Zavrieť

Porady

Marketingová "firma" mi nechce dať faktúry

Mladý podnikateľ, ktorý sa ešte len učí ako to vo svete chodí ...viac
Ahoj, píšem Vám, viac skúseným v právnych veciach, pretože bohužiaľ ja sa do obchodného práva nevyznám. Objednal som si od marketingovej firmy XY billboard na 2 mesiace. Problémy sú hneď dve. Prvá je, že mi nechce poslať faktúru, ktorú by som si mohol dať do nákladov a druhá, že mi nevie, alebo nechce povedať ulicu, kde sa billboard nachádza. Poslal mi len jednu fotku, ale pri dnešných grafických programoch sa to dá ľahko upraviť. Billboard bol objednaný na august a september. Už je september a ja ešte stále nemám ulicu, takže v podstate si to mohol objednať len na 1 mesiac. Firme arton, od ktorej si to ževraj objednal sa nedá dovolať a na e-maily mi neodpovedajú,takže si to u nich neviem overiť. Riešenie by bolo extrémne jednoduché, poslal by mi faktúru, ulicu, kde sa billboard nachádza a faktúru od firmy, kde si to objednával, samozrejme by stačilo len dĺžka kampane. Cena by ma nezaujímala.

Zaujímalo by ma, či si môžem od neho súdnou cestou nejak vymáhať tieto veci. Potrebujem to čo najskôr, pretože keď skončí september, tak billboard skončí tiež, takže nebudem vedieť nijak argumentovať a nebudem môcť spraviť nijaké dôkazy, ktoré by jeho tvrdenia mohli zdiskreditovať.

Ďakujem za pomoc
Usporiadat
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je teraz online Dáša_

Základná otázka:

na základe akého zákona sme nútení vystavovať daňové doklady a dávať ich našim odberateľom?
0 0
Dantess Dantess

Dantess je offline (nepripojený) Dantess

Mladý podnikateľ, ktorý sa ešte len učí ako to vo svete chodí ...viac
Tak, ďakujem všetkým za rady a pomoc. V prvom rade napíšem ten doporučený list a po ignorovaní bude nasledovať súd. Moj nevlastný otec podniká vo vyšších sférach, takže on mi stým určite pomôže. Ako napísal niekto nadomnou, nejdená sa o 230eur, ale o princíp, ktovie koľko ľuďom to ešte spravil a takto okráda štát. Dik za pomoc poraďáci
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Dáša_ Pozri príspevok
Základná otázka:

na základe akého zákona sme nútení vystavovať daňové doklady a dávať ich našim odberateľom?
Na základe vzájomnej zmluvy.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Dáša_ Pozri príspevok
no tak to potom môže zaujímať živnostenský úrad. Alebo obchodnú inšpekciu.


V prvom rade napíš oficiálne ten list.
A čím sa previnil? Že neodoslal faktúru? Vo svojom účtovníctve ju mať bude, teda mu na nič neprídu.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je teraz online Dáša_

Dantess Pozri príspevok
Moj nevlastný otec podniká vo vyšších sférach, takže on mi stým určite pomôže. Ako napísal niekto nadomnou, nejdená sa o 230eur, ale o princíp, ktovie koľko ľuďom to ešte spravil a takto okráda štát. Dik za pomoc poraďáci
no ved sa zatial nevyhražaj - jednaj oficiálne.

ostatné prostriedky až potom.

Myslím, že nie si platcom dph, tak zase až tak strašne by som sa o tú fakturu nebála.
Máš čas, obaja sa ukľudníte a on ti ju vydá.

Horšie to vidím s tým, že nevieš, kde ten tvoj plagát visí. Lebo ak si dobre spomínam, tak máš masážny salón v bratislave na obchodnej - a ak ti plagát visí niekde v hornej dolnej, asi z neho moc osohu nebude.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je teraz online Dáša_

marjankaj Pozri príspevok
A čím sa previnil? Že neodoslal faktúru? Vo svojom účtovníctve ju mať bude, teda mu na nič neprídu.
napríklad tým, že odmieta uviesť, kde je tá reklama vyvesená.

A odmieta vydať daňový doklad, na základe ktorého si podnikateľ tieto výdavky môže uplatniť.

Prečo predbiehaš? ja si myslím, že na výzvu zareaguje.
0 0
Dantess Dantess

Dantess je offline (nepripojený) Dantess

Mladý podnikateľ, ktorý sa ešte len učí ako to vo svete chodí ...viac
Dáša_ Pozri príspevok
no ved sa zatial nevyhražaj - jednaj oficiálne.

ostatné prostriedky až potom.

Myslím, že nie si platcom dph, tak zase až tak strašne by som sa o tú fakturu nebála.
Máš čas, obaja sa ukľudníte a on ti ju vydá.

Horšie to vidím s tým, že nevieš, kde ten tvoj plagát visí. Lebo ak si dobre spomínam, tak máš masážny salón v bratislave na obchodnej - a ak ti plagát visí niekde v hornej dolnej, asi z neho moc osohu nebude.
nj, bohužiaľ je ten chalan taký geniálny, že to hodil na druhú stranu bratislavy. On mi povedal, že sa to nachadza vo vrakuni, ale blizsie info nepovedal, takže to može byt vymysel. Ale niektory den sa tam vyberiem s fotakom a najdem si to misto, ktore je na fotke. Može to byt fotomontaz a preto neverim tej fotke, ktoru mi posielal.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Dáša_ Pozri príspevok
napríklad tým, že odmieta uviesť, kde je tá reklama vyvesená.

A odmieta vydať daňový doklad, na základe ktorého si podnikateľ tieto výdavky môže uplatniť.

Prečo predbiehaš? ja si myslím, že na výzvu zareaguje.
Už tu reagoval dosť. Až mu museli vymazať príspevky.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je teraz online Dáša_

Dantess Pozri príspevok
nj, bohužiaľ je ten chalan taký geniálny, že to hodil na druhú stranu bratislavy. On mi povedal, že sa to nachadza vo vrakuni, ale blizsie info nepovedal, takže to može byt vymysel. Ale niektory den sa tam vyberiem s fotakom a najdem si to misto, ktore je na fotke. Može to byt fotomontaz a preto neverim tej fotke, ktoru mi posielal.
no do tej vrakune by som to išla pohľadať hneď a nečakala
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

Prilep to sem, poraďáci majú oči všade, možno to niekto videl.
0 0
Dantess Dantess

Dantess je offline (nepripojený) Dantess

Mladý podnikateľ, ktorý sa ešte len učí ako to vo svete chodí ...viac
Dáša_ Pozri príspevok
no do tej vrakune by som to išla pohľadať hneď a nečakala
idem idem. Este raz dakujem za rady vsetkym. Prosim už to tu nepitvajte, nechcem aby druha strana nahodou bola poskodena, nieje to moj zamer. niesom z tych, ktorý by chceli niekomu škodit, alebo robit zle. Chcel som sa iba poradit, nakolko sa do takychto veci nevyznam. Svoju odpoved som dostal a dakujem vam vsetkym. Urcite budem postupovat ako ste mi radili. Dakujem
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Dantess Pozri príspevok
nj, bohužiaľ je ten chalan taký geniálny, že to hodil na druhú stranu bratislavy. On mi povedal, že sa to nachadza vo vrakuni, ale blizsie info nepovedal, takže to može byt vymysel. Ale niektory den sa tam vyberiem s fotakom a najdem si to misto, ktore je na fotke. Može to byt fotomontaz a preto neverim tej fotke, ktoru mi posielal.
Daj sem tú fotku (ak chceš, samotný billboard prekry), možno ti poviem, kde je to umiestnené. Vrakuňu poznám dobre.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Dantess Pozri príspevok
idem idem. Este raz dakujem za rady vsetkym. Prosim už to tu nepitvajte, nechcem aby druha strana nahodou bola poskodena, nieje to moj zamer. niesom z tych, ktorý by chceli niekomu škodit, alebo robit zle. Chcel som sa iba poradit, nakolko sa do takychto veci nevyznam. Svoju odpoved som dostal a dakujem vam vsetkym. Urcite budem postupovat ako ste mi radili. Dakujem

Tak druhá strana je poškodená? Nehovor, že keď ten plagát nájdeš, tak mu to uhradíš ešte raz, aby náhodou neškodoval.
Napíš mu doporučene list, v ktorom ho žiadaš o zaslanie faktúry, alebo vrátenie peňazí. Potom prípadne ešte jeden. A keď to nepomôže, podaj žalobu na súd.
0 0
Dantess Dantess

Dantess je offline (nepripojený) Dantess

Mladý podnikateľ, ktorý sa ešte len učí ako to vo svete chodí ...viac
Snad sa to zobrazi, pridavam sem nico prvy krat
BA 138 b.jpg  
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je teraz online Dáša_

Watson Pozri príspevok
Jedná sa o masážny salón? A čo masírujú?
tí, čo chodia do tejto temy častejšie si pamätajú aj vývoj od výberu mena, cez stránku, reklamu ....
0 0
Watson Watson

Watson je offline (nepripojený) Watson

Dantess Pozri príspevok
Snad sa to zobrazi, pridavam sem nico prvy krat
Sranda je, že na bildboarde adresu web stránky máte uvedenú chybne
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je teraz online Dáša_

A už úplne dantess, keď počujem šrotovné, tak sa mi otvára nožík vo vrecku .... Šrotovné a starostlivosť o telo mi teda ani trochu nejde dohromady.

Ale podotýkam, že je to môj subjektívny názor.
Väčšina reklamy mi lezie na nervy
0 0
Dantess Dantess

Dantess je offline (nepripojený) Dantess

Mladý podnikateľ, ktorý sa ešte len učí ako to vo svete chodí ...viac
Dáša_ Pozri príspevok
A už úplne dantess, keď počujem šrotovné, tak sa mi otvára nožík vo vrecku .... Šrotovné a starostlivosť o telo mi teda ani trochu nejde dohromady.

Ale podotýkam, že je to môj subjektívny názor.
Väčšina reklamy mi lezie na nervy
To je myslene, že donesiete svojho masera a my vam ho zosrotujeme Inak hej, adresa web stranky je uvedene zle, ale čo stym narobim...
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Dantess Pozri príspevok
Snad sa to zobrazi, pridavam sem nico prvy krat
To vyzerá byť ako Hradská od kruhového objazdu za Malým Dunajom smerom na Dolné Hony. Prípadne ešte Hradská smerom do Ružinova, ale neviem, či tam je taký chodník pre cyklistov.
0 0
Dantess Dantess

Dantess je offline (nepripojený) Dantess

Mladý podnikateľ, ktorý sa ešte len učí ako to vo svete chodí ...viac
Chobot Pozri príspevok
To vyzerá byť ako Hradská od kruhového objazdu za Malým Dunajom smerom na Dolné Hony. Prípadne ešte Hradská smerom do Ružinova, ale neviem, či tam je taký chodník pre cyklistov.
ok, dakujem dnes tam pojdem a uvidím. dam vam urcite vediet.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať