raáno
0 0
Nachtigal Nachtigal

Nachtigal je offline (nepripojený) Nachtigal

osôbka so zmyslom pre humor
mám uvarený žihľavový čajík na prečistenie krvi
0 0
Nachtigal Nachtigal

Nachtigal je offline (nepripojený) Nachtigal

osôbka so zmyslom pre humor
už mám uvarený čajík : čaj pokoja ochrana duše, včera mi manžel povedal, že som na neho ako pŕhlava, tak sa ukľudňujem
0 0
mazanova mazanova

mazanova je offline (nepripojený) mazanova

ja milujem zázvorový čaj - pijem ho (okrem leta)stále.
Z čerstvej hľuzy nakrájam tenučké plátky 2-5 podľa množstva vody, tie vložím do vriacej vody a povarím 1-2 min.
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

mazanova Pozri príspevok
ja milujem zázvorový čaj - pijem ho (okrem leta)stále.
Z čerstvej hľuzy nakrájam tenučké plátky 2-5 podľa množstva vody, tie vložím do vriacej vody a povarím 1-2 min.
Tá hľuza je ozaj čerstvá alebo môže byť aj ten zázvor z obchodu? Na aké množstvo vody to dávaš?
0 0
tina1 tina1

tina1 je offline (nepripojený) tina1

Blankake Pozri príspevok
Tá hľuza je ozaj čerstvá alebo môže byť aj ten zázvor z obchodu? Na aké množstvo vody to dávaš?
Zazvorovy caj:
Malu hrst nakrajaneho zazvoru varit v 1 l vody asi 5 min. Nechame vychladnut. Precedime, pridame 1 vymackany citron a osladime medom /cukrom/.
Pijeme pri prechladnuti co znesieme a za 2 dni sme celkom v pohode
0 0
rozum rozum

rozum je offline (nepripojený) rozum

Dáte si šálku čaju?
0 0
mazanova mazanova

mazanova je offline (nepripojený) mazanova

No veď tú hľuzu kupujem v obchode a tá je čerstvá (napr. v Tescu, Kauflande) netreba kupovať veľa aby nezostarla a nevyschla...
Blankake Pozri príspevok
Tá hľuza je ozaj čerstvá alebo môže byť aj ten zázvor z obchodu? Na aké množstvo vody to dávaš?
0 0
Nachtigal Nachtigal

Nachtigal je offline (nepripojený) Nachtigal

osôbka so zmyslom pre humor
Horúci zázvorový čaj je najznámejším pomocníkom. Pomáha pri zimnici, nádche a chrípke, posilňuje imunitu a pomáha vylučovať hlieny.
Zázvor napomáha dobrému tráveniu. Posilňuje žalúdok a ukľudňuje žalúdočnú neurózu či koliku. Pomáha aj proti plynatosti. Je vhodný v stresových situáciách či obdobiach, dokáže ukľudňovať a uvoľňuje migrény, má podobné účinky na krv ako aspirín.
Počas tehotenstva dokáže efektívne eliminovať rannú nevoľnosť, ktorá sa objavuje v prvých mesiacoch. Zázvor má antiseptické účinky, ale aj schopnosť prečisťovať lymfu či redukovať cholesterol. Japonská medicína verí v povzbudzujúci účinok zázvoru. Pol čajovej lyžičky zázvoru 20 minút pred cestou autom vám údajne zaručí okolo 4 hodín povzbudzujúcich účinkov.
Je účinný aj pri kinetóze – nevoľnosti pri cestovaní. Stačí pred cestou skonzumovať trochu zázvoru. Obklady prinášajú úľavu pri zápale prínosových dutín, pri zápale priedušiek a pri iných pľúcnych ťažkostiach. Vatový tampón namočený v zázvorovom odvare prináša úľavu pri bolestiach ucha. Priložený na pokožku zvyšuje prekrvenie, a tak zmierňuje bolesti spôsobené chrípkou.

Varovanie:
Zázvor Vám môže pomôcť v zimnom období či v nepriaznivom období, ale treba mať na pamäti múdre slová našich predkov: „Všetkého veľa škodí“. Nakoľko zázvor je veľmi silný, užívajte ho s mierou! Deti do troch rokov by nemali zázvor využívať na liečebné účely vôbec. V tehotenstve je vhodné ho používať len v práškovej forme ako čaj.
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
To Rozum: Ďakujem za želanie. Už mi je lepšie.

Dnes som si dala 2 balíčky keksov poliatych mliečnou čokoládou a zapíjala som ich politrom čaju na chudnutie. Booožská kombinácia. Do večera po nich nezostalo nič, len omrvinky
0 0
rozum rozum

rozum je offline (nepripojený) rozum

Však ja zastávam názor že čaj je na každú príležitosť
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať