Zavrieť

Porady

Marketingová "firma" mi nechce dať faktúry

Mladý podnikateľ, ktorý sa ešte len učí ako to vo svete chodí ...viac
Ahoj, píšem Vám, viac skúseným v právnych veciach, pretože bohužiaľ ja sa do obchodného práva nevyznám. Objednal som si od marketingovej firmy XY billboard na 2 mesiace. Problémy sú hneď dve. Prvá je, že mi nechce poslať faktúru, ktorú by som si mohol dať do nákladov a druhá, že mi nevie, alebo nechce povedať ulicu, kde sa billboard nachádza. Poslal mi len jednu fotku, ale pri dnešných grafických programoch sa to dá ľahko upraviť. Billboard bol objednaný na august a september. Už je september a ja ešte stále nemám ulicu, takže v podstate si to mohol objednať len na 1 mesiac. Firme arton, od ktorej si to ževraj objednal sa nedá dovolať a na e-maily mi neodpovedajú,takže si to u nich neviem overiť. Riešenie by bolo extrémne jednoduché, poslal by mi faktúru, ulicu, kde sa billboard nachádza a faktúru od firmy, kde si to objednával, samozrejme by stačilo len dĺžka kampane. Cena by ma nezaujímala.

Zaujímalo by ma, či si môžem od neho súdnou cestou nejak vymáhať tieto veci. Potrebujem to čo najskôr, pretože keď skončí september, tak billboard skončí tiež, takže nebudem vedieť nijak argumentovať a nebudem môcť spraviť nijaké dôkazy, ktoré by jeho tvrdenia mohli zdiskreditovať.

Ďakujem za pomoc
Usporiadat
Dantess Dantess

Dantess je offline (nepripojený) Dantess

Mladý podnikateľ, ktorý sa ešte len učí ako to vo svete chodí ...viac
Tak, po nie dlhom hladaní som billboard našiel. Dakujem chobotovi, ulica pomohla. Je to pri kruhovom objazde. Takže naštastie billboard mám nemám len faktúru. Tú si ale budem vymáhat tak, ako ste mi radili. Dakujem za rady, myslím si, že túto tému môžme uzavrieť a pouci sa z mojich chyb kazdy zacinajuci podnikatel, ktory naivne verí každému.
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

Dantess, javíš sa mi ako veľmi seriózny a slušný človek, dávaj si pozor a veľmi Ti držím palce, nech sa Ti darí.
0 0
Dantess Dantess

Dantess je offline (nepripojený) Dantess

Mladý podnikateľ, ktorý sa ešte len učí ako to vo svete chodí ...viac
JarkaL Pozri príspevok
Dantess, javíš sa mi ako veľmi seriózny a slušný človek, dávaj si pozor a veľmi Ti držím palce, nech sa Ti darí.
bohužiaľ to využívajú všetci a tak za mojej krátkej kariéry podnikateľa ma už stihli odrbať zopárkrát. Nedávno som hovoril svojej priateľke, že som prečítal zopár kníh o podnikaní, ale skúsenosti, ktoré som zažil na vlastnej koži nezažiem prečítaním všetkých kníh na svete. Aj rozmýšlam že by som napísal nejakú vlastnú. trh je plný kníh štýlu "ako investovať", "ako zbohatnut", ale zatial som nevidel takú, kde by stálo "ako neinvestovať a neprísť o sovje peniaze". Na to som expert. Púštam sa do projektov a marketingových riešení, ktoré vacsinou stoja len prachy a fekt je minimalny Ale raz sa snad naučim ako to robit.
0 0
roman100 roman100

roman100 je offline (nepripojený) roman100

snažím sa čo najlepšie rozbehnúť firmu, som živnostník,ale plánujem s.r.o., zaoberám sa reklamou,tvorbou web stránok ...viac
Dantess, uvažuj, stačí nájsť serióznu, overenú reklamnú agentúru, ktorá robí full servis a máš po starostiach.Ja s tým robím,mám reklamnú agentúru a jednám s ľuďmi seriózne, sú spokojní, ale to sem nepatrí.Naozaj, myslím si, že je dosť takých firiem.Neviem, ako si ich vyberáš, ale najlepšie je ísť do reklamnej firmy, krorú ti odporučí známy po dobrých skúsenostiach.Reklama je široké spektrum, napr.bilboard je kvalitná reklama, ale musí byť na vhodnom mieste, ďalej napr.web stránku máš dobre poriešenú s dobrým SEO?/vyhľadávače/, momentálne výborná reklama je internetová reklama na niektorom so špičkových portálov, príp.výmena banerov a t.ď.Ak chceš bližšie podrobné info,napíš cez SS.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

dantess: na tvojom mieste by som ziadala daku nahradu za chybne uvedenu stranku (ak to tak je) ... mojmu klientovi jedna velka inzertna firma skomolila mejl a ako nahradu dostal zadarmo rovnaku inzerciu v dalsom vydani... lebo mu zakaznici pisali mejly a potom nastvani za par dni volali, preco im este nedopovedal, tak sa zistilo, ze je zle uvedeny mejl (bola to taka malicka chyba, ze si ju v inzerate ani on nevsimol)... ale po reakciach druhej strany napravu necakam
0 0
Dantess Dantess

Dantess je offline (nepripojený) Dantess

Mladý podnikateľ, ktorý sa ešte len učí ako to vo svete chodí ...viac
andreaS Pozri príspevok
dantess: na tvojom mieste by som ziadala daku nahradu za chybne uvedenu stranku (ak to tak je) ... mojmu klientovi jedna velka inzertna firma skomolila mejl a ako nahradu dostal zadarmo rovnaku inzerciu v dalsom vydani... lebo mu zakaznici pisali mejly a potom nastvani za par dni volali, preco im este nedopovedal, tak sa zistilo, ze je zle uvedeny mejl (bola to taka malicka chyba, ze si ju v inzerate ani on nevsimol)... ale po reakciach druhej strany napravu necakam
no on mi to poslal na potvrdenie a nejak sa tam vlúdil škriatok a ja som si to asi nevšimol. Neviem, čiastočne to je aj moja chyba, nie ? Som potvrdil a ono to išlo do tlaču. Nebudem teraz vyhadzovať všetko na oči. Už to beriem ako uzavretú kapitolu. Sú tam dve domeny a jedna je spravna. okrem toho firma sa vola Relax VIP tak tosnad dojde kazdemu kto to uvidi. Inak lutujem že som si daval billboard, za tych 400 e na 2 mesiace mohol byt radsej google adwords. Ale aj to sa dostane do mojej knihy ako neinvestovať
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

dantess, a tá marketingová firma, čo ti nechce poslať faktúru, nie je náhodou presne tá istá firma, čo ti pomáhala s webom?
T.J. tá firma zo severu slovenska, ktorá sa tu dosť často prezentuje ako profesionálna firma a núka svoje služby hlavne čo sa týka internetu a reklamy všade?
0 0
Dantess Dantess

Dantess je offline (nepripojený) Dantess

Mladý podnikateľ, ktorý sa ešte len učí ako to vo svete chodí ...viac
Dáša_ Pozri príspevok
dantess, a tá marketingová firma, čo ti nechce poslať faktúru, nie je náhodou presne tá istá firma, čo ti pomáhala s webom?
T.J. tá firma zo severu slovenska, ktorá sa tu dosť často prezentuje ako profesionálna firma a núka svoje služby hlavne čo sa týka internetu a reklamy všade?
Ale áno, je to ona. Web spravil perfektný to sa musí uznať, ale mám pocit, že si berie na seba toho moc a potom to nezvláda. Videl som, že sa donho dost navažaju v jednej téme, tak asi má problém s ním viac ľudí nielen ja...
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Watson Pozri príspevok
Sranda je, že na bildboarde adresu web stránky máte uvedenú chybne
Ano, to je teda dobra agentura. Kto to robil ??
0 0
Dantess Dantess

Dantess je offline (nepripojený) Dantess

Mladý podnikateľ, ktorý sa ešte len učí ako to vo svete chodí ...viac
misomiso Pozri príspevok
Ano, to je teda dobra agentura. Kto to robil ??
Dáša to nadomnou celkom výstižne vystihla
0 0
Watson Watson

Watson je offline (nepripojený) Watson

Dantess Pozri príspevok
no on mi to poslal na potvrdenie a nejak sa tam vlúdil škriatok a ja som si to asi nevšimol. Neviem, čiastočne to je aj moja chyba, nie ? Som potvrdil a ono to išlo do tlaču. Nebudem teraz vyhadzovať všetko na oči. Už to beriem ako uzavretú kapitolu. Sú tam dve domeny a jedna je spravna. okrem toho firma sa vola Relax VIP tak tosnad dojde kazdemu kto to uvidi. Inak lutujem že som si daval billboard, za tych 400 e na 2 mesiace mohol byt radsej google adwords. Ale aj to sa dostane do mojej knihy ako neinvestovať
Tú knihu by si nemal nazvať "Ako neinvestovať" ale "Nepodnikajte ako ja" - bude to výstižnejšie
0 0
Dantess Dantess

Dantess je offline (nepripojený) Dantess

Mladý podnikateľ, ktorý sa ešte len učí ako to vo svete chodí ...viac
Watson Pozri príspevok
Tú knihu by si nemal nazvať "Ako neinvestovať" ale "Nepodnikajte ako ja" - bude to výstižnejšie
Ale nepodnikať ako ja sa dá a dá sa to pokazit ešte viac než to kazím ja. Alebo sa to môže volať: Ako neinvestovať a nepodnikať tak zle ako ja. A budú tam same užitocne rady na čo dat pozor. už len mat chut pisat
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Dantess Pozri príspevok
Dáša to nadomnou celkom výstižne vystihla
Z Dolneho Kubina?
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

misomiso Pozri príspevok
Z Dolneho Kubina?
ano
Naposledy upravil Dáša_ : 08.09.09 at 13:32
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Dáša_ Pozri príspevok
ano
Aha - tak to vsetko vysvetluje
0 0
dragan.michal dragan.michal

dragan.michal je offline (nepripojený) dragan.michal

Dantess odsuhlasil navrh sám. A hned po odsuhlaseni isla do tlace, pricom my sme uz do toho nezasahovali.

Co sa tyka ostatných vecí. Fakturu ju ziadnu vystavit nemozem nakolko si ziadne sluzby ani nic ostatne neobjednal. v tejto veci mi to potvrdil aj moj pravny zástupca. V pripade ze by sa za objednávku dalo povazovat aj komunikacia cez aplikaciu Skype, tak v tom prípade ja mozem ziadat od Dantessa zmluvnu pokutu 1000 Eur ktoru si vyzaduje jeden portal kedze Dantess tri razy zmenil podmienky spolupráce so portálom a nakoniec od tejto dohody ustupil.

A pre vsetkych. neberemi si toho na seba moc, avsak ked su klienti seriozni a komunikuju tak su vsetci spokojny. Ak vsak su klienti ako Dantess ktorí zmenia podmienky spolupráce aj tri krat v priebehu dvoch dni tak sa robit neda.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

dragan.michal Pozri príspevok
Dantess odsuhlasil navrh sám. A hned po odsuhlaseni isla do tlace, pricom my sme uz do toho nezasahovali.

Co sa tyka ostatných vecí. Fakturu ju ziadnu vystavit nemozem nakolko si ziadne sluzby ani nic ostatne neobjednal. v tejto veci mi to potvrdil aj moj pravny zástupca. V pripade ze by sa za objednávku dalo povazovat aj komunikacia cez aplikaciu Skype, tak v tom prípade ja mozem ziadat od Dantessa zmluvnu pokutu 1000 Eur ktoru si vyzaduje jeden portal kedze Dantess tri razy zmenil podmienky spolupráce so portálom a nakoniec od tejto dohody ustupil.

A pre vsetkych. neberemi si toho na seba moc, avsak ked su klienti seriozni a komunikuju tak su vsetci spokojny. Ak vsak su klienti ako Dantess ktorí zmenia podmienky spolupráce aj tri krat v priebehu dvoch dni tak sa robit neda.
Len potom nechápem, za čo vlastne platil tých 400 či 1000 EUR??
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
dragan.michal Pozri príspevok
Dantess odsuhlasil navrh sám. A hned po odsuhlaseni isla do tlace, pricom my sme uz do toho nezasahovali.

Co sa tyka ostatných vecí. Fakturu ju ziadnu vystavit nemozem nakolko si ziadne sluzby ani nic ostatne neobjednal. v tejto veci mi to potvrdil aj moj pravny zástupca. V pripade ze by sa za objednávku dalo povazovat aj komunikacia cez aplikaciu Skype, tak v tom prípade ja mozem ziadat od Dantessa zmluvnu pokutu 1000 Eur ktoru si vyzaduje jeden portal kedze Dantess tri razy zmenil podmienky spolupráce so portálom a nakoniec od tejto dohody ustupil.

A pre vsetkych. neberemi si toho na seba moc, avsak ked su klienti seriozni a komunikuju tak su vsetci spokojny. Ak vsak su klienti ako Dantess ktorí zmenia podmienky spolupráce aj tri krat v priebehu dvoch dni tak sa robit neda.
V úvode pozdravujem Tvojho právneho zástupcu. Ja právnikov mám v hlbokej úcte. A Tebe skutočne musím k nohám zložiť kompliment. Podnikanie s Tebou musí byť veľká sranda. Občas celkom určite. Ak by si ešte popracoval na pravopise, možno by si sa zmohol aj na napísanie faktúry. Ak by si nemal právneho zástupcu, pošepla by som Ti aj prečo. Blednem závisťou, že nemôžem s Tvojimi obchodnými partnermi zdieľať " šepot květin ".
0 0
Watson Watson

Watson je offline (nepripojený) Watson

dragan.michal Pozri príspevok
Dantess odsuhlasil navrh sám. A hned po odsuhlaseni isla do tlace, pricom my sme uz do toho nezasahovali.

Co sa tyka ostatných vecí. Fakturu ju ziadnu vystavit nemozem nakolko si ziadne sluzby ani nic ostatne neobjednal. v tejto veci mi to potvrdil aj moj pravny zástupca. V pripade ze by sa za objednávku dalo povazovat aj komunikacia cez aplikaciu Skype, tak v tom prípade ja mozem ziadat od Dantessa zmluvnu pokutu 1000 Eur ktoru si vyzaduje jeden portal kedze Dantess tri razy zmenil podmienky spolupráce so portálom a nakoniec od tejto dohody ustupil.

A pre vsetkych. neberemi si toho na seba moc, avsak ked su klienti seriozni a komunikuju tak su vsetci spokojny. Ak vsak su klienti ako Dantess ktorí zmenia podmienky spolupráce aj tri krat v priebehu dvoch dni tak sa robit neda.
Faktúry ani iné daňové doklady nevystavuješ , to mi je jasné , mňa len zaujíma, či si vystavil aspoň písomnú zmluvu. Ja si aj odpoviem, zrejme nie, a už je všetko jasné...
0 0
dragan.michal dragan.michal

dragan.michal je offline (nepripojený) dragan.michal

Watson Pozri príspevok
Faktúry ani iné daňové doklady nevystavuješ , to mi je jasné , mňa len zaujíma, či si vystavil aspoň písomnú zmluvu. Ja si aj odpoviem, zrejme nie, a už je všetko jasné...
Faktury a aj ine daňové doklady vystavujem. Každý kto má záujem môže prísť za mojim účtovníkom a nahliadnuť do nich. To isté aj zmluvy. Len tak mimochodom je zaujímavé že cca z 200 klientov nikto nič zlé nepovie, dokonca posúvajú referencie a len Dantess je jedíny co sa stazuje. Je tiez zaujímavé za z temy o bilboarde a faktúre sme sa dostali k debate ci som dost dobra firma alebo nie. Keby som tu zverejnil cele rozhovory s Dantessom, co vsetko si objednal a ked to bolo objednane a potom to zrusil z coho vznikili nemale skody tak by ste si o serioznosti asi povedali svoje.

Preto som oslovil aj právnika, aby som si to vsetko vyjasnil kedze Dantess neustale poskodzuje moje meno.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať